Ďalší konflikt v Piešťanoch !

Bola by to banalita, keby…

Keby sa neudiala v čoraz napätejšom ovzduší, a to sa ani zďaleka netýka len Piešťan.

Čo sa vlastne deje v Piešťanoch a prečo sa to deje. Ľudia znalí miestnych pomerov hovoria, že mení sa arabská klientela.

Prichádzajú z tých krajín ľudia, ktorí majú o dosť hlbšie do vrecka a aj ich správanie v priemere nedosahuje štandardy, akými disponovali ešte pred niekoľkými rokmi.

Samozrejme aj dnes sú arabskí turisti rôzni, od vysoko kultivovaných až po takých, že si môžu ruku podať aj s tým najväčším piešťanským ozembuchom.

Je pravda, že správanie sa arabských detí na bicykloch a kolobežkách je mierne povedané „odlišné“.

Aj do mňa osobne tam skoro narazilo dievčatko na kolobežke, ale nejakú vážnosť tomu nedávam,  pravdepodobne aj pri náraze by sa nikomu z nás vôbec nič nestalo. To, čo to dievčatko predviedlo o pár sekúnd a pár metrov na cestnej komunikácii bolo už na čiernu kroniku. Keby tade prechádzalo auto…

Samozrejme náraz tých „nemotorizovaných“ detí do iného dieťaťa, starého človeka alebo pacienta o barlách by mal iné dôsledky.

Správanie sa niektorých z arabských hostí v baroch, terasách a reštauráciách má svoje špecifiká, pričom u niektorých „echt“ týpkov si personál užije svoje.

Občas sa rieši obťažovanie čašníčky, občas konflikt s inými hosťami, občas obťažovanie iných hostí (hlavne dievčat). Ale stále sa to v pohode zvláda bez toho, aby to plnilo stránky novín.

Pre objektivitu treba povedať, že aj arabskí hostia si nie vždy musia odniesť najlepšie spomienky. Osobne som raz svojou prítomnosťou zabránil tomu, aby „spoluobčianka“ okradla arabku.

Ale čo sa vlastne včera a dnes konkrétne stalo?

Proste klasika ako som spomínal vyššie. Najprv vyjadrenie polície:

Dvadsaťtriročný muž pod vplyvom alkoholu upozorňoval na správanie osôb na pešej zóne v blízkosti prevádzky kebabu. Nato vyšiel von majiteľ a slovne sa ohradil voči jeho správaniu. Neskôr 23-ročného muža udrel dvakrát do tváre. Napadnutý podal trestné oznámenie, ktoré polícia prijala a okolnosti incidentu preveruje,“

trnavská krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová. 

Teraz, čo som pri zisťovaní faktov v teréne zistil ja.

Je to zase o deťoch na bicykloch a kolobežkách. Tentokrát to bol chlapec, ktorý narazil do skupiny miestnych, presnejšie do miestneho občana.  Následne chlapec spadol v dôsledku nárazu a rozreval sa.

Vtedy si jeho rodičia sediaci na terase spomenuli, že je ich a pustili sa do miestnych občanov. Tí si to samozrejme nenechali „ľúbiť“ len tak. Lietali vraj aj stoličky, bolo to tam pomerne veselé.

Policajná hliadka mestskej polície bola na mieste veľmi rýchlo. Arabskí hostia, vedomí si svojho podielu na udalosti, využili zmätok a rýchlo zmizli.

Podľa muža, ktorý sa vydával za očitého svedka udalosti, majiteľ podniku (prezýval ho „Turek“) stratil nervy a útočil na mladého piešťančana aj za prítomnosti polície. Podľa jeho hodnotenia udalosti by majiteľa podniku mala polícia za to riešiť, inak nie sme právny štát.

Dúfam, že polícia vydá podrobnejší popis udalostí, aby predišla fámam.

Každopádne spomínaný zásah majiteľa podniku sa niekomu nepáčil až do tej miery, že dnes „Istanbul Döner Kebab“ musel kontaktovať sklenára. Sklá podniku boli rozbité kameňom.

