Fanatickí aktivisti a ich život v ilúzii

Predstavte si, že ste podnikateľ. Napríklad ste majiteľ tanečného podniku a objednáte si produkciu, ktorá má ľudí v bare zabaviť a pomôcť im aby sa v ňom cítili dobre, ostali čo najdlhšie a samozrejme minuli čo najviac. Firma, u ktorej ste si službu objednali je váš starý dodávateľ, s ktorým žiadne väčšie problémy neboli, takže na deň D necháte pripraviť a všade vyvešať plagáty, pozvete ľudí a predáte horu lístkov. Hodinu pred otvorením baru zistíte, že sa váš dodávateľ zbláznil a namiesto zábavného programu pripravil politické predvolebné vystúpenie. Stopnete to a nahradíte niečím iným.

Naraz sa pred Vašim barom začnú zhlukovať podivné indivíduám ktoré Vám hrozia zničením podniku, pretože ste: „…obmedzili slobodu slova nezávislého umelca„. Médiá, držiace stranu umeleckej avantgarde, sa zlietajú ako osy na med a začína mediálne šialenstvo, ktoré volá po likvidácii subjektu, lebo veď je jedno, že ste si objednali niečo úplne iné, dôležitá je slobodná nespútaná duša umelca, ktorá zažila vnútorný šok, keď nemohla prejaviť svoje hlboké citové poryvy.

Asi takto v skratke by sa dal opísať hurhaj okolo „Show Jana Krause„, z ktorej samotný Kraus urobil kampaň „Za likvidáciu prezidenta Miloša Zemana.“ Nie sú vôbec dôležité okolnosti, ale samotný fakt, že si niekto dovoľuje przniť právo majiteľa, t.j. akcionárov televízie určovať, čo bude môcť vysielať, je podivným zmätením pojmov, tak príznačné pre našu dobu. Kraus je zásadný slniečkár a jeho antipatia voči hlave štátu je v Česku dobre známa. Napriek tomu bolo vždy dobrým zvykom držať politiku mimo profesionálneho okruhu. Takto je totiž možné navzájom vychádzať aj vtedy, ak majú osoby diametrálne odlišné názory a napokon o tom je aj liberalizmus – t.j. o slobode názoru a o tolerancii nechať právo na existenciu aj opozitným názorom.

Túto hranicu Kraus a jeho kamarila vo videu prekročili. Začali určovať, čo sa smie a čo nie. Sami sa postavili do role žalobcu, sudcu a nakoniec aj kata. Je to rovnaký príbeh, aký počúvame neustále zo všetkých západných krajín, kde mizne sloboda vyjadriť svoj názor a kde sa naopak skupinky mocných v médiách a v okruhu tzv. „osobností“ začali považovať za skupiny, ktoré sú nad zákonom a ktoré nakoniec ten zákon určujú. Oni si privlastnili právo rozhodovať o tom, čo je dobro alebo zlo a cez prepojenia v rôznych organizáciach, podnikoch a aj v štátnej správe túto svoju víziu chcú za každú cenu realizovať. Je skutočne zaujímavé, že presne rovnaký postoj zaujímajú aj ku každej minorite, ktorá deštruuje väzby tejto spoločnosti – je jedno, či ide o islam, migrantov, politických homosexuálov apod. Vždy ide o absolútne právo privilegovanej skupiny bez reciprocity na strane „DAL“ a bez povinnosti dodržiavať zákony a morálne normy.

Ó áno, ničím sa to nelíši od začiatku každej totality, každého teroru, každej diktatúry. Popieranie demokratických mechanizmov fungovania spoločnosti je prvým krokom k nastoleniu vlády, ktorá so slobodou a vládou ľudu spoločné nebude mať okrem slov nič.Šialenci, pozerajúci na svet cez kaleidoskop, už dávno vnímajú len šum chaoticky sa prevracujúcich farebných sklíčok a a ich schopnosť analyzovať svet okolo seba sa limitne blíži k nule. Žijú v hmle predstáv, ilúzií a fatamorgán. A pokiaľ dostanú do ruky moc, sú nebezpeční sebe, aj svojmu okoliu.

