Ešte jeden pohľad na Trnavu a Gabčíkovo – rozhovor s organizátorom zhromaždenia Bc. Stanislavom Drobným.

Včera (1.9.2015) prebehol protest v Trnave a v Gabčíkove. Pri ceste do Trnavy (pri starom vodojeme) som si všimol odstavené autá a z nich vystúpené posádky. Podľa zelených tričiek šlo o demonštrantov. Znamená to, že polícia týmto spôsobom obmedzovala účastníkov protestného zhromaždenia ešte pred jeho začiatkom ?

Podľa vyjadrenia policajtov údajne odstavovali vozidlá z dôvodu kontroly, či neprevážajú ľudí, ktorí sú „na pátraní“.

V skutočnosti odstavovali každé vozidlo, v ktorom bol aspoň jeden člen posádky oblečený v zelenom tričku Ľudovej strany Naše Slovensko, pričom kontrolovali občianske preukazy celej posádky. Ak sa vo vozidle nenachádzal nikto v zelenom tričku, vozidlo nebolo ďalej zdržované.

Je teda zrejmé, že išlo o účelovú kontrolu, na politickú objednávku, s cieľom zdržať, monitorovať a zastrašiť všetkých účastníkov protestného zhromaždenia.

Takto nám zastavili aj dodávkové vozidlo prevážajúce pódium. Legitimovali osádku vozidla a tvárili sa, že kontrolujú batožinový priestor.

Koľko trvala kontrola tej dodávky ?

Asi 20 minút.

Mne tie vozidlá pri vodojeme pripadali odstavené nie na krátky čas. Osádky boli vonku a posedávali. Máte informácie o tom, koľkým občanom bolo takto dokonca znemožnené zúčastniť sa akcie ?

O tom nemám prehľad, ale o jednej osobe to viem určite. Je ňou Marian Kotleba.

Už včera sme zverejnili informácie o zdržovaní Mariána Kotlebu. Niektoré z nich nám však pripadali na neuverenie, napríklad to s tým výpadkom elektriny na policajnej stanici a hľadaniu klasického písacieho stroja. Viete o tom viac?

 Prvú informáciu sme mali o predvolaní Mariana Kotlebu na 14-stu hodinu za účelom policajného výsluchu.

Priebežne nás cez sms informoval o stave veci, a preto sme aj začali protest s oneskorením, aby sa stihol zúčastniť aspoň na konci protestu. Žiaľ, vďaka policajnej šikane, sa mu to nepodarilo.

Počas štátneho sviatku vypadne v budove policajného riaditeľstva elektrický prúd a musí sa zháňať ručný písací stroj ? Asi málokto bude veriť tomu, že to bola náhoda.

Tak aj my si o tom myslíme svoje. Ako to bolo s tými cestnými kontrolami vozidla Mariana Kotlebu?

 Pri ceste z Banskej Bystrice do Trnavy bol 4x podrobený policajnej kontrole. A tak do Trnavy na námestie nestihol prísť. Podarilo sa mu zapojiť až do protestnej jazdy do Gabčíkova.

Potom teda nasledovala cesta do Gabčíkova. Ja som pri svojom odchode z Trnavy videl odchádzajúcu kolónu. Čo sa dialo potom?

 V prvom rade nás kolóna potešila svojím počtom. Vozidiel bolo približne 100 áut a 15 motoriek. A k tomu jeden autobus. Kolóna prešla po R1 a za výjazdom do Galanty bol zastavený autobus. Zámienkou na zastavenie autobusu bolo malá prasklina na jeho čelnom skle. Policajti ale nerátali s tým, že s autobusom zastaví celá kolóna. Nervózni a agresívne naladení policajti sa ľuďom začali vyhrážať zatýkaním, ak miesto neopustia. Keď to nepomohlo, na niekoľkých z nich zaútočili obuškami. Úder do pŕs dostala aj staršia žena, ktorá musela byť potom prevezená na ošetrenie.

Koľko to pri tej Seredi celkovo trvalo?

Minimálne pol hodiny, autobus tam stál dlhšie.

A čo sa dialo ďalej?