K útoku došlo o 5 hodine rannej, páchateľ je zatiaľ neznámy. Činnosť prevádzky bola obnovená okolo poludnia.

Ešte k osobe miestneho, médiami spomínaného slovenského občana. Z dôvodov právnych nemôžem sem napísať všetko, čo mi bolo povedané.

Ale spojenie konkrétneho občana „s pravicovým extrémizmom“ je absolútne vylúčené. Ľudí  tohto typu stretnete skôr na Pohode…

Preto dávať k tomuto prípadu nejaký náboženský podtón, ako uvádzajú niektoré média, je úplne mimo misu a zavádzanie čitateľa.

Winterova

Tu došlo k udalosti (foto Medzičas)

Rozbité sklo

rozbité sklo na dverách (foto Medzičas)

47 komentárov

 • Pingback: Článok New York Times o Piešťanoch je viac článkom o New York Times, než o Piešťanoch. | RTPS.sk

 • Čo za chuja vystupuje pod menom tartus? 🙂

  • jednoducho odignorovat predaj v tomto stanku a v dalsich!!Primatorovy mesta poslat staznost na chovanie a odobrat icenciu ziv.urad -poslat hygieniocku kontrolu ako to robia v prahe a stanok zavriet !!

 • Musím sa smiať.Porovnávanie náboženstiev pred 500-1000 rokmi? Prečo vás nezaujíma čo bude? Iba čo bolo? To je samovražda.

 • Miro Martinovič , vazne dobre si to napisal tu na konci. Taurus nic v zlom, ale poukazes na problem (ktory vazne je a pokial si ho nebudeme vsimat, tak prepukne do velkych problemov) a potom ho zjednuduchsis, ved Ty si ako politik 🙂

  • takze problemom nieje necinnost policie, nieje protipravna cinnost politikov? ok, vidim ze som na spatnej adrese.
   Vy tu proste potrebujute nadavat a kritizovat Islam a jeho nositelov.
   V poriadku, ak tu chcete len si vyliat srdiecko a zlych moslimov, prosim.

 • Miro Martinovič

  tartus: tvoje názory len odvádzajú pozornosť od ťažiska problému, úplne jalové teoretizovanie, čo balamutí najmä teba, ale aj tých, čo sa pokúšajú diskutovať s týmto pseudointelektuálnym balastom. Ak chceš niečomu porozumieť, minimum píš, viac čítaj milý tartus 🙂

  • aky problém? to co sa tam stalo, na to su policajne postupi, ktore sa maly vykonat. Na to nepotrebujeme nic nove. To nieje problém. Problém je ked do toho niekto taha politiku. a je jedno ci ta alebo druha strana. Na každý incident ktory sa stane mame relevantne zákony.
   Takze ak nabuduce pojdete protestovat proti niecomu, napiste si na transparent: „POLICIA ROB SI SVOJU ROBOTU“

   ano mas pravdu, svojim upozornenim na zrejmy fakt, ze krestanstvo nebolo povodne nabozenstvo celého světa, a ze expandovalo rovnako jako islam, som sa dopustil trolingu.
   Vsetkym ktorych som takto vytrolil sa hlboko ospravedlnujem.[ a dufam ze nikto (pan M.) nebude po mne chciet aby som musel nejako dolozit tvrdenie ze krestanstvo nieje povodne naboznestvo celého světa a ze muselo zakonite expandovat z krajiny svojho vzniku.]

   • Miro Martinovič

    Tu nejde o kresťanstvo, ale pôjde o krk. Stále ti to nedochádza tartus ?

    • ide tu o protipravne spravanie obcanov, a necinnost policie a sudov, a samozrejme protipravne spravanie politikov.

