Dnes štartovala petícia za vypísanie referenda o SlovExite

Hrou osudu petícia začala v deň, kedy sa Slovensko ujalo rotujúceho predsedníctva v Únii.

Nie je žiadnym tajomstvom, že za organizáciou petície stojí Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko. Strane však niet čo vyčítať, zámer presadzovať  vystúpenie  z Únie strana pred voľbami netajila.

 

MKbilboard

Že ľudovci sú euroskeptici nie je žiadna novinka – predvolebné bilboardy tohto typu jedného voliča prilákali, iného odradili

Na otvorenie „petičnej sezóny“ som sa bol pozrieť do Trnavy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Trnavské námestie bolo po celý čas takmer opustené. Napriek tomu do môjho odchodu bolo na svete už 100 podpisov.

Občania sa z času na čas pristavovali, podpisovali či odmietali podpísať a čo je najdôležitejšie, prebiehala diskusia.

Ja som z nej pochopil dnes jednu vec.

Občania sú za EÚ, lenže…

Občania si pod EÚ predstavujú EHS – Európske hospodárske spoločenstvo. Teda voľný pohyb občanov tovarov a služieb.

Takmer nik nesúhlasí s tým, že by Slovensku malo vládnuť z Bruselu a už vôbec nesúhlasia s tým, že by sem Brusel mal posielať desaťtisíce migrantov s tým, že Slovensku prikáže sa o nich all inclusive postarať.

Ľudia poukazujú na nemožnosť slovenských mladých rodín zaopatriť si vlastné bývanie a ak si zaopatria, tak za cenu balvanu hypotéky. A zrazu si niekto príde a systém mu proste strechu nad hlavou dá a to aj z daní tej mladej rodiny.

Hlas ľudu hlas boží, aj keď naplniť ho nie je vždy jednoduché.

Napríklad žiadať v jednej vete voľný pohyb tovaru a zároveň deklarovať potrebu obnovy slovenského poľnohospodárstva na úroveň z čias socíku je do istej miery dosť náročná požiadavka. Aj keď – zjednotenie dotácií poľnohospodárom v rámci všetkých krajín EU by bolo zaujímavým impulzom.

Ja osobne vítam petíciu a následné referendum z toho dôvodu, že vyvolá tak potrebnú diskusiu. Na rozdiel od rôznych osobností si nemyslím, že pospolitý ľud nemá čo do veci povedať. To ako vládne Brusel sa dotýka rovnako ako učňováka, tak aj „osobnosti“ zo sveta „kultúry“. A osobne nemám dojem, že sústružník je v otázkach EU menej kvalifikovaný než nejaký komediant z javiska.

Osobne, ako som v minulom článku sľúbil, som petíciu dnes v Trnave podpísal. Odporúčam tak urobiť každému, kto s ňou príde do styku. Petícia nie je „remain“, nie leave, petícia je proste požiadavka na diskusiu o veciach, čo nás všetkých trápia.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

petíciu podpisuje poslanec NR SR Stanislav Drobný

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podpisy a diskusie, mne pripadajú diskusie ešte dôležitejšie ako podpisy, naozaj si musíme ujasniť čo od Únie chceme a čo jej ešte vieme strpieť…

PeticiaVba

začalo to 1. júla 2016 o 15:00 v Bratislave (zdroj)

 

 

19 komentárov

 • Vystúpiť z tohto diktatorského spolku.

 • Podporovať EÚ je ako kupovať si dočasnú ekonomickú prosperitu za svoju slobodu a dúfať že ak to prestane byť výhodné tak vám uznajú reklamáciu a vrátia tú slobodu… 🙂

 • Otázkou je, či je referendum správne načasované?
  Ako zahlasujú voliči súčasnej koalície, keď sú presvedčení, že „Fico nechce migrantov“?
  Po referende môže nastať situácia, že vláda bude súhlasiť s prjímaním migrantov, lebo „eurofondy“. Čo potom? Nové referendum? Po akom čase je možné vyhlásiť nové referendum s rovnakou (podobnou) otázkou?