Šli sme okolo mnohých hliadok, ktoré monitorovali pohyb kolóny. Za obcou Vrakúň 4 kilometre od Gabčíkova nás čakala celá paleta policajných zložiek, ktorá uzavrela cestnú komunikáciu a tým pádom nám zabránila k príchodu do Gabčíkova na riadne ohlásené zhromaždenie. Rovnako uzavrela aj všetky ostatné komunikácie tak, aby sa k nám nemohli dostať občania Gabčíkova, ani médiá.

Bolo to veľmi netypické zastavenie dopravy, pretože je nezvyčajné, aby pritom hrala hlavnú úlohu špeciálna jednotka kukláčov, cvičená na zásah proti nebezpečným ozbrojeným páchateľom a okrem nej aj vodné delo a psy.

Vzhľadom na to, že bol Deň ústavy, rozhodli sme sa na mieste zotrvať, až kým nám polícia cestu neuvoľní alebo nevysvetlí skutočné dôvody tohto nezákonného postupu. Vysvetlenia sme sa napokon nedočkali, preto sme akciu krátko pred polnocou ukončili.

Stano

Bc. Stanislav Drobný (predseda krajskej organizácie v Trnave) a Ing. Mgr. Marián Kotleba. O rok poslanci parlamentu ? Ešte pred aktuálnymi udalosťami unikli informácie ohľadom prieskumov verejnej mienky, informácie ešte „neučesané“. Ľudová strana Naše Slovensko má podľa nich voličskú priazeň v intervale 5 až 8%. Koľko je to dnes, po Dni Ústavy? Pri pohľade na to, čo sa oficiálne ako výsledok prieskumu zverejní, každý si hneď uvedomí, že nie je reálne, aby Skok mal viac % ako „kotlebovci“. Prieskumy slúžia skôr na manipulovanie voličov aby sa báli dať hlas strane, ktorá prepadne a hľadali isté „menšie zlo“. Celú tú 5% hranicu treba zrušiť, tento štýl ignorovania nemalej časti voličov je jedným z hlavných dôvodov súčasnej spoločenskej mizérie.

Pozn. Medzičasu:

Krajskí predsedovia ĽS Naše Slovensko boli doteraz ako keby v mediálnom tieni ich lídra Mariána Kotlebu. Verejnosť nepozná ich postoje a názory. Preto v tomto článku  prinášame koncept prejavu Bc. Stanislava Drobného. Tento prejav odznel 2.9. 2015 na zhromaždení občanov v Trnave,

 

Priatelia…Vlastenci…

Stojím tu teraz pred vami, a je to prvý krát čo stojím za mikrofónom pred toľkými ľuďmi.

Ale ako sa hovorí, kedysi som bol trémista – dnes som údajne už len ex-trémista!

My všetci, čo sme tu, sme odhodili trému, a vyjadrujeme sa k veciam čo ovplyvňujú nás život, čo ovplyvňujú našu budúcnosť.

My máme právo spolurozhodovať o svojej budúcnosti!

My nie sme ovce !

A preto sme tu dnes. My, čo nás nazývajú extrémistami. Nazývajú nás tak preto, pretože my sme jedinou skutočnou zmenou!

My sme v sebe našli odvahu, postaviť sa voči tomu. čo pre Slovensko chystá naša zapredaná elita.

Mnoho krát v histórii tejto krásnej krajiny sa najlepšie dcéry a synovia tejto zeme postavili elitám, pretože, ak by tak neurobili oni vtedy, a my dnes, tak tá tzv. elita, by zničili túto krásnu zem.

Štúr, Hurban, Hodža, Vajanský,Hlinka, …a mnohí iní boli vo svojej dobe taktiež extrémistami a len preto , že chceli pomôcť svôjmu národu Slovákom a Slovensku,

Naše takzvané elity sa zapredali cudzím záujmom, a chcú zapredať našu budúcnosť, pre svoj osobný prospech. Za 30 strieborných…

Nechcem tu dlho hovoriť o dnešných problémoch, poznáme ich, vieme prečo sme dnes my všetci tu.

Naše elity dostali už mnohých, ak nie aj väčšinu občanov tohto štátu na hranicu chudoby, do sveta, v ktorom musia 2x otočiť každé euro, do sveta kde s najvyšším úsilím rodiny držia ako tak vyrovnaný rozpočet a pritom si môžu dovoliť len to naozaj najnutnejšie.

