Fico to dal – v Putinovskom štýle

Nevenovali sme sa kauze Váhostavu, pretože sme predpokladali iný záver, než dúfala opozícia. Naše tušenie sa dokonale splnilo.

Putin má dnes 85% podporu aj preto, že ukazuje ako zametá s oligarchami a osobne rieši problémy. Kauzu Váhostav Fico vyriešil ako cez kopírák putinovským spôsobom.

  • Na firmu doteraz nedoknuteľného oligarchu poštval Generálnu prokuratúru a policajtov (kde bude zaujímavé zistiť, aké listy písal Figeľ),
  • 49% akcií Váhostavu získajú veritelia, medzi ktorými nebudú schránkové firmy Širokého,
  • banky prinútil zúčastniť sa 15% a tým získal Váhostav garanciu ďalšieho úverovania.
  • Opozícii ostali akurát pomaľované transparenty a mávatká, ktorými šaškári mávali v Národnej rade.

 

Fico Putin

.

Schválne si pozrite nezabudnuteľnú scénu, ako pred kamerami Putin ukazuje, že aj jeden z najbohatších ľudí na svete Deripaška je pred ním len malý chrústik. Pointu s perom na konci scény musel vymyslieť génius. Nič tak dobre neukazuje, že zlí boháči kradnú, ale Putin všetkému zabráni.

V čase od 48:05″

 

Dnešná tlačovka s Ficom mala tiež pointu – Denník N (takto medzi nami občasník americkej ambasády) dostal priestor na konci debaty, aby mohol Fico ukázať spravodlivé rozhorčenie, že novinári píšu klamstvá. S podtónom, že on sa ani plátku, ktorý riadi americká ambasáda nebojí…

Proste dokonalé tijátro pre svojich voličov 45% vo voľbách a väčšina v parlamente. No nevoľte ho, keď je taký akčný 🙂

V skutočnosti robí Fico také aktivity, aké nebol schopný robiť žiadny doterajší premiér ani vláda. Ukazuje sa, že Fico vôbec nepotrebuje opozíciu, tá mu robí len schody k vyšším preferenciám. Stačí tlak verejnej mienky a jeho vláda sa stáva ochrancom práva. Fico sa stáva Jánošíkom, ktorý berie peniaze bohatým a dáva chudobným. Síce každý vie, že sa kradne a Fico rozdáva zo štátneho, ale zároveň predpoklad všeobecného kradnutia jeho voličom hovorí, že čím viac peňazí Fico „rozdá“ tým menej ostane zlodejom na kradnutie. Všeobecný stav štátu pri tejto logike je pre nich najlepším dôkazom, že kradnutie je inštitút a nie trestný čin, ako sa to neustále snaží opozícia navrávať. A preto má opozícia najviac tridsať percent, a svojim verklíkovaním „lebo Fico“ je jednak smiešne trápna a tiež nedôveryhodná.

Opozícia potrebuje charizmu a posolstvo. Zatiaľ nič z toho neponúkla. Dovoľte mi zasmiať sa, keď mám rozmýšľať o nejakých vodcoch opozície. Pobožná handra Figeľ? Pajác Matovič? Bruselský bohém Sulík? Slizký had Procházka? Neforemná tvár Lipšica? Oné, ja nič ja muzikant, Bugár? Skok ani SDKÚ netreba vôbec uvažovať – Skok ešte nie, SDKÚ s hlavnou postavou z Adamsovcov už vôbec nie. Opozícia musí síce tĺcť do vlády, nakoniec, preto tam je, ale jej hlavnou úlohou je vymyslieť heslo podobné „Dvojnásobným platom“, ktoré ľudí chytí za srdce, uveria mu skôr než alternatíve Istôt. Lenže to by tomu heslu museli uveriť v prvom rade politici, aby ho mohli prezentovať sami uveriteľným spôsobom.

Takže na vládu, ktorá vystrieda Smer, si ešte s veľkou pravdepodobnosťou aspoň 5 rokov počkáme. Zatiaľ si zvykajme, že Fico to opäť raz bravúrne dokázal a že sa na dôchodok ani náhodou nechystá. Pri pohľade na opozičný cirkus si niekedy hovorím, že je to možno aj lepšie…

 

Zdroj:

 

Pridaj komentár