Zdroj:

http://echo24.cz/a/iH4gV/video-ktere-prima-odmitla-krausovi-vysilat

23 komentárov

 • Česko a poťažmo aj Slovensko v prostredí globalizačnej aktivity, špinavá úloha Nórska pri preformátovaní Európy, dlhodobé následky vývoja v USA pre zdroje planéty v prípade – či Hilary Clinton, alebo Donald Trump – pozor! – v horizonte desaťročí sa stabilizácia USA stane ešte väčšou hrozbou pre svet, ako doteraz – a toto by spôsobila Trumpova politika revitalizácie USA.
  globalistom preto viac vyhovuje deštruktívna Hilary. Zeman je v podstate zástupca globalistov, orientovaný na nové centrum riadenia sveta Globálnym prediktorom z Číny. Budúca realita – Európania budú makať 12 hodín za málo tak, ako teraz makajú ľudia v Ázii!
  Táto relácia je polopatistické zhrnutie aktuálnej situ, prečo naši vydieraní politici konajú tak ako konajú – DLH!!! je ústredným prostriedkom riadenia súčasných politických a ekonomických procesov VŠADE! Čo je nebezpečná situ, lebo vlády sú potom náchylné k zmazávaniu dlhov – VOJNOU!

 • …Krausa som mal celkom rad, ale uz dlho to prehana s tou svojou bohorovnostou a toto posledne vystupenie je uz celkom cez ciaru… Prazska kavarna … sa uz stava pojmom a uz by mohli kludne aj otvorene kandidovat a neskryvat sa za pojmy, dojmy, idealy a tu nezamenitelnu intelektualsku bohorovnost…:) Len sa obavam, ze vysledkom by bolo smiesne % a vyhlasenie, ze volici este nedozreli… /a dufam, ze ani nedozru…/

 • Pôvodcovia a plány protizemanovskej kampane – americké elity vs. globalisti

 • Židovská havloidná protizemanovská „oslava“ republiky – celá Krausova relácia a lá Protokoly sionskych mudrcov
  https://www.youtube.com/watch?v=Gu1VTP5zQNo
  Krampol – Brady je mi u prdele

 • Tak příště než začneš psát, tak při to nehul. ?

 • Při „přelétávání“ článku jsem zkoprněl, že se Juraj postavil na stranu omezovaných „umělců“, ale pak jsem si oddychnul. Naštěstí tady zůstal svět na hlavou nahoře.
  Dobře se to četlo a díky bohu, že se navzájem stále komentujeme – rostou tím naše vzájemné zkušenosti a na Slovensku teď už třeba víte, jak snadno se „nemožné“ může stát možným.
  Jinak, kampaň na likvidaci našeho prezidenta se mediálně rozjela evidentně stylem, který má snahu otevřít stavila revoluce. Sice, je to jen „vylágrovaná“ Praha, ale dopručuji dál sledovat.
  Díky za článek!

 • Kontext celej udalosti:

  Exkluzivně: V Česku byla spuštěna zpravodajská hra proti prezidentu republiky! Kauza „Brady“ nabírá děsivých rozměrů. Terčem je kromě Zemana už i TV Prima! Ruml vyzval k odvolání prezidenta!
  http://aeronet.cz/news/exkluzivne-v-cesku-byla-spustena-zpravodajska-hra-proti-prezidentu-republiky-kauza-brady-nabira-desivych-rozmeru-tercem-je-krome-zemana-uz-i-tv-prima-ruml-vyzval-k-odvolani-prezidenta-video/

 • Pokiaľ má TV PRIMA s Krausom zmluvu, v ktorej toto nemá ošetrené, tak ťahá za kratší koniec a mala to odvysielať. Aj neodvysielaním a cenzúrou sa dá robiť politika, čiže to čo vyčítaš Krausovi, urobila TV.
  Pokiaľ ide o Zemana, tak nevidím problém v jeho kritike, prezident je verejne činná osoba a musí strpieť i pokusy o „likvidáciu“. Napokon i on sa nedávno snažil o likvidáciu Kotlebu, keď ho označil za nacistu. Nehovoriac o tom, že tým zasiahol do vnútorných záležitostí SR, ale to si zrejme s niekoľkými promile alkoholu v krvi prestal uvedomovať už dávno.

 • Souhlas na 100 %!!!

 • tak tak. Totalitníci nám vnucujú čo je správne, čo nie je správne, čo je dobro, čo je zlo… Tlačia ľuďom do hláv čiernobiele videnie sveta.

 • Stačilo by celkom, keby Kraus v tej svojej show (ktorá sa už dlho pozerať nedá – pre mňa) utrúsil „škaredý“ vtip na adresu prezidenta Zemana…..ale toto je už poriadne cez čiaru.

  • Nevidel som ani jednu časť, ten chlap mi je už na pohľad odporný a slizký.
   Nechápem, prečo ho ľudia tak „žerú“.

 • Gratulujem. Napísať taký obsiahly článok z ktorého sa človek nič nedozvie dokáže len skutočný majster

  • jbmnt- ja som to pochopil,co Juraj napisal, Vam to asik nezapaluje,ked vam to vsak dojde, mozno uz bude velmi neskoro!

  • Ešte nebol Večerníček, chlapček? Nemal by si ísť už spinkať?
   Daj si ganžu a pouvažuj o existencii Janka Hraška.

Pridaj komentár