Dlh Nemecka je 76% HDP a Nemecko sa chystá účtovne kúzliť, aby ho znížilo

(MZC/DWN)  Dlh Nemecka je asi dva bilióny eur  t.j. 76 percent HDP.

Avšak nemecká vláda nepočíta s jeho znížením. Naopak Wolfgang Schäuble, minister financií Nemecka, vymyslel metodiku, ako utajiť skutočný dlh prostredníctvom „zlých“ a „toxických“ bánk.

S ich pomocou tak budú dlhy Nemecka rovnomerne rozložené na budúce generácie.

„Zlé a toxické“ banky mali záľubu v toxických úveroch a pochybných investíciách, ktoré sa pretavili v odpadkové cenné papiere. Tým to však nekončilo, každé prevzatie banky pod správu, či kontrolu štátu zároveň zvyšovalo verejný dlh.

So súhlasom ECB sú toxické banky maskované a štátna pomoc, či ich dlhy na ktoré sa skladajú daňovníci, nie sú súčasťou štátnych rozpočtov príslušných krajín.

Príkladom je Banka Sareb Španielsko, ktorá utajovaním a maskovaním štátnej pomoci zo strany španielskej vlády „schovala“ pred štátnym rozpočtom Španielska 50mld. eur, ktoré by inak spôsobili rast vládneho dlhu Španielska z 97% na 106% HDP.

V Eurozóne sa jednoducho podvádza vo všetkom a mnohé z makroekonomických čísel, nie sú v jednotlivých krajinách pravdivé! 

Španielsky model maskovania štátnej pomoci toxickým bankám bol použitý aj v Nemecku na banky WESTLB a LZZ. V Nemecku tieto banky, v ktorých sa utopilo 55mld. eur, prezývajú multimiliardové vrakoviská. To je práve suma o ktorú ma účtovne klesnúť štátny dlh Nemecka „španielskym maskovanim“, čo chce použiť  Wolfgang Schäuble.

 

 

 

Pridaj komentár