Fedor Gál a jeho duševný striptíz

Pripomíname, že Fedor Gál prišiel na svet v koncentráku Terezín a keby Československo neoslobodila Červená armáda, dnes by svoje doslova hlúposti nemohol vypisovať. Je to človek, ktorý bol považovaný za morálnu autoritu, človek s nadhľadom bojujúcim proti zneužívaniu a poškodzovaniu ľudských práv a práv menšín.

Ukrajinská kríza však odhalila ďalší rozmer Gálovej osobnosti. Fanatický protiruský rasizmus, ktorý úplne zakrýva zverstvá atrocity a porušovanie ľudských práv, ktoré sa v mene ťaženia proti Rusku dejú. Ukrajina dnes oslavuje ľudí, ktorí majú na rukách krv nevinných 200 tisíc ľudí počas druhej svetovej vojny (Babij Jar, Volyňský masaker) a Fedor Gál mlčí, podporuje všetky Západné a ukrajinské aktivity.

Z toho vyplýva, že Fedor Gál nie je morálny. Podporuje fašizmus a nové formy nacizmu a to všetko v mene čoho? Obhajobou režimu, ktorý oslavuje zverstvá fašizmu, dokazuje svoju prorežijnú zapredanosť a že je len obyčajný sluha elity, ktorá káže rozpútať protiruskú vojnu. A že mu pritom nevadia ani jeho korene…

Fedor Gal

V článku o demokracii , som ukázal, že aj jeho gloriola demokrata je falošná. V skutočnosti je za vládu „inteligentných“, vládu, kde on a jemu podobní budú v novej totalite určovať, čo sa smie a čo nie

Ako ďalší kamienok do skladačky pribudol ďalší článok.

Fedor Gál výsek z Denníka N, 8.6.2015

Fedor Gál výsek z Denníka N, 8.6.2015

Ľudia, ktorí si pred surovou realitou zakrývajú oči, sú nanič.

Kde bol Fedor Gál, keď štáty NATO rozbíjali Afriku a blízky Východ, kde bol Fedor Gál, keď krajiny, ktoré tak ospevuje, ako jediné demokratické a morálne, popierali akýkoľvek ľudský súcit s miliónmi ľudí ktorých vojna rozpútaná Západom vyhnala z domov, keď umierali doslova státisíce zbraňami, ktoré dodal Západ? Fedor Gál mlčal, lebo veď podľa neho Západ nerobí amorálne činy a dnes roní krokodílie slzy.

V skutočnosti Európa nesmie prijať utečencov, morálnou povinnosťou Európy je napraviť škody, ktoré napáchala na mieste a tam zlepšovať pomery ľudí. Únia má okrem toho povinnosť starať sa aj o blaho svojich obyvateľov – násilím a sociálnym inžinierstvom, dovlečením miliónov ťažko prispôsobivých a adaptovateľných imigrantov naopak zníži životnú úroveň ľudí. Valiace sa milióny dnes však nejdú do Európy, aby si zachránili život. Je to naopak invázia (všetkého)schopných a relatívne aktívnych ľudí, aby si ekonomicky zlepšili  život. Miliardu Afričanov a Aziatov Európa neuživí. Fedor Gál to určite vie, ale nesmie to napísať. Sluhovia predsa robia len to, čo sa im prikáže

Nemorálny, arogantný, nedemokratický človek a sluha k tomu. Človek, ktorého slovo nestojí ani za ten kus papiera, na ktorom to bolo vytlačené. To je Fedor Gál. Je to človek, ktorý si presne podľa názvu jeho článku zakrýva pred surovou realitou oči. Lebo nesmie.

[sociallocker][/sociallocker]

