Doba totality je tu.

Totalita sa vyznačuje mnohými znakmi, ale najhlavnejší je potláčanie akejkoľvek opozície a likvidácia názorov, ktoré s vládnúcim protirečia je represívne potláčaná.

Za socializmu sa hovoril vtip :

 • Viete o to, že americký prezident začal zbierať o sebe vtipy?
 • Ako u nás, len súdruh Stalin ich zbiera aj spolu s ich autormi

Vtip vyjadruje len smutnú skutočnosť, že totalitný režim sa v prvom rade snaží vytvoriť atmosféru strachu, prostredie, ktoré nielen postihuje opačné a kontroverzné názory, ale zároveň aj prostredie špiónománie, udavačstva, ovzdušie, kde každý bude podozrievať každého a kde zanikne akákoľvek snaha o organizovanie odporu. Pretože si povedzme priamo – ak si ľudia prestanú veriť, skončí ich možná spolupráca a kooperácia vedúca k vytvoreniu napr. politickej alebo občianskej oponentúry.

Medzičas je dnes nálepkovaný tzv. hlavným prúdom – za rasistickú „sračku“, xenofóbny či ruský portál, jeho autori za platených agentov (Kremľa, Pekingu, Jeruzalema…) . Je irelevantné, že v každom článku dokladáme zdroje, na základe ktorých obviňujeme vládu a tzv. slovenskú intelektuálnu elitu zo slepoty, naivity a často dokonca z manipulácií alebo klamstva. Nikoho nezaujíma, že to, čo sa nálepkuje slovom -fóbia, t.j. iracionálny strach, nemá v našom prípade opodstatnenie. Autori poznajú problematiku imigrácie z inokultúrneho a inonáboženského, v prvom rade islamského, prostredia, majú preštudovaný Korán, poznajú sväté texty a články sú hojne prekladané práve na tieto odvolávky.

Obhajcia režimu (budem používať toto slovo namiesto vláda) však nič podobné nemusia. Akceptovali vieru, že všetko je tak ako má byť, neskúmajú kriticky možné problémy a nesúhlasná diskusia z ich strany začína (a končí) pri osobných útokoch. Niet sa čo diviť – ak máte len vieru a postrádate fakty, nič iné ako nálepkovanie, osobný útok na česť a integritu diskutujúceho Vám neostáva. Sloboda je pre nich prázdne slovo, keďže v ich ponímaní sa slobodou rozumie 100% súhlas. Sloboda nesúhlasu absentuje.

Potom je len logickým vyvrcholením, keď tzv. liberálny (libera je latinsky „sloboda“) Denník N vydá takéto stanovisko generálneho prokurátora – bez akéhokoľvek komentára burcujúceho do boja za slobodu slova a názoru.

DennikN - ciznar

 

Tento denník totiž slobodný nie je, nebol a nebude, vždy obhajuje výlučne tie postoje, ktoré sú v súlade so stanoviskom Washingtonu, či Bruselu ako jeho prevodnej páky na európskej pôde. Súčasný režim v Amerike intenzívne osekáva slobody, kontroluje, zasahuje do súkromia a mimochodom pretláča islam ako preferované náboženstvo bez ohľadu na spomínané riziká.

Preto stanovisko Generálneho prokurátora nijako nekomentuje, takže fakticky vyzýva občanov, aby sa postavili na stranu režimu, jednotného názoru (Pamätáte sa? „Ten, kto stojí na chodníku nemiluje republiku„) a udavačstva. Vracajú sa besy minulosti, čierne chmáry tajnej služby.