     Ale VY stoho robite nabozensku vojnu, furt hovoříte o invazii nebezpečného nabozenstva z juhu a juhovychodu. A HALOO, islam je len karma krestanom za to co spachali v minulosti. Ja viem ze sa vam to zle pocuva, ved Jezis bol ten hodny, a cirkev od straty moci nevedie tie svoje vojny, ani nepotlacuje prava jednotlivcov, to je super, tak preco na cirkev furt niekto utoci?
     Islam je mladsi brat křesťanstva, je uplne rovnaky, a kym si to neuvedomite, budete robit stále tie iste chyby. Premna zamna tu moze islam kludne vyhrat, lebo viem ze za par storoci zhnije jako krestanstvo a znova vyhra humanizmus. a nemyslim tym Havlov humanizmus ale humanizmus osvietenstva.

     Ak sa chcete bránit proti islamu a na pomoc si beriete krestanstvo a jeho hodnoty, tak uz teraz ste prehrali. my vsetci, lebo vas je většina.

     • Možno by stačilo predsa len trocha viac študovať. Stačí prečítať Korán spolu s vysvetlivkami o abrogácii a platnosti súr, zopár hadísov, Síru. Prirovnávať islam ku kresťanstvu je pohľad, ktorý nemá s reálnou ideológiou nič spoločné. Ale presne dokumentuje problém Západu. Nevnímame islam aký je a ako ľudia v jeho bubline myslia, ale vytvárame si vlastnú predstavu o islame a na základe tejto fikcie potom jednáme. Je zaujímavé, že moslimovia o tejto našej hlúposti vedia a na základe toho konajú. Prezentujú islam pred západným publikom tak ako ho chce vidieť Západ. Interne však komunikujú iné posolstvo. Namiesto integrácie a spolunažívania presadzujú segregáciu a nespoluprácu, namiesto rešpektovania západných noriem spolunažívania a západného práva presadzujú vlastné morálne a etické normy, snažia sa o dualitu práva a zavádzanie prvkov šarie. Kresťanstvo nechce nikto zavádzať, ale je fakt, že celá západná kultúra vychádza z kresťanskej morality. Odmietaním koreňov tejto kultúry, odmietame aj kultúru samotnú. A takýto vykorenený spoločenský systém ponúkame na tanieri každej ideológii, ktorá má záujem o zaplnenej nami vytvoreného vákua.

     • dakujem ze si to napisal: “ Stačí prečítať Korán spolu s vysvetlivkami o abrogácii a platnosti súr “

      je to presne jako v krestanstve, aj tam maju jednu bibliu, ale hromadu odnozi podla vysvetlivok.
      Dalej ale si zamienas krestanske hodnoty s humanizmom. Ked chcete hovorit ze islam a krestantvo maju rozlicne pohlady na sirenie, tak sa třeba vrátit do doby ked krestanstvo vladlo, teda ked vladla cirkev, a ked každý panovnik sa riadil prisnymi církevními hodnotami.
      Mimochodom, ake ze to mali zeny prava před rokom 1900? kedy boli zrovnopravneny biely a cierny? to vsetko sa udialo za posledních sto rokov. STO rokov ludskych prav, aj to az po dalších sto rokoch ked cirkev stratila moc.
      Nikdo nehovori o odmietnuti, aj ked ja som sa krestanskych hodnot vzdal, a vies co? niesom moslim. ani budhista, ani nepatrik k ziadnej církvi, lebo som pochopil ze su vsetky rovnake. Chapem ze většina ludi nieje schopna si vytvořit vlasny rebricek hodnot, samostatne sa rozhodovat, a ti potom musia prijat tieto hodnoty z vonka, od nejakej skupiny.
      Ale bazírovat na klamstve, a snim bojovat proti nasmu nepriatelovi, v tom zmysel nevidim, to je pre mna presne ten postoj : „vytazstvo za kazdu cenu“. jako sa ma ludstvo zdokonalit, vyrast, ak bude bludne chodit v kruhu minulych chyb?
      Ste za zakaz Islamu v europe? niesom proti, ale kedze mojimi hodnotami su mimo inych aj rovnost, tak som za zakaz vsetkych nabozentiev. Vsetci dobře vieme, ze institucionalizovane nabozenstvo je len vytvorom ludi na ovladanie inych ludi.