12 komentárov

 • Prosim vas ake oslobodenie cervenou armadou? Rusom slo len o dve veci, eliminovat nemcov ktori ich bytostne ohrozovali a nasledne obsadit uzemia a zotrocit obyvatelstvo rovnako ako nemci pred nimi, co sa im aj podarilo na dlhe roky. Vojacikovia boli len bezvyznamne figurky ktore keby nesli do utoku skoncia pred popravcou catou. Cele to ovladalo politbyro, ktore sa fasistickej ideologii hravo vyrovnalo. Zial rusky narod este nikdy nezazil skutocnu slobodu, ma svojsky charakter zmyslania a silno ovplyvneny svetonazor prave bolsevickou historiou a cely stat aj teraz funguje na principe modifikovanej totality riadeny mafianskymi klanmi ligarchov. Svetovu rovnovahu sa snazi vytvarat stale metodami zo studenej vojny, cim rusko zostala najvecsia globalna hrozba, staci sa pozriet na ich agresivnu politiku v cecensku, gruzinku, moldavsku, ukrajine a syrii – ak sa vam nepaci tak vas zrovname so zemou. Niekto bude oponovat ze to iste robia spojene staty. Ja neobhajujem intervencie USA, pretoze vecsina z nich bola doteraz zbabrana, no tu slo o ich priame ohrozenie, ci uz v iraku alebo afganistane, keby bolo na mieste usa rusko tak bilancia je ovela horsia. A obvinovat europu a zapad za rozputanie arabskej jari je minimalne smiesne.
  A co sa tyka pana Gala, niektori hej slovaci ho nevedia zniest pre jeho ine nazory co sa tyka rozdelenia ceskoslovenska, treba si vsak uvedomit ze je to intelektualna spicka obdobia kratko pred a po pade totality a vyznamna osobnost ktora stala pri prechode k demokracii. Vytahovat na neho len to zle co sa prieci niekoho nazorom je minimalne neeticke.
  Inak dakujem autorovi za clanok plny bludov a vymyslov, cestnu medailu demagoga prveho radu a proruskeho tajtrlika si urcite zasluzi.

 • Vsetkym bolo uz v roku 1938 jasne, ze Zidom hrozi smrt v Nemeckych koncentracnych taboroch? Rad by som vedel, z akeho zdroja, okrem vlastnej tvorivosti demagoga cerpal.

 • Fedor Gál by mal Rusom a ešte tým čo sa narodia ruky,nohy boskávať,kto ho zachránil,len človek ako on tu bude ešte na Rusov nadávať si nezaslúži štipky úcty.Stratená existencia.

 • Pavlik Morozov

  Trocha empatie s Fedorom Gálom by nezaškodilo. Ako väčšina disidentov má voči Rusom predsudky a kladie im za vinu pokazené nakrajšie roky života. Žil na okraji spoločnosti príliš dlho, aby to nezanechalo na jeho myslení nezmazateľné stopy. Čím som starší, tým viac tolerujem „myslenie“ ľudí s podobnou životnou záťažou. Na druhej strane ľudia ako on by už nikdy nemali vládnuť a ich neustále pretŕčanie v médiách im viac škodí, ako prospieva. Konečne by mal pochopiť, že v okamžiku keď sa postaví za akúkoľvek myšlienku, Slovákom sa zježia chlpy na celom tele! Nemá to nič spoločné s antisemitizmom (je to oblúbená výhovorka „vyvolených“ strokotancov), ale je to len reakcia na poilitiku, ktorú v minulosti reprezentoval.

 • co dodat ?..dalsi chazar s rozpoltenou povahou a charakterom.

 • Je to debil.

 • Samotna zaslepenost Ruskom, povacsine vychadzajuca z vlastnych skusenosti z rokov 1968-1989, je na ovela dlhsi clanok. Ale… Je hromada ludi s vysokym moralnym kreditom. Tento ich moralny kredit im pomohol prezit obdobie komunizmu, pretoze nezapredali vlastne presvedcenie za mozny prospech. Tito ludia su presnym opakom obracacov kabatov a za svojim presvedcenim si budu stat. Bohuzial, ich moralna konzistentnost im castokrat brani uznat, ze podporovali nespravnu stranu barikady…

  Mnohi z nich ( a nie celkom nepravom ) povazuju sucasnu vladnu garnituru v Rusku za spolok mafianov, bez ktoreho by bolo na tomto svete krajsie. Lenze prave toto videnie „ultimatneho zla“ im akosi automaticky dedukuje, ze „ktokolvek stoji proti ultimatnemu zlu, toho treba podporovat“. Z vlastnej skusenosti – mam znameho, ktory je cestny clovek a rovny chlap – avsak na temu Rusko-ukrajinske vztahy sa s nim uz radsej nerozpravam – nestoji mi to za to. Ked som to ale skusal naposledy, tak som neveril vlastnym usiam, ako obhajoval neonacistov…

  Fedor Gal bude podobneho razenia. Cely zivot zasvatil boju proti RUSKYM okupantom, Rusko sa stalo pre neho synonymom nepriatela – a zrejme si neuvedomil, ze v zmysle hesla „nepriatel mojho nepriatela je mojim priatelom“ podporuje tych, ktorych by nikdy podporovat nemal…

  • S tym hodnotenim by sa dalo vcelku suhlasit, keby rovnako statocne vystupoval aj proti USA a vobec statom NATO, ktori svojvolne rozputali peklo chaosu v Afrike a na Blizkom vychode. Len v Syrii umrelo vyse 300 tisic ludi, v Iraku sa odhaduju priame a nepriame nasledky aktivit zapadnych krajin odhaduju pri pesimistickych odhadoch az na milion ludi. Fedora Gala to vobec netrapi , co vsak jasne ukazuje jeho zaradenie sa do elity s jej selektivnom slepotou podla potreby propagandy. Potom sa o jeho moralnosti neda hovorit. Ziadna neexistuje

 • Fedor Gál je morálny KRYPEL!!!

