Fatálny omyl podpredsedu SaS Jozefa Mihála

Motto: „Právo a spravodlivosť nie sú totožné s úrovňou kvality života.

V roku 1983 začali Spojené štáty americké útok na ostrovný štát Grenada, lebo Kuba na ňom stavala letisko vhodné pre strategické bombardéry Sovietskeho zväzu a lietadlá, ktoré by z neho štartovali, by ohrozili strategickú bezpečnosť krajiny. Úroveň života obyvateľov Grenady ale aj Kuby, sa nikdy ani len na dohľad nepriblížila úrovni života obyvateľov USA

V roku 1999 začali vojská NATO na čele s USA svojvoľné „humanitárne bombardovanie“ Srbska. Nikto nepochybuje, že kvalita života v USA bola vyššia ako v Srbsku.

V roku 2001 vojska NATO začali inváziu do Afganistanu ako odpoveď na zrútenie dvojičiek v New Yorku. Je absurdné sa domnievať, že afgánsky horal vôbec vie, čo je to životná úroveň a porovnávať ho s Američanom

V roku 2003 začala invázia USA do Iraku. Neverím, že by sa pred rokom 2003 našiel človek v Iraku, ktorý by ako odpoveď na otázku, kde sa žije lepšie, zvolil Irak.

V roku 2011 začalo bombardovanie Líbye vojskami NATO na podporu prevratu, ktorý zorganizovali USA a jeho spojenci. Hoci obyvatelia Líbye boli na pomery Afriky možno najlepšie žijúci, na kvalitu života v Amerike v priemere nedosiahli.

V roku 2011 tiež začala vojna v Sýrii podporovaná Amerikou miliardovými sumami za státisicov obetí. Niet pochýb, že bežný Američan by sa pri vymenovaní toho, čo tvorí kvalitu života v Sýrii, len pousmial.

Vo všetkých prípadoch Amerika porušila medzinárodné právo a dnes sa jej obete, či už tí čo umreli, boli zranení, vyhnaní z domovov či inak poškodení, rátajú na milióny ľudí. Nič z toho by nevzniklo, keby Amerika dodržiavala medzinárodné právo. Usudzovať z toho, že Američan si za svoj priemerný zárobok kúpi viac hamburgerov ako obyvateľ inej časti sveta, že Amerika má právo vládnuť vo svete, je scestné.

 

Jozef Mihál

Jozef Mihál

 

Avšak Jozef Mihál, SaS koncom februára napísal:

V Rusku som bol. Ešte ako vysokoškolák. Nestálo to za veľa. Vodka chutila. Ale inak to bolo len o tom pocite, že sme niečo viac ako chudáci Rusi. Bolo to v roku 1986.

V Amerike som nikdy nebol. Tak to idem vyskúšať…

BTW, všetci rusofili, ktorí toto čítate, traste sa. Predpokladám, že po osobnom porovnaní Rusko vs. USA budete z tejto časti Facebooku diskvalifikovaní ,-)

Ako keby to, že v Rusku sa žije v priemere podstatne horšie ako v USA, dávalo morálne právo Amerike robiť si voči Rusku čo chce…

Vláda USA sa od roku 2004 snaží o rozšírenie NATO, ktoré je priamou vojenskou hrozbou voči Rusku, do jeho tesnej blízkosti. Na to zaplatilo a iniciovalo tzv. farebné revolúcie, aby dosadilo do krajín bývalého Sovietskeho zväzu svojich priaznivcov. V roku 2008 sa im rozšírenie NATO skoro podarilo v prípade Ukrajiny, Gruzínska a Moldavska. Nepodarený pokus mal reprízu v roku 2014 na Ukrajine. Niet sa čo diviť, že Rusko podporuje snahy obyvateľstva Ukrajiny, ktoré s týmto smerom politiky vlády v Kyjeve nesúhlasí.

Hovoriť, že vojna a odtrhnutie Krymu na Ukrajine vznikli ako následok ruskej intervencie, je zamieňanie si príčiny a následku. Bez americkej intervencie a 5 miliárd dolárov zo strany USA ešte pred rokom 2014, by žiaden chaos, prevrat, vojna a obete na Ukrajine nevznikli.

A nič na tom nezmení fakt, že kvalita života v USA je podstatne vyššia v porovnaní s kvalitou života v Rusku, ako tvrdí podpredseda parlamentnej strany Sloboda a Solidarita, Jozef Mihál.

7 komentárov

  • Miro Moskowski

    Skúšal som s týmto panom komunikovať ohľadne jeho žalúdočným problémom kvôli Rusku… škoda reči a aj toto bol jeden z dôvodov nechodiť na voľby. Kedysi som zbieral podpisy na založenie SaSky.

  • hlavne,že napísal knihu ako neplatiť štátu dane,preto dostal hlasy od zlodejov,terazky to bude mať ťažké už sa na prišlo.

  • ale je dobrý spisovateľ,napísal návod pre zlodejov ako sa dá vyhnúť daniam voči štátu.Jednoducho Mária,trpí menejcennosťou,tak musí kydať,kydať.

  • Mihal si myslí, že je majster sveta, bol vo vláde a čo dokázali. Myslia si že Slovensko pozdvihnú na úroveň koho. Bol som v Rusku, aj dlhšiu dobu. V Moskve, ak si mal ruble, dostal si všetko.Ja viem, že život mimo hlavného mesta je iný.Aj Bratislava ma iný štandard ako Snina.Jeho spôsob komunikácie neschvaľujem.

  • napokon sa z intelektualov a inteligentov stali materialisti, co vykrikuju akí su chudaci rusi 😀 pritom na Slovensku boli hladové doliny este prednedavnom a plno ludi zije v priemerne v chudobe, neschopni uzivit rodinu, adsej si nezalozia ludia rodiny.. aj v materialnej aj nematerialnej chudobe. materialisti s nenavistou v charaktere dlhodobo zazratou, chori ludia. uz viem preco na porada.sk uctovnickom fore bolo zakazane o referende hovorit, aspon som to nenasla. lebo to maju sasáci. peniaze peniaze im vladnu.. . vravi sa ze zapad je rozum ale srdce je vychod. dole ich treba dat nech nam nevladnu taketo vyzrane svine s eurami v ociach

    • To je pravda, Porada je projekt Joža Mihála. On má veľmi vyhranené názory a neuznáva žiadnu diskusiu. Teda nejakú uznáva, pokiaľ sa pohybujete v rámci jeho vlastných mantinelov. Ale heslo Voltaira: „Pane, nesúhlasím s Vami, ale budem sa do poslednej kvapky krvi biť za to, aby ste svoj názor mohli vysloviť.„, je mu cudzie. Skôr by sa hodila iná modifikácia: „Pane nesúhlasím s Vami a budem sa do poslednej kvapky krvi biť za to, aby ste svoj názor nemohli u mňa vysloviť.“ 😀

Pridaj komentár