      Je velmi lahke to cele hodit na Islam a Koran, ale kedze tam problém nieje, tak sa necudujte ked odstranenim Islamu sa vam nebude zit lepsie.

     • Mimochodom, ake ze to mali zeny prava před rokom 1900?

      odporucam precitat si knihu francuzkej historicky R Pernoud:
      http://www.databazeknih.cz/knihy/zena-v-dobe-katedral-61961
      http://www.cbdb.cz/kniha-63346-zena-v-dobe-katedral-la-femme-au-temps-des-cathedrales
      http://www.databazeknih.cz/knihy/myty-a-fakty-bodka-za-stredovekom-37049
      https://www.kosmas.cz/knihy/105627/zena-v-dobe-katedral/

      rovnake informacie doda aj Le Geof a dalsi historici mediavalisti (skus skocit do SAV na Klemensovu)
      vedel si ze postavenie zeny vyrazne zhorsilo prave osvietenstvo ?

      nie som moslim. ani budhista, ani nepatrik k ziadnej církvi, lebo som pochopil ze su vsetky rovnake.

      veruze nie su rovnake, skus si vyskusat zivot v nejakej moslimskej krajine a pochopis. Mna na tento rozdiel upozornili prave priatelia(zijuci v islamskych krajinach) ktori su ateisti, lebo im to bilo do oci

      co sa tyka historie islamu odporucam: https://www.youtube.com/watch?v=SO5_QQVYlpA

     • diki za tip na knihu, skoda len ze su vypredane, ale to je u vetsiny tych dobrych knich.

      ano mozeme vyskusat zit v islamskej krajine, počkat, pred rokom stravil Pales par tyzdnov v Irane, a aj ked ho nemusim, tak život tam neopisoval nijak hrozostrasne. samozrejme život v SA bude urcite iny, ale to len dokazuje ze Islam nieje jednotny, rovnako jako krestanstvo.
      Ale aby sme boli objektivni, musíme najst krajinu kde vladne nejaky cirkevny krestansky hodnostar. a zial okrem Vatikanu ma ziadna krajina nenapada.

 • Všade je tá istá taktika arabov .
  1.Dojdu , poberajú dávky .
  2.Spravia halal kebab a halal zásobovanie.
  3.Ludia im to žerú .
  4. Za zinkasované peniaze príde zvyšok rodiny , príde imám .
  5.založia mešitu
  6.kandidujú do miestnej samosprávy
  7.premnožia sa a potom začne sharia

 • To boli určite neomarxistický turci..

 • No ešte Slováci sú málo naštartovaní moslimov nikde , vcelku kľud… ale uvidíme, národ je dobre v strehu, vďaka nie EÚ ale FB a iným soc sieťam , tak uvidíme….

 • Uz sme raz „turka“ spod Viedne hnali..:-)

  zeby tentokrat dielo „iluminatskych lozi“?..:-)

 • Na JOJke bola reportáž kde o tomto incidente hovorili, ale nepovedali tam ani slovo o tom decku čo do toho občana narazilo.

 • Všetci volíme každý deň svojimi peňaženkami.

 • Treba ich vytrieskat *** po *** gebuliach

 • Majitelia Piešťanských kúpeľov sú ochotní vylízať riť kde akému Arabovi za to, že je ich hosťom. Takže Piešťanci si to musia sami vyriešiť. Nikto z iných miest tam nebude robiť za nich poriadok. poznáme známe porekadlo: urob niekomu dobre, oserie Ti plot!

 • Umožnili sme im tu usadiť sa a dávame im prácu…. a ako sa nám odvďačujú? Fyzickými útokmi na nás. Už sa tu cítia ako doma, spyšneli a správajú sa agresívne. Importovali sem vzorce správania zo svojej domoviny a násilím sa nás snažia „prevychovať“.
  Treba v Piešťanoch urobiť demonštráciu proti mohamedánskemu teroru, inak sa ich asociálne správanie bude iba stupňovať…

  • nezabudaj ze nase krestanske hodnoty sem boli tiez dovezene, nie su to nase povodne korene ani tradicia.
   Ak sme to dopustili raz, preco nie dvakrat, trikrat?

