Eurobyrokrati sa nakazili chorobou šialených kráv

Okresný súd v Haagu nariadil holandskej vláde znižovať emisie skleníkových plynov rýchlejšie. Pôvodné plány vlády znížiť tieto emisie do roku 2020 oproti roku 1990 o 17% sú podľa súdu nedostatočné a rozsudok zaviazal znížiť tieto emisie do roku 2020 minimálne o 25%.

Otepľovanie ako následok ľudskej činnosti

Otepľovanie ako následok ľudskej činnosti

Toto nie je ani kanadský žartík a keď sa pozriete do kalendára, zistíte, že prvý apríl je už dávno za nami. Holandský súd rozhodol o celom klimatickom probléme sám z vlastnej kompetencie, na základe tvrdenia ekologickej organizácie „Urgenda Foundation“, ktorá žalobu v mene 900 občanov Holandska podala.

Podľa žaloby vláda „vedome prispieva“ k porušeniu medzinárodného záväzku udržať nárast teploty na Zemi o maximálne dva stupne.

Holandský liberál (tuším začne byť slovo „európsky liberál“ synonymom pre idiota) Gerben-Jan Gerbrandy, člen Európskeho parlamentu v skupine Aliancia liberálov a demokratov pre Európu ALDE povedal : „Toto historické rozhodnutie bude mať ďalekosiahle dôsledky v Holandsku, Európe a zvyšku sveta.

Pritom podľa Európskej únie platí záväzok znížiť emisie najmenej o 20 percent do roku 2020 oproti roku 1990, zatiaľ čo napríklad, Spojené štáty plánujú zoškrtať neuveriteľných – 4%.

Ako to nazvať? V skutočnosti je to výraz doslova fanatickej viery v globálne otepľovanie a slepého antropocentrizmu, ktorý verí, že zakúrenie v peci zvýši teplotu zamegule. Zároveň sa v rozsudku zjavne prejavuje vina bieleho muža, čo je oikofóbny názor, t.j. názor nenávisti ku vlastnej rase a krajine, podľa ktorého musí niesť západná civilizácia a biela rasa niesť dedičnú a historickú vinu za všetky hriechy sveta

Rozsudok je naviac nevykonateľný bez toho, aby sa nezastavili továrne a elektrárne v Holandsku s drastickým obmedzením životnej úrovne obyvateľov a konkurencieschopnosti priemyslu. Počty veterných a solárnych elektrární nejde zvyšovať donekonečna, vzhľadom na nestály charakter dodávky elektriny vždy musia byť zálohované klasickými elektrárňami.

Zaujímavé je, že nadšení propagátori alternatívnych zdrojov energie ako záchrany pred globálnym otepľovaním nikdy neuvažujú celý uhlíkový cyklus, ktorý zahŕňa aj stavbu, výrobu a dodávku materiálov pre stavbu takýchto elektrární a bohužiaľ tento obsahuje väčšie množstvo emisií ako jednoduché spaľovanie uhlia a plynu. Je to podobné, ako keď v horúcej uzavretej miestnosti otvoríte chladničku a veríte, že chlad z jej vnútra ochladí celú miestnosť. Lenže na výrobu toho chladu sa minie toľko energie, že sa teplota v celej miestnosti zvýši a ochladí sa len blízke okolie vnútra chladničky.

V skutočnosti sú klimatické zmeny absolútne prirodzeným javom a v histórii planéty vidíme, že sa striedali aj obdobia omnoho teplejšie. Jediné, čo vieme povedať ako najsilnejšie tvrdenie je, že:

Nemôžeme vylúčiť, že sa na súčasnej zmene klímy nejakou časťou podiela aj ľudská činnosť„.

A to je neuveriteľne málo na kategorické tvrdenia holandského súdu

Napriek tomu mnoho vedcov stále tvrdí a myslím, že tomu mnohí dokonca aj veria, že globálne otepľovanie je nespochybniteľným následkom našej činnosti.

Podľa RNDr. Jána Pretela, z Českého hydrometeorologického ústavu, ide o psychopatologický jav. Ľudia a zvlášť vedci, sú druhom trpiacim narcistickou predstavou vlastnej dôležitosti a všemocnosti. Vidíme, že se niečo deje s počasím – a pretože sa považujeme za všemocných, môžeme za to my tým, že naštartujeme auto, alebo si zapálime táborák. Takže keď osobne vykonávame nejakú činnosť, zahrieva sa od toho celá planéta. Pretože podľa nás a arogantnej viery resp. neskromnej pýchy vo vlastnú schopnosť ovplyvňovať celý vesmír, čo platí v malom, platí aj vo veľkom.

Nehovoriac o tom, že dnes je všetko okolo klímy miliardovým biznisom a strašenie následkami roztáča kolesá tohto biznisu. Holandský rozsudok je len ďalším kamienkom do podivnej sebazničujúcej mozaiky dnešnej Európy

[sociallocker][/sociallocker]

Zdroj:

http://www.reuters.com/article/2015/06/24/us-netherlands-carbon-court-idUKKBN0P410O20150624

http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/48256/vaclav-klaus-zase-nastval-globalni-oteplovace-nejspis-pravem-zeme-se-ohrala-uz-mockrat.html

One comment

Pridaj komentár