Zatiaľ čo vláda ich zadlžuje a dlhy míňa pre iných.

Na to, čo prikáže Brusel, na to sa v štáte prostriedky vždy nájdu. Na stavbu bytov neprispôsobivým, či na takmer dovolenkové – all inclusive zaopatrenie migrantov z Afriky.

A pre nás bežných ľudí, ktorí budujeme tento štát, pre nás majú len odkazy a poučky, poslúchaj, nereptaj, lebo inak si extrémista a pošleme na teba políciu.

Keď sme už pri tej polícii. Je tu poblíž dosť policajtov, tak ako to pri takýchto akciách býva. V uniforme, aj v civile.

Páni a dámy od polície. Je občas dobré si pripomenúť, aké je vaše pravé poslanie, slúžiť pravde a spravodlivosti slúžiť v prospech ľudu tejto krajiny.

Vážení prítomní, My sme sem neprišli nariekať nad stavom vecí verejných.

My sme sem prišli ukázať svetu, že nám nie je ľahostajný osud slovenskej spoločnosti.

Ľudová strana Naše Slovensko vie ako na to!

Nebudem tu teraz čítať body volebného programu, a ďalšie materiály o tom, ako chceme naše spoločné ciele napĺňať v budúcnosti.

To všetko nájdete na našich stránkach.

My vieme čo chceme.

Chceme prosperujúce , spravodlivé, nerozkradnuté, nezadĺžené Slovensko!

Chceme Slovensko. ktoré bude príjemným a bezpečným domovom pre všetkých jeho občanov!

Ako chceme ten cieľ dosiahnuť, publikujeme a budeme stále viac publikovať na našich stránkach.

Chcem vás požiadať, ak Vám osud Slovenska nie je ľahostajný, aby ste v marci budúceho roku volili Ľudovú stranu Naše Slovensko stranu Mariana Kotlebu. Aby sme tak mali z parlamentných lavíc viacej možností ovplyvňovať chod vecí v prospech Slovenského národa.

Zastúpenie v parlamente nám dáva viac možností, než ich máme dnes.

SMER ani tá akože pravicová opozícia pôsobiť vo váš prospech určite nebude. Ich si už skorumpovaný Brusel kúpil. Im sú bližšie korupčné peniaze z Bruselu, ako vy. Tak čo vlastne môžete hlasom pre Naše Slovensko stratiť?

Ale to samo o sebe by na tú zmenu nestačilo. Tak ako kedysi štúrovci, nech sa každý z nás stane novodobým štúrovcom, nositeľom myšlienky obrodenia Slovenska. Komunikujte, vysvetľujte iným o tom, že nastal čas kedy je dôležité konkrétnymi činmi ľúbiť Slovensko.

Že je čas prestať byť naivne dôverčivý k politikom. Politikovi sa neverí, politik sa kontroluje! Politik má byť pre ľudí a nie naopak. My nemáme v predvolebnej kampani financie na množstvo billboardov či na platené stránky v médiách. Nás nefinancujú žiadny oligarchovia. Ale vďaka tomu nie sme nikomu zaviazaní a môžeme aj po voľbách konať slobodne. Konať tak, ako si to pred voľbami všetci spolu sľúbime!

A tiež prosím trpezlivo počúvajte ľudí okolo seba a vysvetľujte.

Nie každý má už dnes tak potrebný rozhľad a poznanie súvislostí. Dnešné média intenzívne pracujú na formovaní názoru širokej spotrebiteľskej verejnosti a myslím, že v každodennom živote to zažívame… a zisťujeme, ako jednoducho je ovplyvniteľná verejná mienka , ako jednoducho sa 100x opakovaná mediálna lož stáva pravdou ….

My čo sme tu, my sme už v sebe objavili tú iskru, my sme už hrdí vlastenci.  A teraz nastáva čas, aby naše zástupy boli už len väčšie a väčšie.

A my všetci spolu, Slováci a Slovenky, svorne,  dosiahneme svoj cieľ !

2 komentáre

Pridaj komentár