   • dopustili? Vďaka žido-krestanskej tradícií možeš slobodne prestúpiť na Islam. Ale v Islamskom prostredí nemôžeš tedá áno ale pravdepodobne len na krátky čas 🙂

    • nie vdaka osvietenstvu, a rozpadu katolicizmu v Europe mozem slobodne prestupit na islam.
     Ludia zabudaju ze to co dnes povazujeme za zidokrestanstvo tu mame necelych 200 rokov. a vskutocnosti to nieje zidokrestanstvo ale humanizmus.
     ak chces poznat prave krestanstvo tak bud si nastudujes prvych 1500 rokov krestanstva (od stvrteho do devetnasteho storocia) alebo vyhladaj bigotneho krestana a rozpravaj sa snim o slobode, o vede atd..

     islam je rovnaky ako krestanstvo, aj on raz zhnije a bude povolovat homosov a slobodu slova. Ja viem ze to nieje pekne pripominat krestanom, co nepoznali cirkevny utlak. ale fakt je, ze tato slobodna Europa tu je naozaj len kratky cas.

     • takze to prave krestanstvo je to ktore vymedzis ty casovym obdobim od 4-19 storocia 🙂
      vobec ta netrapi, ze v tom obdomi bolo krestanstvo ovladane vladarmi, aj ked samozrejme to nieje cele obdomie, lebo to velmi zjednodusujes a tie excesy sa diali v daleko kratsom obdobi

      preco nedas za prave krestanstvo to do 4 storocia kym sa nestalo statnym nabozenstvom v upadajucej rimskej risi, co ho dost poznacilo
      nebude to preto, ze potom by si nemohol prirovnavat krestanstvo k islamu, lebo krestanstvo sa v prvych storociach sirilo uplne mierumilovne zatial co islam sa od sameho zaciatku siri ohnom a mecom 🙂

     • nieco som ti vysvetlil uz nizsie, ale nieco doplnim. za krestanstvo povazujem cirkev hlavne preto lebo nemam ako inak nazvat to co vy pokladate za sucasne krestanstvo.
      ano krestania prvých tristo rokov boli viacmenej mierumilovny, ale potom boli vyhladeny kanonizovanim biblie vsetci povodny vyhladeny. tudiz ak boli krestania v 4. storoci vyhladeny, ako mam volat sucasnych ludi co sa hlasia k uceniu cisara Konstantina?
      Preto mi je lahsie volat krestanstvo od 4. storocia a nepomenovat tych, ktori boli zavrazdeni vznikom krestanstva, teda samozrejme nezomreli vsetci, Krestania vo svojej mierumilovnosti dali vsetkym moznost konvertovat na tu jedinu pravu vieru, rovnako ako tuto moznost dali barbarom zo severu, teda germanom a slovanom, a indiánom v amerike, ciernym domorodcom v afrike, atd….
      takze ak povazujes kratke obdobie medzi 4-19 storocim,tak si ti davam samozrejme za pravdu, ved co je to 15 storoci v porovnani s 5 miliardami rokmi existencie planéty.

   • Jednoducho preto, ze sa staci pozriet na to, co hlasal a ucil a robil Jezis a na to, co hlasal, ucil a robil Mohamed. Absolutne odlisne ucenia, takze je jasne, ze ani cestu ani ciel nemaju rovnake. Krestanstvo preslo sice kadejakym vyvojom, no vyvinulo sa, co sa neda povedat o islame, ktore je uz 1400rokov stale rovnake.