  Referendum by mohlo mať viacej otázok, napr. aj priamu otázku k migrantom, povinným kvótam…, k suverenite Slovenska v rámci EU…
  A tiež otázku k samotnému referendu. K zrušeniu (zníženiu) kvóra, záväznosti výsledkov referenda… Lebo referendum podľa súčasných zákonov je fraška. Môže z neho byť len zbytočná „čiarka“. „Však sme urobili referendum…“

  Myslím si, že ľudia na Slovensku chcú viacej demokracie (rozhodovať o sebe a o smerovaní vlastnej krajiny). Čo tak zamerať sa na to? A obmedziť kompetencie vlády, aby mohla rozhodovať proti názorom väčšiny občanov? V referende „zviazať ruky“ vláde, aby mohla prijímať niektoré nariadenia EU. To by mohlo byť úspešnejšie, ako samotné referendum o vystúpení z EU. A mohla by sa k nemu pridať aj väčšina opozície, možno aj časť koalície.

 • Referendá podrývajú progresívne európske hodnoty a všetci, čo k nim vyzývajú, sú rasisti, fašisti a putinovi agenti!

  • Z toho mi vychádza, že polovica Angličanov sú putinovi agenti.

  • Pre palo
   skús vymenovať progresívne európske hpodnoty

   • Zopár progresívnych európskych hodnôt:
    – bezhlavé prijímanie imigrantov, čím negramotnejších a asociálnejších, tým lepšie, z krajín tretieho sveta
    – boj proti neexistujúcim problémom, napr. rasizmu, extrémizmu, nacizmu,
    – rozkladanie národných štátov,
    – podpora gender ideológie,
    – podpora homosexualizmu a iných úchylností
    – podpora eutanázie
    – podpora a presadzovanie drog na jednej strane a prísna regulácia a buzerácia bežných ľudí pri pestovaní maku na potravinárske účely
    – odzbrojovanie bezúhonného obyvateľstva,
    – regulácia všetkého a každého

    • Miroslav toto čo si menoval nie sú hodnoty ale konkrétne prejavy a metódy týchto hodnôt A tou zakladnou hodnotou je totálna sloboda od kultúrnych konštruktov o rase, náboženstve, pohlaví, národe a prirodzených autorít. To vlastne vytvorí nestabilnú spoločnosť otazka je aké sú potom riešenia. Buď neaká forma politického fašizmu alebo anihilacia vojnou a obroda

    • AMERIČANIA SA NEPÝTAJÚ NIKOHO ČI JE SPRÁVNE PRIJAŤ ČIERNU HORU DO NATO PROTI ICH VOLI:

  • Slovensko Slovákom

   palo: dúfam, že to myslíš ironicky.

  • Kto by to bol povedal, že švajčiari sú všetci do jedného rasisti a putinví agenti! Nuž a taká vyspelá zem to vyzerala byť. Veru ťažký intelekt sa ukrýva za týmto komentárom!

 • Hneď ako budem mať príležitosť, podpíšem ich obe. A zúčastním sa aj referenda.

  • ja netvrdím, že niekto má byť „leave“ alebo „remain“. Ja tvrdím, že potrebujeme širokú diskusiu, ako ďalej. Po nej môžeme urobiť správny alebo aj chybný krok, ale bude to krok väčšiny národa

   • Myslím, že za tie roky členstva sme mali možnosť sa presvedčiť o pravom charaktere týchto zoskupení… a kto nepochopil doteraz, je mu akákoľvek diskusia zbytočná.

   • Ak bude diskusia prebiehat stylom, ze si Hrib pozve Butoru, Kisku, a dalsich pro-eu ludi a budu sa tlapkat po pleci, kto lepsie obrani eurohodnoty, potom je ta diskusia na dve veci.

   • K žiadnej verejnej diskusii nikdy nedôjde na to tu máme osobnosti. Ich vôbec nezaujíma nepokojnosť občanov a nedajbože buducnosť zachovania suverenity národných štatov ale to ako ich obísť a ovladnuť vid tzv.
    Otvorená metóda koordinácie pri Lisabonskej zmluve

    Nedá mi nespomenúť Peter Weisenbachera z ILP a signatára manifestu Diem24 za „demokratizaciu Európy“
    on si demokraciu predstavuje tak ako je opísaná v Komunistickom manifeste

Pridaj komentár