Ďalší škandál v Piešťanoch ?

Problematické aspekty spolunažívania rôznych kultúr sa v tomto kúpeľnom meste prejavujú viac než inde. Je to úplne logické, vzhľadom k vysokému počtu arabských turistov v meste.

…mi hovorí, že v jednej pizzerii v centre PN jedli naše baby a araby pizzu a normálne , že araby požiadali majiteľa pizzerie aby ženy zatiaľ vyhodil z prevádzky kým oni ako araby jedia , lebo u nich, že nemôžu ženy pozerať na muža keď sa napcháva. A teraz zlatý klinec , ten majiteľ tie ženy naše z prevádzky vyhodil ….. je toto normálne?

Toto mi prišlo súkromne od dôveryhodného zdroja. Problém je nateraz v tom, že uvedený zdroj to tiež len počul, nebol pri tom.

Preto poprosím čitateľa. aby zatiaľ správu bral z rezervou, kým ju dostatočne nepreveríme.

Pod slovom vyhodenie sa nemusí skrývať nejaké vyhodenie vyhadzovačom.

Teoreticky, možno len obsluha v pizzerii, v záujme toho aby neeskaloval konflikt, požiadala dámy, že by bolo lepšie, ak by urýchlene bez platenia odišli.

Mohlo to byť aj ešte celkom ináč, posledné dve udalosti v Piešťanoch nás dostatočne poučili, že nie vždy všetko čo sa po meste hovorí ako 100% pravda, ňou aj je. Aj dvaja očití svedkovia vedia podať jednu a tú istú udalosť odlišne.

Vyraziť do mesta a snažiť sa dohľadať nejaké info, to  počas dnešnej upršanej nedele, nemá šancu nás úspech.

Ako sa hovorí, bez vetra sa lístok nepohne, niečo sa iste stalo. Nakoniec každá správa, čo sme z Piešťan doteraz zachytili, mala reálny základ. Napriek odlišnej interpretácii priebehu udalosti.

Prečo teda článok ide von už v tejto fáze?

Pretože dúfam, že si tieto riadky prečíta niekto, kto o tom vie niečo viac a prispeje do diskusie pod článkom so svojimi konkrétnymi vedomosťami. Rovnako je možné prispieť do diskusie na FB stránke Medzičasu. Malá prosba k diskusii, hľadáme naozaj hodnoverné informácie k udalosti.

Vyhýbať sa Piešťanom po tom všetkom čo sa za posledný mesiac udialo?

To iste nie. To, že sa o veciach verejne píše, zároveň znamená, že sa problémy v rámci možností sa aj riešia. Návštevník sa stále v meste môže cítiť štandardne bezpečne.

Dokonca bezpečnejšie ako v lokalitách, kde sa udalosti tohto typu taja, aby pre neznalého pôsobili bezproblémovo a problémy objavil až na mieste.

15 komentárov

 • Všetci sa idu z tych zmrdou posrat,su u nas tak nech sa naučia žit podla našich pravidiel,je to haved a každy im len ustupuje pritom mi u nych musime všetko ich dodržovat

 • Boze hlupi ludia…sto rokov su v PN arabi a nikomu to nevadilol si uvedomte ze tu dovolenkuju….hlupa slovac vy ked dovolenkujete tiez sa chovate jak slovaci v zahranici…a este ked komentuju taki co dovolenkuju v arabskych destinaciach to vam vtedy nevadi ze idete do arabskej krajiny….

  • Žiadny Európan Si na dovolenke V arabskej krajine nemôže odignorovat miestne zvyky A ani to nerobí. Evidentne možnosti poznáš iba Z pocutia, prípadne Z uzavretého rezortu.

 • som z PN zil som tam 22 rokov. Araby tam stale chodievali na dovolenky. Stavali sa tam veci, ale nepisalo sa o tom. V poslednej dome sa zacalo pisat o aroboch ako keby to bol novy fenomen v PN. Doteraz to nikomu nevadilo ze tam chodievaju Araby. Len teraz je to v (mode).:D K Arabom sa vzdy Piestanci spravali ako ku innym turistom, nemali ziadne vyhody. A mimochodom tomu neverim ze by niekto vyhodil Slovenky z Pizzerie len koli arabom:) Ci oni viac palatia za Pizzu? Ze su taky VIP klienti aby si majitel mohol dovolit vyhodit domacich co si tu pizzu obiednaju viac krat do roku ako nejaky Araby co pridu do PN „raz za cas“. Taketo clanky pre zvyditelnenie to je obycajny odpad pre mna:)

