Devätnásťročný imigrant zo Somálska pohrýzol policajta počas zásahu.

12. decembra minulého roku v Umea v severnom Švédsku polícia zadržala 19 ročného Somálčana. Somálčan bol agresívny, kládol zúrivý odpor a zaútočil na jedného z policajtov tak, že ho hrýzol do ramien.

Súd v Umea neuznal Somálčana vinným, odôvodňujúc svoje rozhodnutie tým, že Somálčan má za sebou traumatické zážitky zo Somálska a preto takto reagoval. Somálčan vysvetľoval na súde, že mal v Somálsku ťažké detstvo, zlé skúsenosti s policajtami a cítil, že sa k nemu švédski policajti správajú nespravodlivo. Priznal tiež, že nerozumel čo mu policajti hovoria.

Preklad odôvodnenia súdneho rozhodnutia:“Súd rozhodol, majúc na zreteli skúsenosti obvineného, pod ktorých vplyvom bol keď prišiel do Švédska, jeho situáciu vo Švédsku, psychické problémy, to, že existovali problémy v dorozumení sa medzi ním a policajtami, to že keď prišlo policajné auto bol to pre neho nečakaný a desivý zážitok, že mohol prepadnúť panike a nebol schopný pochopiť čo urobil. Preto je možne, že jeho konanie nebolo úmyselným trestným činom“.

Somálčan 12 decembra minulého roku, bol zadržaný za lúpežné prepadnutie.

Mariusz Malinowski

Zdroj:https://euroislam.pl/pogryzl-policjanta-bo-mial-trudne-dziecinstwo-w-somalii/

One comment

Pridaj komentár