Čo zaznelo v diskusii Medzičasu

Myslíte si, že u nás žijúci imigranti podporujú inváziu „utečencov“ do Európy, že na základe vlastných skúseností sympatizujú s ich „ťažkým životným osudom„?

Mýlite sa! Práve ich vlastné skúsenosti, námaha, ktorú museli vynaložiť na presadenia sa a integráciu z nich robí najvášnivejších odporcov ilegálnej imigrácie.

Olena Zaskočenko

Olena Zaskočenko

Úspešná fotografka Olena Zaskočenko z Ukrajiny napísala, že imigrácia má byť len legálna, hoci teraz môže ktokoľvek prísť na Slovensko. Tvrdí, že imigrant musí priniesť na Slovensko biznis, peniaze a byť užitočným pre štát. Ona sama vedela, že pred tým,  ako podávala žiadosť na pobyt, musela tvrdo pracovať niekoľko rokov, aby urobila čo najlepší výsledok, ktory bude prospešný štátu v mieste jej budúceho bydliska. Ona sama odišla z Ukrajiny nie kvôli tomu, že tam nemohla zarobiť peniaze, ale len preto, že tu sú lepšie podmienky pre obchodovanie. Ale stále musí ťažko pracovať, ak si chce predĺžiť pobyt a musí poctivo platiť slušné dane daňovému úradu.

Pýta sa sama seba čo znamenajú všetky prekážky, víza a zákony? Odpoveď je zrejmá – každý, kto nelegálne prišel do inej krajiny je vždy zločinec. A poslanci, ktorí sa rozplývajú a plačú nad tým, ako všetkých treba nakŕmiť a ubytovať, v podstate hovoria, ze sa máme dobrovoľne deliť so zločincami. Sarkasticky vyzýva, nech milovníci imigrantov nehovoria o štátnych peniazoch, ale dajú svoje vlastné úspory, plat a peniaze a ubytujú „utečencov“ na vlastné náklady vo svojich rodinných domoch.

Imigracia ma byť len legalna, teraz je možnost všetkym prist na Slovensko, ale musiš prinest do Slovenska biznis, peniaze a byť užitočným pre štatu. Som z Ukrainy, pracovala ťažko niekolko rokov aby urobiť biznis aky možem prinest, pred tym ako začať davať žadosť na pobyt, viem že musim prinesť prospech štatu v akom budem byvať. Aj išla z Ukrainy nie tomu, že tam nie mohla zarobiť peniaze, a len tomu že tu su lepše podmienky pre biznisu. Aj musum dalej ťažko pracovať, že ako chcem prodlžiť pobyt, mam uplatiť dosť dane do danevoho uradu.
Prečo tedy tie kordony, visumy a všetky zakony? Ako nelegalno prišel do inej krajny – si vždy je zločinec. A tie poslanci rozpravuju ako krmiť a ubytovať zločincou? Nech im dadu svoje peniaze a ubytuju v svojich rodinnyh domah.

Je zaujímavé, že podobný názor, ako má pani Zaskočenko, som počul aj od dlhoročného prisťahovalca zo Sýrie. Poctivý, tvrdo pracujúci človek, platiaci dane skrátka vždy bude nenávidieť ľudí, ktorí do Európy chcú prísť ilegálne a väčšinou len kvôli tomu, aby ich živil vyspelý sociálny systém.

5 komentárov

 • Svetlana Semanová

  Pani Zaskočenko má pravdu, aj naše deti migrujú po svete a legálne a pracujú a platia dane …, neutekajú síce pred vojnou, ale preto, že naša vláda im nie je schpná zákonom zabezpečiť taký plat, aby sa im oplatilo chodiť do roboty, aby sa im do tváre nesmiali ľudia, ktorí sú na podpore a poberajú toho viac ako poctivo pracujúci človek a ešte k tomu majú rôzne úľavy na bývanie, na lieky , na obedy pre deti,….atd a pracujúci človek z minimálnej mzdy poplatí všetko, tak mu neostane na posratú stravu, nieto ešte na oblečenie a iné podstatné veci patriace k životu. Kde je spravodlivosť a my máme pomáhať utečencom, ked nie sme schopní pomôcť ľudom vo vlastnom štáte ! Nie tým na podpore, ale aj tým no, ale hlavne tým, rodinám,ktoré majú choré deti a musia sa o ne denne starať, tých tu nie je málo. A nakoniec, nech migranti migrujú tam ,odkiaľ dostávajú podporu na vojnu. My Slováci vojnu nechceme, len hlúpe Nato sa tu nasáčkovalo, bez vedomia a súhlasu nášho ľudu. Súhlasili len niektorí členovia vlády, ktorí si myslia, že ked sú nami zvolení,že si môžu svojvoľne robiť čo chcú! Len dokedy?

 • To Myskin: …..na Slovensku .sme väčšiniu normálni….?? Ejha, mať tak Tvoj nadhľad..?? Tak prečo volíme do vlády stále „novodobých Jánošíkov“ ?

 • V Škandinávii som bol nejaký čas a podvoľovanie sa moslimom je výsledkom dlhodobého vymývania mozgov. Síce majú vyspelé hospodárstvo, ale ich totálna naivita hraničiaca až s debilitou, ich zničí.

  Poviem teraz jednú veľkú pravdu. Obyvatelia krajín, ktorí majú blahobyt a nemusia tak bojovať o každé euro ako Slovák, si ani neuvedomujú, čo im imigrácia vezme, až kým už nieje neskoro. Oni fakt naivne veria, že všetci imigranti sú rovnakí a všetci budu pekne pracovať…. a dúha a obláčiky 😉

 • na Slovensku sme nastastie vacsinou normalni, ale toto je vyslovene chore ….

  Swedish church removes crosses to make Muslim migrants feel welcome
  https://www.youtube.com/watch?v=jkfRkR1Pqag

  dufam ze u nas podobni uletenci nebudu

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Čo zaznelo v diskusii Medzičasu

Pridaj komentár