 • kupele by otm vedeli rozpravat ale posledny incident ako arab obtazoval zamestnancov podotykam muzskych a nasledne aj hosta ktory nanho zavolal policiu nasledne vystahovanie a jeho pokus ubytovat sa v dalsom hotelovom zaradeni kupelov neuspesne !!! nakoniec byva v hotel park to si myslim same osebe vypoveda o vsetkom !!! co sa tu deje

 • To, že sme hrubo diskriminovaný, sme si doteraz ani neuvedomovali. Uvediem príklad. Skúste ísť do gastro podniku napr. pizzéria, kebabáreń,.. kd eje majiteľ moslim, a naozaj si uvedomíte, že tam sa nepodáva bravčové mäso. A pritom tieto podniky nie sú špeciálne orientované na nejakú kuchyňu, no majiteľ MOSLIM sa rozhodol, že nebude variť bravčové mäso. predstavte si, že máte reštauráciu v moslimskom štáte, a nebudete iné mäso ako bravčové, tak vás zlynčujú. jednoducho sme diskriminovaný tým, že moslimovia vo svojich gastro prevádzkach odmietajú variť bežné jedlá. Samozrejme bolo by to pochopiteĺné, keby to boli špeciálne orientované prevádzky na určitý smer gastro kuchyne. A toto j elen začiatok, musíme sa pripraviť, i na to, že sa MY budeme prispôsobovať IM !!!!!
  ONI nám budú diktovať čo smieme a čo nie,.. a my sa budeme nemo prizerať?

  • Už len samotný fakt, že sa niekto v týchto časoch chodí stravovať ku mohamedánom a tým ich podporuje svedčí o psychiatrickej diagnóze a absencii pudu sebazáchovy.

   • samozrejme ,,,,, presne ako píšete .. zaujima situacia sa stala v Maďarsku kde zákazník v kebabe našil čip ktorý sa dava psom pod kožu na identifikáciu a dohľadanie majiteľa

  • Blanka Wallner

   Janko, čo si napísal je totál mimo- prečo by mal majitel reštaurácie , či kebabarne robiť kebab z bravčoveho mäsa-ked kebab je delikatessa z kuraciny, jahňaciny, či telaciny?? a ak by si šiel do vgetarianskej reštiky, tiež by si nutil majitela pripravovať sviňu???a je jedno, či je majitel moslim, idem do reštauracie na jedlo, ake chcem, ja rozhodnem do ktorej….čii??

 • Ak správa nie je ešte preverená tak nech ju autor článku okamžite stiahne a nerozširuje tak nepreverené správy.

  Stáva sa tým na úroveň Joj, HN, alebo Markízy

  • Nedostáva. V spomínaných médiách Vám často ani nepovedia, že správu nemajú preverenú.
   Ide aj o to, čo sa chápe pod slovom preverená.
   V našom ponímaní nepreverená v tomto prípade znamená, že sme sa my nedostali po nikoho, kto by priamo svedčil o udalosti.
   Takže máme to z „druhej ruky“, cez tú info, ktorá je zverejnená na začiatku článku. A tá je od dôveryhodnej osoby.
   Zatiaľ sme sa nedopracovali po konkrétne osoby z udalosti, museli by aj oni chcieť sa o svoj príbeh podeliť a poodhaliť svoju identitu. Ak nechcú, chápem…
   A myslím, že toto všetko čitateľ Medzičasu chápe tiež, a preto berie túto informáciu presne tak, ako bola podaná, že ide o sprostredkovanú informáciu.

 • Patrik Klešč

  ak dovolíte odkaz na môj komentár k tomuto. Som z Piešťan:
  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=321840418149428&id=100009704173668

 • Ak je to pravda, aby mali okamžite volať mestskú alebo štátnu políciu. Toto bola jasná diskriminácia na základe pohlavia.

  Alebo – hneď nasledujúci deň vystriehnuť, či sú tam zas tí opálení a nahrnúť sa tam v čo najväčšom množstve s kamarátkami alebo s namakanými frajermi. Samozrejme, nerobiť mu veľké tržby, to si nezaslúži, ale na drzáka provokovať svojou prítomnosťou.

Pridaj komentár