    • ja viem ze vela ludi si mysli, ze ked sa hovori o krestanstve tak sa mysli Jezis. Nie, ked sa hovori o krestanstve tak sa mysli cirkev, a ta s jezisom ma spolocne asi tolko ako film a kniha Pan prstenov. Teda mena hlavnych hrdinov a zakladnu zapletku, ktorou je boj dobra a zla. vsetko ostatne je prekrutene, vycucane z prsta, a vymazane.
     Ja ked hovorim o krestanstve, a teraz som hovoril o krestanstve, tak hovorim o dejinach a uceni cirkvy teda od stvrteho storocia,
     Islam sice nemam tak nastudovany ako krestanstvo, ale Mohamed tiez zacinal sladkymi recickami, a az po 20 rokov mizerie presiel na tvrdsiu notu a tou prerazil. Krestania na tvrdu notu cakali az kym si ich nepodmanil Konstantin.
     to co tu mame v Europe nieje krestanstvo ale humanizmus, pragmatizmus a hlavne, vo veducich miestach spolocnosti a politiky su sami materialisti a pozitkari.
     Rovnako tomu bolo aj v Lybii, Syrii, Irak atd.. to boli moslimske krajiny kde nevladlo nabozenstvo ale cisty pragmatizmus moci.
     Islamsky stat ako taky nieje hrozba, ten by bez podpori z vonka neprezil ani mesiac, problemom nieje ani islam. problemom su ludia co chcu moc, co chcu vladnut, a pre toto spravia cokolvek, aj vyuziju ludi so slabou mentalitou a presvedcia ich aby ublizovali inym ludom. Ale to plati na vsetkych ludi, aj na krestanov, aj na budhistov, proste na vsetky nabozenstva sveta.

     • trepes blbosti
      krestanstvo nevzniklo v 4.storoci
      a tiez v tom 4.storoci nezacali tie excesy v krestanstve, tie zacali daleko neskor a ani zdaleka to nebolo zas take hrozne ako sa to teraz niektori ateisti snazia tvrdit

      porovnavat krestanstvo s islamom a jeho sirenie moze len somar

     • ak si precitas co som napisal, tak zistis ze za krestanstvo povazujem cirkev, a ta vznikla v 4. storoci.
      predtým bolo hromada roznych sekt, ktore sa vsetky odvolavali na Jezisa, ale boli medzi nimi vetsie aj mensie rozdiely. Tie excesy zacali hned po kanonizovani biblie, ked nasa vznesena krestanska kultura zacala palit knihy vsetkych ostatných. a aby bolo kazdemu hned jasne kto je tu panom, tak rovno palili s knihami aj ich majitelov, alebo ich hodili levom. Od toho momentu sa zacalo krestanstvo sirit mecom a ohnom, preto mozeme skludnym svedomim tvrdit ze islam a krestanstvo (cirkev) je totozne.
      o krestanstve pred rokom 324 nemozno hvorit, lebo neexistuje nejaky zastupca, bola len hromada malých sekt, ktore uz same o sebe nemuseli, a vetsina ani nemohla hlasat prave ucenie Jezisa.
      staci citat, ale, chapem ze ti naburavam tvoj matrix, takze odmietni modru pilulku a vrat sa k svojmu beztarostnemu zivotu.

     • ked sa hovori o krestanstve tak sa mysli cirkev, a ta s Jezisom ma spolocne asi tolko

      hmmm tak toto sa mylis, alebo nemas spravne informacie

      predtým bolo hromada roznych sekt, ktore sa vsetky odvolavali na Jezisa,
      ….
      Papezsky primat existoval uz pred Konstantinom, ved vychadzal z Pisma
      (Vid Ignac z Antiochie alebo Tertulian ci Justin alebo protest spanielskych biskupov alebo Klimentov list)
      navyse cirkev bola prepojena cez listy ktore si navzajom vymienali
      a ked s niekym prestali komunikovat tak ho exkomunikovali cize vylucili z cirkvi
      cize ziadne osamote existujuce sekty hrabajuce na vlastnom piesocku

      hned po kanonizovani biblie,

      co bolo niekedy v roku 1500 ked sa uzavrel kanon na tridentskom koncile
      trocha privelky casovy skok nemyslis?

