Európa vraj pojme podla predstáv aktivistov 3,8 miliardy ludí

V roku 2009 mimovládka Euroasylum a konzulačná firma Ramboll pripravili pre Európsku komisiu správu o premiestňovaní migrantov v Európe. Katastrofický scenár stanovuje výsledný počet obyvateľov Európy na 3,8 miliardy.

Na základe počtu obyvateľov na štvorcový meter správa prichádza k prekvapivému záveru: Nemecko by preto mohlo prevziať ešte 274 miliónov ľudí, Švédsko vyše 440 miliónov a rekordmanom je Francúzsko so 480 miliónmi obyvateľov.

Štúdia diskutuje možnosti, mechanizmy a dôsledky prílivu migrantov, snaží sa navrhnúť spôsob, ako by sa s tým mala vysporiadať Európa ako celok. Použili sa rôzne kritéria ? od hustoty osídlenia, až cez HDP na hlavu.

Uvedené mimovládky navrhli Bruselu už v roku 2009, že jednotlivé štáty môžu absorbovať výrazne viac migrantov ako predtým.

V štúdii bolo vypočítané, koľko migrantov navyše môžu absorbovať jednotlivé krajiny EÚ. Štúdia je neformálne nazvaná ?Štúdia o uskutočniteľnosti premiestnení žiadateľov o medzinárodnú ochranu?.

Jeden zo scenárov stanovoval možné osídlenie Európy pri hustote obyvateľov 1000 obyvateľov na km2. Zdá sa, že podľa tohto scenára máme ešte značné rezervy.

Počet obyvateľov pri hustote 1000 ľudí na km2

Slovensko ma 48845 km2 a podľa štúdie EÚ v Slovenskej republike v roku 2008 žilo 5,394 miliónov obyvateľov. Takže by sme mohli absorbovať ešte ďalších 43,451 miliónov migrantov. Tým by sme sa dostali na požadovanú hustotu 1000 na celkový počet 48,845 miliónov obyvateľov.

Na základe hustoty obyvateľov na kilometer štvorcový vypočítal Brusel koľko migrantov môžu absorbovať jednotlivé krajiny. Podľa toho Nemecka môže prijať ďalších 274 miliónov, takže celková populácia by mohla vzrásť na 356 miliónov.

Bruselská štúdia tiež vidí potenciál v Španielsku: V roku 2008 mala krajina okolo 44 miliónov obyvateľov. Vzhľadom k tomu, že je to veľmi rozsiahla krajina, mohlo by tu žiť až 504 miliónov ľudí.

Pokiaľ bude tento dokument niekedy implementovaný, neostane z dnešnej Európy nič. Podľa novinárky Evy Hermanovej pôsobí táto štúdia ako ?ľadoborec? ku globálnemu paktu OSN o migrácii, ktorý sa má podpísať v decembri 2018 v marockom Marakéši.

Celkovo táto správa dospela k záveru, že v EÚ, kde žije v súčasnosti približne 500 miliónov ľudí, je priestor pre 3,8 miliardy ľudí.

Pridaj komentár