DAILY CALLER: Obamova administratíva hackovala volebné systémy v Georgii

Investigatívna skupina Daily Caller News Foundation (DCNF) zistila, že federálni úradníci začali vyšetrovanie, prečo Ministerstvo vnútornej bezpečnosti preniklo do počítačovej siete vlády štátu Georgia. Počítačová sieť obsahovala aj volebné systémy.

John Roth, generálny inšpektor pre DHS, chce vedieť, prečo Ministerstvo prelomilo protokol na svojej ceste k 10 nevídaným útokom na systém ministra zahraničných vecí Georgie Briana Kempa ? ktorý bol zároveň jedným z najhlasnejších kritikov snahy Obamovej administratívy označiť stroje na miestne a celoštátne voľby za súčasť federálnej „kritickej infraštruktúry.

Roth listom zo 17. januára oznámil Kempovi ohľadom jeho úradu, že bolo vedené oficiálne „vyšetrovanie série desiatich údajných skenovacích akcií siete ministerstva zahraničia Georgie, ktoré môžu mať pôvod z IP adresy patriacej DHS.“ Firewall v systéme Georgie zmaril každý pokus.

Predchádzajúci šéf DHS Jeh Johnson a Kemp sa potýkali kvôli snahe federálnej vlády označiť volebné systémy za  „kritickú infraštruktúru.“ Kemp to nazval  „politická presilovka ako federalizovať voľby.

Johnson spustil dva týždne pred opustením úradu búrku medzi ministrami jednotlivých štátov – tak demokratov ako aj republikánov – keď 6 januára  jednostranne oznámil, že volebné systémy sú kritickou infraštruktúrou.

Ako ukázalo vyšetrovanie Rotha, Johnson alebo jeho podriadení zámerne používali federálne kybernetické prostriedky na preniknutie do systému volieb štátov, aby tlačili na úradníkov miestnych štátov v politickom spore, čo by mohlo predstavovať významný škandál pre Johnsona a pre odchádzajúcu Obamovu administratívu.

Tieto „skenovacie“ útoky testujú slabé miesta zabezpečenia v sieti. Nazýva sa to elektronickým ekvivalentom „zatrasenia kľučkou na dverách„, aby sa zistilo, či sú zavreté ? alebo v prípade zlých úmyslov, aby sa poslala správa príjemcovi.

IT špecialisti v Georgii dohľadali 10 takých skenov späť na IP adresu DHS. DHS úradníci potvrdil, že útoky pochádzajú od nemenovaného dodávateľa, pripojeného k tréningovému centru Federálnych policajných síl (FLETCO) v Glynco, Georgia, ktoré je súčasťou DHS.

FLETCO úradníci odmietajú identifikovať dodávateľa a agentúra neodpovedala na otázku DCNF o prienikoch.

Kongresman Jason Chaffetz z Utahu za Republikánov požiadal v liste z 11. januára Rotha, aby sa vec vyšetrila.

Paragraf 18 federálneho zákonníka z toho robí federálny zločin „kto vedome pristupuje k počítaču bez povolenia“ a poškodí alebo naruší celistvosť alebo dostupnosť dát, programu, systému, či informácií. Trestom môže byť väzenie až 20 rokov za každý priestupok.

Kemp napísal novozvolenému prezidentovi Donaldovi Trumpovi 13.decembra kde sa píše „Vo všetkej úcte požadujem, aby ste poverili svojho nového ministra pre vnútornú bezpečnosť vyšetrovaním, o neúspešných kybernetických útokoch proti sieťovému firewallu ministerstva zahraničia Georgie.

Johnson dal niekoľko vysvetlení pokusu o vniknutie. Jedným z nich bolo, že nemenovaný dodávateľ narušil web „v rámci svojich bežných pracovných povinností“ pre potvrdenie profesionálnej licencie.

DHS nemôže spustiť skenovanie bez súhlasu štátnych úradníkov. Kemp v liste z 8.decembra Johnsonovi poznamenal: „Môj úrad nikdy nesúhlasil alebo nedal povolenie DHS vykonávať penetračné testovanie alebo bezpečnostné preverovanie našej siete.

K posledným snahám preniknúť do systému Georgie, ktoré Kemp nazýva „veľký útok,“ došlo 15.novembra, týždeň po voľbách, ale pred tým, než boli ich výsledky certifikované .

Zdroj: Konzervatívny výber podľa Daily Caller (krátené)

 

Pridaj komentár