Čo treba na vznik konfliktu? Dve rakety

Na Internete sme našli príbeh o dvoch raketách vystrelených zo Španielska na Sýriu. V príbehu sa spomínala ich blesková identifikácia ruským systémom včasnej výstrahy a následná likvidácia. Podobné príbehy sa veľmi dobre počúvajú, ale oveľa ťažšie sa im verí. Rovnako je to aj v tomto prípade.  

americanrussiannavy

 

Myslíme si, že článok z roku 2013 je pravdepodobne mystifikácia, ale bohužiaľ až príliš dobre popisuje možný motív, ktorý dostala americká diplomacia na začatie akcie na Ukrajine. Podľa síce neoficiálnej, ale prakticky stále uplatňovanej Wolfowitzovej doktríny, ktorú odhalil New York Times ešte v roku 1992, žiadna krajina nesmie oponovať globálnej americkej hegemónii. V prípade, že k tomu dôjde, Spojené štáty musia zakročiť všetkými prostriedkami na elimináciu hrozby pre globálnu hegemóniu USA.

Hoci je veľmi pochybné, čo sa v Sýrii roku 2013 stalo, neodškriepiteľným faktom ostal obrovský úspech ruskej diplomacie, keď nekompromisným postupom zastavila prakticky už rozbehnutú vojnu proti Sýrii. Už len tieto vonkajšie znaky znamenali, že ako hovorili starí Rimania „Russia delenda est„, Rusko musí byť zničené.

Dnešná, oveľa napätejšia situácia podobnému scenáru stále viac nasvedčuje. Ak sa opäť chystá agresia proti Sýrii, ak sa opäť koncentrujú vojská na východnom pobreží Stredozemného mora, stačí už len malá iskra na vznik konfliktu netušených rozmerov.

Pripomíname, že vojská NATO sa chystajú na totálnu operáciu „proti pašerákom ľudí“ v Líbyi, Tunisku a Egypte. Zároveň sa v Stredozemnom mori chystajú manévre Číny a Ruska, pričom Rusko ma v sýrskom prístave Tartus logistickú námornú základňu a už dávnejšie sa vyslovilo, že priamy útok na Sýriu bude považovať za útok na Rusko.

Články ako tieto nepíšem kvôli vyvolávaniu paniky. Ešte stále je čas zastaviť šialencov vo vedení armád. Veď ak by mali členovia NATO zasiahnuť pod oficiálnou hlavičkou Aliancie, akcia musí byť odsúhlasená jednohlasne. Takže úplne stačí jeden čestný a odvážny hlas jedného člena NATO, ktorý zahlasuje proti. Môže to byť hocikto. Možno aj predstaviteľ slovenskej vlády…

 

Zdroj:

 

Pridaj komentár