      o krestanstve pred rokom 324 nemozno hvorit

      krestania su dolozeni v Pliniovom liste este niekedy z roku 100 a aj potpm mame kvantum dokumentov o prvotnej cirkvi
      (komplet patristika sa tym zaobera)
      Ak mas iny nazor mal by si ho dolozit nejakymi dokumentami

      alebo ich hodili levom.

      to sa dialo niekedy okolo roku 100 za cisara Nera a este par neskorsich cisarov az do roku 300
      cize to nemohli robit krestania pretoze prenasledovanie skoncilo vo roku 313 Milanskm ediktom

      cirkev, a ta vznikla v 4. storoci.
      cirkev vznikla tesne po smrti jezisa krista na Turice a odvtedy sa kontinualne rozrasta a da sa to dolozit historickymi dokumentami

      vyhladaj bigotneho krestana a rozpravaj sa s nim o slobode, o vede

      napriklad ? co mozem od neho cakat ?

      Krestania na tvrdu notu cakali az kym si ich nepodmanil Konstantin.

      aku tvrdsiu notu? o com to hovoris ?

     • je uzasne ako dokazes vystrihnut polovicu vety, a potom zo mna urobit blbca. Alebo uplne ignorovat nasledujucu vetu.

      v kazdom pripade, citaj, rozmyslaj a ver comu chces. v daka osvietenstvu to mas umoznene.

     • vystrihnut polovicu vety

      OK, mozes mi zacitovat kde som skreslil zmysel toho co si ty napisal?
      aby som si to mohol opravit

     • 20.08.2016 9:00
      „vystrihnut polovicu vety

      OK, mozes mi zacitovat kde som skreslil zmysel toho co si ty napisal?
      aby som si to mohol opravit“

      nechcem ta hodnotit, ale vystrihnutim polovici vety skreslujes zmysel informacie.
      Takze ak sa neurazis, alebo sa kludne uraz aj odraz, nebudem uz reagovat na pre mna retardovane podnety od teba.

     • vystrihnutim polovici vety skreslujes zmysel informacie.

      v tomto pripade je to myslene len ako skratka pretoze kazdy si moze pozriet povodny text (o par riadkov vyssie) a porovnat si to
      Ja som sa ale pytal na to v akom pripade si myslis ze som chybne pochopil Tvoju myslienku a ze som Ti vytkol nieco co si v skutocnosti myslel uplne inak

      V kazdom pripade by som privital keby si svoj nazor podlozil aj nejakymi argumentami a faktami nielen tvrdenim ad hoc

     • fajn, argumenty, hmm. kde zacat. u mna to zacalo, Jezisovim Evanieliom od J. Davidson a pokracovalo to dalsou stovkou knich, clankov, prednasok, komentarov atd..
      Mam tvoj zapal po argumentech chapat tak, ze si precitas vsetky tie knihy? alebo si jednoducho vygooglis autorov, porovnas s databazou církvi, ktora eviduje vsetkych „spolahlivych“ a kde ich tam nenajdes tak povies ze tento autor nieje doverihodny.
      Povedzme si to otvorene, ty si emocialne zainteresovany do obhajoby křesťanstva. oprav ma ak sa mylim, ale tvoja zivotna paradigma, z ktorej vychadzas je krestanstvo, nech uz je to ktorakolvek jeho vetva.
      cisto hypoteticky, ak by som dokazal, ze tvoja doterajsia viera je postavena na klamstve, chcel by si to vediet?

     • Mam tvoj zapal po argumentech chapat tak, ze si precitas vsetky tie knihy?

      stacilo by uviest konkretny fakt na ktory som sa pytal a nejako ho podlozit
      napriklad kedy krestania hadzali svojich oponentov levom ? Ak je to historicky podlozene preco to ako argument nepouzivali napr komunisti vo svojej propagande? Alebo je to len nedavno objaveny fakt ?

      porovnas s databazou církvi, ktora eviduje vsetkych “spolahlivych”

      zoznam nevhodnych knih bol zruseny este niekedy v 50 rokoch 20 storocia

      cisto hypoteticky, ak by som dokazal, ze tvoja doterajsia viera je postavena na klamstve, chcel by si to vediet?

      pochybujem ze je mozne to takto postavit(ze vsetko je absolutne principialne zle). Predpokladam ze by si skor vedel ukazat ze nieco konkretne na mojej viere je chybne. Ak naozaj chybne je tak, preco nie …. celkom by ma to zaujimalo.

