Demonštrácie proti migrantom v Čechách sú menšie ale radikálnejšie naladené.

V posledných dňoch sa v susednej Českej republike uskutočnilo niekoľko občianskych protestov proti migračným kvótam a prijímaniu migrantov.

Českého ministra vnútra Milana Chovanca pohoršili symbolické šibenice, ktorí účastníci včerajšej demonštrácie niesli ako odkaz pre „vlastizradcov“, teda stúpencov presídľovania migrantov.  Chce „spucovať“ policajného prezidenta za to, že polícia proti tomu nezasiahla.

cr-protestyJe to len jeden kamienok z mozaiky, ktorú tvorí silná radikalizácia a rozpoltenosť spoločnosti. Únijné aj národné „elity“ sa v súčasnosti viac menej úplne názorovo rozišli s väčšinou pospolitého ľudu svojich krajín.

Jedným z politikov, ktorý hovorí obyčajnému českému človeku tak akosi z duše je Tomio Okamura. Hnutie  Svoboda a přímá demokracie (SPD) tým veľmi získava na popularite.

 Co se týče přihlášky, moc se omlouvám, přišlo nám téměř 5 tisíc přihlášek najednou a moji kolegové dělají co můžou. Přeposlal jsem kolegům Vaše jméno, aby se na to podívali. Omlouváme se a prosíme malinko o strpení. Děkuji a těším se na spolupráci

Tomio Okamura sa tiež zúčastnil jednej z dvoch včerajších pražských protestných akcií.

A Tomio Okamura si naozaj nedáva servítok pred ústa. Politická korektnosť je pre neho zjavne pojem neznámy. Svedčí o tom video s jeho pohľadom na tému migrácie. K videu existuje aj textový prepis.

 [sociallocker][/sociallocker]

One comment

  • Viete, ako sa hovori, nema sa pred kym hambit a povie pravdu na rovinu. Takych ludi ako je pan Okamura by trebalo znacne ovela viac. Parlament kasle na nazory obcanov a tak isto kasle na ich zivotnu situaciu. Parlament si hrabe pod seba a pustaju len male mnozstvo penazi na obyvatelstvo. To ako ked by ste postavili priehradu a drzali by ste vodu, ktora je dolezita pre zivot od obcanov a nechali by ste si ju pre seba. Obcanom by ste pustili len maly pramienok vody. To iste mame aj s platmi oproti ostatnym krajinam EU. Takze vy sa cudujete ze to je takto? JA VOBEC NIE. To, ze sa nasiel jeden clovek, ktory povie pravdu, to je len dobre, pretoze pravda sa v poslednych casoch dost znacne zamlcuje. Nemyslite??? a netyka sa to len ministeria, ale aj medii a novin.

Pridaj komentár