Znepokojujúce je, že generálny prokurátor Čižnár nie je vôbec autonómny a bez Fica len ťažko môže o týchto veciach rozhodnúť, takže vyjadruje stanovisko vlády. Ak Denník N s týmto stanoviskom mlčky súhlasí, potom len dokazuje, že nie je a nikdy nebol skutočným odporcom režimu, ale naopak verným prisluhovačom…

Kto dnes ešte neudal, deň premárnil

Daniel Lipšic dnes napísal, že máme pomáhať vojnovým utečencom. Súhlasím s týmto vyjadrením, problémy sú dva – jednak, že k nám z princípu nikdy žiadny vojnový utečenec z juhu nepríde, vždy je to len ekonomický, keďže jedinou vojnou zónou je Ukrajina (aj tu je to však diskutabilné, keďže napr. Poľsko odmieta prijať utečencov z Ukrajiny s odôvodnením, že západná časť Ukrajiny je bezpečná, takže utečenci pred vojnou majú možnosť vnútorného presídlenia. Druhý je islamský aspekt, o ktorom je pri pohľade na terorizmus a nepokoje po celom svete viazané s výkrikmi „Allah Akbar“ zrejmé, že je viac ako len znepokojujúcim aspektom imigračnej krízy. Dnes je to rizikový a bezpečnostný problém, preto by mal byť islam vždy braný ako priťažujúce kritérium pre každého „žiadateľa o azyl“.

Treba si totiž jasne pripomenúť, že právo emigrovať z krajiny je síce ľudským právom, ale každá krajina sa môže a dokonca musí veľmi starostlivo rozhodnúť, či k sebe pustí imigrantov a za akých podmienok. A islam rozhodne nie je kritériom, ktoré by pomáhalo pri kladnom rozhodovaní. Islam je totiž ideológia, nie je náboženstvo a hlboko veriaci moslim má predpísané sa k okolitému nemoslimského svetu správať s dešpektom a v prípade akejkoľvek kritiky jeho viery a ideológie agresívne a často dokonca vražedne.

Takže vážení udavači. Naďalej budem písať kritické texty, naďalej budem považovať Korán za historickú analógiu Mein Kampf, naďalej budem zásadne proti neriadenej imigrácii. Kľudne sa oháňajte svojou „liberálnosťou“ už zdiaľky páchnúcou po totalite jedného názoru. Tak ako kedykoľvek v minulosti zastupujete len mizivú časť národa, možno 3, možno 5%. Možno dokonca aj získate moc a budete odporcov a kritikov súdiť, resp. zatvárať. Možno budeme svedkami monster procesov typu Milada Horáková s vynútenými priznaniami, keď pravda nikoho nezaujíma. Napriek tomu mňa ani nikoho z tých, ktorí milujú slobodu, pravdu a národnú kultúru nezastavíte.

Boj začal.

14 komentárov

 • Pingback: Kto seje strach II.? (dokončnie) | KOSA NOSTRA zostra aneb NAŠE VĚC zostra ! Prostě Kosa zostra!

 • ešte by ma zaujímalo, či tento meter použije Čiznár a Kiska aj proti tým, ktorí sa tak beztrestne navážali posledný rok do rusov, nebrániac sa žiadnym hanlivým výrazom a podnecovaním nenávisti voči tomuto národu, mohli by sme začať napríklad denníkom N a SME , aj pani Flašíkovou napríklad, materiálu na donášanie nájdeme za rok toľko, že zamestnáme pána prokuratora na ďalšich 5 rokov pri pomalosti našich súdov, apropo, pán Čiznár kauza Gorila už doriešená??? Pán Smatana bude mať žne, juchu to je voda na jeho psychopaticky mlyn……len do toho aparátnici neuverite koľko pohrobkov psychopatov vyžívajúcich sa v donášaní a vymýšalní sa nájde, napríklad také fajnové lidové noviny tie sa priam pýtaju byť predurčené na značkovanie nepriateľov štátu. Idem zvracať a pán Poláček, nedajte/me sa zastrašiť, pretože ako hovoril Ghándi a Mjarmanska bojovníčka za ľudské práva ocenená Nobelovou cenou za mier – najväčším väzením je vás vlastný strach……kto za pravdu horí?