     • ty si vazne myslis, ze ja ked citam knihu, tak si robim register, o vsetko co citam? to si vazne myslis ze ti dam autora/knihu/stranu/riadok kde sa konkretna veta nachadza?

      Opravedlnujem sa ti ze som zbytocne marnil tvoj cas. nabuduce ma proste ignoruj.

   • Miro Martinovič

    Keby si vládal uvažovať až do konca, tak by odpoveď možno prišla 🙂 Ale trochu ti pomôžem tartus. Preto nie, lebo by to pre nás domácich nebol „dobrý obchod“, ak by sem importovali tie svoje ideologicko/kultúrne sračky. Preto sa tomu treba brániť, milý pseudointelektuál tartus 🙂

    • ty uvazujes v rozmezi svojho zivota, a ja ti to nemam za zle, vetsina ludstva zije spôsobom „po mne potopa“.
     Ja som vam predostrel fakty skoro 2000 rokov stare. Vsetko ludske je pomijive, aj Islam. Europa je dostatocne prehnita aby prehnila aj Islam. a ci to bude trvat 1500 rokov ako u krestanstva, alebo 200, je uplne jedno.

     Ale aby si ma nechapal zle, ja sa nezastavam islamu, tiez ho tu nechcem. ale som ten typ, co sa nespojuje s certom aby porazil diabla. Preto len upozornujem na fakt ze krestanstvo nieje ziadna vyhra.

     • Nič v zlom,
      ale deficit spisovnej slovenčiny na hodnovernosti nepridá.
      K veci: o teologii si zrejme už niečo počul, ale veľa toho nebolo.
      ČUS!

     • Miro Martinovič

      Či je kresťanstvo väčšia, alebo menšia výhra, je v tejto súvislosti nepodstatné. Je to potenciálne jediný silný spojenec v tomto zápase (aj keď „šef “ strieľa vlastné góly). Pre tvoje prehnané sklony k teoretizovaniu, nevidíš úplne zrejmé veci.

     • fakt ze krestanstvo nie je ziadna vyhra.

      to nie je fakt ale nazor a Tvoja interpretacia dejin na zaklade neviem coho (existuju vobec nejaky fakty ktore by potvrdzovali tento Tvoj nazor?)
      napriklad si napisal ze „krestania hadzali niekoho levom.“
      mozes to nejako dolozit ze kedy a kde ? a na zaklade coho to povazujes za historicku skutocnost ?
      to ze krestania boli hadzani o tom sa najde viacero dokumentov
      ale mozes mi uviest jediny historicky dokument ze to bolo niekedy aj naopak ?

      pozri odmietas verit koncentrakom(co sa tam dialo), napriek tomu ze este ziju ludia ktori to zazili na vlastnej kozi ale uveris niecomu zlemu o krestanoch na zaklade niecoho co nemas nijako dolozene?

     • SRT: Nic v zlom, ale ak davas prednost forme pred obsahom tak to o niecom vypoveda.
      Na konkretnosti ohladom teologie sa ta pytat nebudem, kedze teologia je cisto myslienkova forma, nema ziadne fyzicke zaklady a kazdy si moze svoje postoje a presvedcenia definovat a ohranicovat podla seba. Tudiz mi dovol mat vlastny nazor, a dovol mi dat tomu nazoru aj svoju jedinecnu formu.

     • Miro Martinovič

      tartus ako plnokrvný troll, si celú debatu o probléme, ktorá mohla byť aj zaujímavá/inšpiratívna, zaviedol niekam do prdele. Čím ďalej od zmysluplnosti, debatu odkloníš, tým si asi spokojnejší.
      Zasa si kuva vyhral a my sme ti naleteli 🙂

Pridaj komentár