Fanatizmus Ukrajiny a zapredanosť jej predstaviteľov americkým záujmom vedú krajinu do záhuby

Anglický The Guardian zverejnil analytický článok, v ktorom jeho autor na faktoch dokazuje, že bez Ruska, ruských investícií a ruského dovozu, Ukrajina nemá najmenšiu šancu a stáva sa trvalou hrozbou nie pre Rusko, ale ako skrachovaný štát v sfére vplyvu Únie práve pre nás, pre celú Európu..

Článok ma prinútil na obsiahlejší komentár. Obrazne povedané, Ukrajina bola spojená vnútorným obehom s Ruskom. Európska Únia spolu s USA donútila ukrajinské bábky na čele vlády tieto väzby preťať a začať vytvárať nové cesty a trasy obchodnej komunikácie na Západ. Avšak katastrofálny stav ukrajinskej ekonomiky prakticky nedovoľuje žiadnu konkurencieschopnosť, nehovoriac o tom, že si to nakoniec neželá ani samotná Unia. Ukrajina je teda dnes napojená na telo Únie, avšak región chradne a hnije zvnútra. Ak nakoniec hniloba rozpadu zachváti všetky odvetvia ekonomiky a dôjde k jej kolapsu, nepostihne to Rusko, ktoré bolo násilím oddelené, ale následky infekcie začnú postihovať nového kamaráta Ukrajiny – Európsku Úniu. Či chceme alebo nie, musíme si uvedomiť, že na okraji Schengenu máme skoro 40 miliónov ľudí, ktorí, keď sa dostanú do neriešiteľnej situácie, vezmú útokom naše hranice. Vznikne chaos, nasledovaný ľudovými vzburami, bude prudko rásť kriminalita, stúpať napätie na východe voči Rusku, keďže armáda je jedinou inštitúciou, ktorá je štedro sponzorovaná Západom. Vojna s Ruskom, ktorú sa Západ snaží vyprovokovať už dva roky sa stále nedarí vyvolať a vojnové šialenstvo je dnes jedinou témou, ktorú ukrajinská vláda používa na ospravedlnenie svojho reálneho bankrotu.

Naviac sa na Ukrajine začína vytvárať predpolie pre ďalšiu proxy vojnu – islamský džihád ako nástroj na dobytie Ruska. Turecko, definitívne na vojnovom chodníku islamského džihádu a v otvorenom konflikte voči Rusku, nadviazalo spoluprácu s ukrajinskou armádou, začali spoločné cvičenia, dodávky zbraní a z Turecka už dnes prúdia dobrovoľníci z Turecka a Islamského štátu na posilnenie oddielov bojujúcich proti ruskému východu Ukrajiny. Pri hroziacom chaose by sa Ukrajina stala nezvládateľným bojiskom rôznych skupín, warlordov a v zdrojom desiatok miliónov vojnových utečencom. Ktorí budú rovnako ako dnes islamskí migranti hľadať bezpečie a pohodlnejší život na Západe, ale pritom budú touto deštrukčnou kultúrou pohŕdať a nenávidieť ju.

Článok z Guardian je plný faktov, ktoré stavajú našu propagandu v Európe do svetla lží a klamstiev. Ukrajina už nenakupuje plyn z Ruska, ale dostala pôžičku z Európy na nákup plynu, ktorý je o 30% drahší. A keďže viem ako funguje biznis s plynom v Európe, aj tak bola táto surovina ruského pôvodu. Ibaže sme to zaplatili my Európania, keďže životná úroveň na Ukrajine klesla o polovicu, mena stratila 350% svojej hodnoty a inflácia narástla na 43%.

Po zrušení väzieb v Rusku ukrajinský obranný a letecký priemysel stratil 80% svojich príjmov. Známa spoločnosť Antonov je v bankrote a producent raketových motorov Južmaš teraz pracuje len jeden deň v týždni. Ukrajina podľa článku získala minulý rok okolo 9 miliárd dolárov – z peňazí, ktoré poslali Ukrajinci pracujúci v Rusku, čo bolo trikrát viac ako boli priame investície na Ukrajine za minulý rok

Podmienky úverov z MMF, ktoré krajina „vyjednala“, sú zničujúce. Do roku 2041 Ukrajina bude na Západ posielať polovicu rastu hrubého domáceho produktu krajiny, ktorý by mal každý rok rásť minimálne 4% ročne.

V tomto marazme znie síce dobre, že vláda má v úmysle ukončiť dotácie na výrobu a priemysel a namiesto toho podporovať investície do informačných technológií a poľnohospodárstva. Nie je však jasné, kam to chce vyviezť. Certifikáciu na vývoz do EÚ má len 72 ukrajinských firiem, z toho 39 licencií je pre vývoz medu. „Fantasticky“ vyjednané kvóty však znamenali, že Ukrajina vyviezla svoju ročnú kvótu medu v prvých šiestich týždňoch roka 2016. Podpora poľnohospodárstva je rovnako z oblasti sci-fi, ak štyri z piatich poľnohospodárskych podnikov sú v konkurze. Naviac je agrosektor závislý od dovozu mechanizmov, ktorých 80% sa dováža.

Vláda, ktorá presadzuje ekonomickú politiku „spálenej zeme“ evidentne nebude mať vysokú popularitu a už dnes môže vyhnaný prezident Janukovyč – vraj proruský zločinec – sarkasticky tvrdiť, že za jeho vlády bolo nielen lepšie a naviac poukazovať aj na lepšie čísla popularity za jeho vlády

Jediný argument, ktorým sa vláda drží pri moci je podľa Guardian prudká rusofóbia, neustále vyvolávanie nenávisti voči Rusku a aj keď to ekonomicky nedáva žiadny zmysel, pretŕhanie aj tých posledných, ešte existujúcich obchodných kontaktov s ruským susedom

Európska politika je slepá. Namiesto zreálnenia pohľadu a odstavenia súčasnej nacisticky fanatickej, Američanmi riadenej garnitúry vo vláde, tvárime sa, že nám nevadí ekonomický, politický a morálny rozpad krajiny, podporuje to a financujeme. Vytvárame tým ohnisko napätia, ktoré skôr alebo neskôr vybuchne a následky sa prelejú do Európy.

Jedinou alternatívou je priznať, že z racionálneho pohľadu je nutná opätovná účasť Ruska na živote v Ukrajine, je nutné ukončenie konfliktu, prilákať ruské investície a umožniť ukrajinskej ekonomike využívať aj historické väzby na východe. Lenže to by znamenalo, že Európa vedie samostatnú zahraničnú politiku nezávislú od USA a to je predstava z ríše rozprávok. V konečnom dôsledku je politika, ktorú na Ukrajine európske krajiny vedú, protiukrajinská a protieurópska. A to nie je dobrá správa.

 

Zdroj:

http://www.theguardian.com/world/2016/mar/09/ukraine-needs-russia-nicolai-petro

7 komentárov

Pridaj komentár