 • Ano,ano, kazdy kto s Vami nesuhlasi je spiklenec a kolaborant s nepriatelskymi silami. To je ta ‚sloboda‘ o ktorej tu tarate? Tak potom ste asi tak slobodomyselny ako autor toho fasistickeho pamfletu vdaka ktoremu zomreli miliony ludi. Pekne ste sa prezradili tou poslednou vetou. Dufam ze to aj dobojujete…za mreze.

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Doba totality je tu.

 • Peter Mačaj

  sám som zvedavý čo tým pán generálny prokurátor myslel, mám taký dojem že existuje nejaká dohoda medzi ním a tými ktorý proti nemu najviac protestovali kvôli Čentéšovi, všimnite si ako je zrazu piata kolóna ticho…urcite prejavy tipu „všetkých ich treba pozabíjat alebo poslať do plynu“ sú úplne primitívne a akurát svedčia o duševnom zdraví autora, na druhej strane trestnoprávna zodpovednosť je aj tu diskutabilná (záleží samozrejme od presného znenia). však uvidíme čo budú orgány činné v trestnom konaní stíhať…komukoľvek príde uznesenie o vznesení obvinenia môže sa obrátiť na mňa :). ale vážne som uvažoval nad tým, že by nebolo od veci spraviť sieť advokátov, ktorí budú probono zastupovať neprávom obvinených ľudí a následne vymáhať škodu od štátu…

 • hej, som zvedavý kedy bude obvinený moslim s neznášanlivosti a hanobenia kresťanskej viery, či ateizmu…. zase neexistuje rovnaký meter pre každého, len pre nás čo rešpektujeme zákony tejto chorej spoločnosti

 • Monsterproces..
  Vtedy boli monsterprocesy, ale vtedy aj za „vladou ludu“ naozaj lud stal.
  Nie vsetci samozrejme, ale velka vacsina. Gottwald ked oznamoval ze prebera vladu z balkona v Prahe na Staromaku tlieskal mu obrovsky dav.
  Kiska cita vopred napisany prejav v prezidentskom palaci bez ludi, Merkelovu v Stuttgarte dav ludi vypiska.

  Teraz je to presne naopak – novodobe elity niesu schopne nahnat na svoju podporu ani par tisic ludi – pokial nezorganizuju koncert alebo nevystrasia ludi ako Charlie Hebdo. Ludia nauceni konzumovat sa pytaju „co ja za to dostanem, ked vas podporim?“

 • zaciatok dobry, ale posledne dva odstavce cista sracka.

 • myslim ze toto je nie naša smola ale vaša vaša po volbach pojdete všeci do riti vlastizradcovia,,uz len kotleba ponuka radikalne riesenie a bohuzial len toto vas zastavy,,zbohom

 • Nanavist je zakladny ludsky pocit a nieco a niekoho nenavidiet je prirodzena vec a neda sa nicim potlacit.
  Hanobenie nabozenskeho vyznania? Znova tu mamke stredovek, kde je zakazane hanobit nejake presvedcenie? Vierovyznanie, ktore je nezmyselne a samo vykazuje znaky nenavisti?

 • Súdruh Cižnár, ako potrestáte Moniku Flašíkovú, Bratislavskú kaviareň, zástupcu US velvyslanectva Kisku, rombudsmanku Dubovcovú a spol. za to, že otvorene podporujú ľudí, ktorí úmyselne porušili zákony SR, napomáhajú im v ich trestnej činnosti a vyzývajú dalších k porušovaniu platných zákonov? Cesť práci, súdruh prokurátor!

 • povinnosťou KAŽDÉHO občana KAŽDÉHO Štátu, je brániť a chrániť svoju vlasť pred útlakom a vnútorným nepriateľom……ako chce občan Štátu z blízkeho východu a Afriky brániť a chrániť SVOJU vlasť v Európe?

Pridaj komentár