 • …Fedor Gal sa spreneveril uz vsetkym idealom, ktorym mozno veril a jeho protiruske utoky su uz na hranici mentalnej zaostalosti… Clovek, ktory sa narodil v krabici od topanok /a bol by v nej zrejme aj zomrel/ v koncentracnom tabore Terezin, keby ho nebola oslobodila Cervena armada… Ako sa tomu hovori ? Totalna strata sudnosti, absencia elementarnej moralky a arogancia ducha… A takyto ludia chceli predstavovat vykvet naroda…

 • Mariusz Malinowski

  Martin Konvicka:
  Já jsem na něm nedávno tyto lidi srovnával se skutečnými uprchlíky, o kterých vím ledacos. Moje maminka totiž byla dětskou uprchlicí před občanskou válkou v Řecku. Byly jí tři roky, když po boku mé babičky, která nesla v náručí ročního strýčka, překračovala severořecké hory. Mimochodem, dědeček s nimi nešel, protože v té válce bojoval a držel až do konce frontu. A teď si to srovnejte s tím, jaké lidi vidíte na těch lodích.

  Je také dobré k tomu poznamenat, že je třeba rozlišovat, protože vlny uprchlíků, které dnes míří na Evropu, jsou nejméně dvě. Ta první velká vlna jsou lidé, kteří se sem dostávají přes východní středomoří do Řecka nebo Bulharska. A to jsou většinou uprchlíci ze Sýrie, kteří z významné části skutečně prchají před válkou.

  Ale pak je tady „jižní vlna“ směřující hlavně do Itálie a jižní Francie. Tito lidé jsou převážně ze subsaharské Afriky, nějak se dostali přes Saharu a nalodili se na severu Afriky. A tam ženy a děti opravdu nevidíte.

  Pokud jde o to, jestli je to organizované, tak nevím. Ale dovedu si představit spoustu motivů, které ty kluky ze subsaharské Afriky vede k tomu, že se sbalí a vyrazí do Evropy. Uvědomme si, že oni si představují Evropu podle toho, co vidí v televizních seriálech. Kdesi jsem četl, že významným faktorem stoupající migrace není chudoba, ale naopak mírné zbohatnutí, neboť čím dál více lidí si může dovolit internet a televizi a teď vidí, jak je jim tam Evropa prezentována jako ráj – pečení holubi, blondýnky a bankomaty dávající peníze zadarmo. A tento ekonomický motiv v jejich rozhodování určitě hraje roli.

  A ty báje, které se o tom v Africe povídají, jsou ještě přiživovány svědectvími, nebo spíše bájemi těch, kteří už v Evropě jsou. A tam hraje podstatnou roli to, že nikdo svým příbuzným v dopise nebo e-mailu nepřizná, že naletěl na falešný sen a teď bydlí s dvanácti chlapy na cimře v rozmlácené ubytovně. Spíše si navymýšlí, nechá se vyfotit v tom nejlepším oblečení, aby doma viděli, jak se mu daří. A to samozřejmě tam legendy o Evropě ještě posiluje.

  Pokud jde o organizovanost, tak si uvědomme, že je absurdní představa, že by tisíce lidí na vlastní pěst přešly půl Afriky, překonaly poušť a bez úhony prošly Libyí, zemí, kde nefunguje vůbec nic. Takže organizované je to určitě přinejmenším do té míry, že tu cestu zajišťují nějací dopravci nebo pašeráci. A teď je otázka, jestli je to jenom kšeftování s lidmi pro profit anebo zda je tam nějaké politické pozadí. To bude vždy velmi těžké rozlišit, zejména v islámském světě, kde jsou byznys a politika vždy provázány. Tam to všichni berou tak, že dělají byznys a zároveň při tom pomáhají Alláhovi zkomplikovat život těm zatraceným Evropanům.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Establishment-si-tu-s-lidmi-vytira-zadek-rika-docent-Konvicka-Vim-z-vlastni-rodiny-jak-vypada-uprchlik-To-co-sem-dnes-priplouva-je-spis-invazni-armada-378423

 • Fedor Gál, to určite vie, ale nesmie to napísať……si vážne myslíte ? Fedor Gál si už myslí presne to, čo robí. Presvedčil sám seba ….

Pridaj komentár