Fikcia: Čo by robil Západ, keby niekto zničil infraštruktúru

Predstavte si :

 • elektrické vedenie medzi USA a Kanadou
 • Kanada má vládu, ktorá „poškodzuje práva pôvodných obyvateľov
 • aktivisti vyhodia do vzduchu elektrické vedenie, ktoré „podporuje vládu okupantov„,
 • bez prúdu sa uprostred zimy ocitne 1,5 milióna ľudí v Kanade a milión ľudí v USA,
 • americké elektrárne v oblasti bez pripojenej záťaže musia byť okamžite vypnuté,
 • aktivisti vlastnými telami bránia opravárenským čatám prístup k stĺpom vedenia,
 • škody narastajú do desiatok miliónov dolárov na oboch stranách

Čo myslíte, aký by bol ďalší postup vlády USA a následne postoj ostatných západných krajín?

Rozhodne by nasledovalo odsúdenie teroristického aktu, podporovatelia teroristov by sa dostali na čiernu listinu a na americkej pôde by nastal doslova hon na každého, kto s tým mal niečo spoločné. Západné médiá by sa predháňali v reportážach z miestach činu a titulky novín by hýrili výkrikmi „terorizmus musí byť zastavený za každú cenu, terorizmus nie je riešenie, teroristi ohrozili život miliónov nevinných ľudí“. V spravodajstve by sme videli hrozné scény nemocníc bežiacich na núdzové generátory, kde umierajú ľudia, ktorým sa zastavili život podporujúce zariadenia, srdcervúci rozhovor s rodiacou ženou, ktorá sa nedostala do nemocnice a dieťa bude mať (možno) následky na celý život, správy o požiaroch atď.

Aktivisti blokujúci prístup k zariadeniam by boli okamžite zatknutí s použitím ľubovoľných prostriedkov za ohrozenie národnej bezpečnosti a organizátori činu by po „spravodajskom vyťažení“ išli do väzenia buď na doživotie, alebo rovno na smrtiace kreslo. A všetci by to schvaľovali a požadovali čo najprísnejšie tresty pre ľudí, ktorí sú hrozbou pre spoločnosť.

Nič z toho sa nedeje na Ukrajine. Spoločnosť Ukrenergo, kľudne informuje, že nemôže začať s opravami, lebo im v tom bránia blokujúci aktivisti. Samotná ukrajinská vláda nevydáva žiadne rezolúcie, nedochádza k žiadnej mobilizácii armády, tajných služieb, polície, nikto nie je zatknutý, zo sveta neprichádzajú žiadne ohlasy na tento nevídaný teroristický útok, ohrozujúci životy miliónov ľudí, neprichádzajú žiadne slová a činy podporujúce trpiacich Krymčanov.

Svet mlčí, západ mlčí. A kto mlčí, ten svedčí. Západ súhlasí s terorizmom, ak je to terorizmus proti jeho nepriateľom. Teroristi sú zlí len vtedy, keď sa bobenko dotkne Američana, Parížana, alebo Londýnčana. Ak ide o „zasraných“ Rusov, ide o bojovníkov za slobodu a demokraciu, ktorých treba všemožne podporiť.

Naviac je Ukrajina na pokraji krachu a v nasledujúcich týždňoch, keď bude splatná pôžička troch miliárd dolárov Rusku, bude čakať na ortieľ ruskej vlády. Ukrajina peniaze nemá a Rusko odloží splatnosť len vtedy ak Západ dá záruky, že peniaze vrátia oni, ak Ukrajina nebude schopná. Každý vie, že nebude, preto záruky Západu nikdy neprídu. V tejto situácii prichádza Ukrajina o ďalšie desiatky miliónov vypnutím vlastných elektrární, čo spôsobí ďalšie straty. Ukrajina skončí v bankrote.

Západ, ktorý Ukrajinu riadi, si musí byť vedomý, že všetky tieto aktivity poškodzujú v prvom rade Ukrajinu a ukrajinský ľud. O samotných ľudí nejde vlastne ani ukrajinskej vláde, ktorá si nárukuje vrátenie Krymu, stále ho považuje za svoju súčasť, ale pritom robí všetko pre to, aby si znepriatelila jej obyvateľov. Lenže cieľom predsa nie je prospech Ukrajiny, ale čo najväčší chaos, radikalizácia, ktorú, ako dúfajú západní stratégovia, usmernia voči Rusku. Lenže tak ako vždy za posledné desaťročia, aj tu sa zrejme podpora terorizmu obráti proti nám. Skôr či neskôr si plody tejto šialenej stratégie vypijeme aj na Slovensku.

Je mi s prepáčením, zle z dvojtvárnosti, cynizmu a amorálnosti Západu a západných médií. Je mi zle zo západnej propagandy, ktorá najhlasnejšie kričí – keď mlčí.

Zdroj:

http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/2462319

3 komentáre

 • V každém civilizovaném státě je útok na jakoukoli infrastrukturu posuzován jako teroristický čin. Ohrozili tím i celou Evropu, protože dnes je už síť propojená i s Ukrajinou. Ještěže zabezpečovací zařízení at. elektrárny pracovalo spolehlivě a elektrárna byla automaticky odstavená.

 • Bla, bla, bla. Sami nemáte co mluvit. Jen bych rád připomenul, když Ukrajinská armáda bojovala s proruskými povstalci na východě svého státu, kolik tady bylo keců o fašistech kteří zabíjejí vlastní národ a kolik zemřelo civilistů. Proti tomu co Rusko předvádí v Sýrii to byl jenom slabý odvar. Ale najednou je tady všude plno lidí s pochopením, kteří přece ví, že ,, když se kácí les, tak létají třísky. “ Pokrytci.

  • Nech to beriete ako chcete, Rusko nie je vo vojnovom stave s Ukrajinou. Preto je utok na infrastrukturu cistym teroristickym utokom. Co sa tyka Syrie, rezolucia Bezpecnostnej rady v podstate schvalila lubovolne prostriedky, ktore budu (a boli) pouzite proti terorstickemu zoskupeniu Daes. V konfliktoch umieraju nevinni ludia, ale nie je mozne a dovolene brat celu populaciu ako rukojemnikov podobneho cinu. Ale co, su to prdsa len „zasrani“ Rusi, vsak?
   Co je vsak pre ukrajinskych obycajnych ludi daleko horsie, je ze sa Ukrajincom zhorsi zasobovanie elektriny a tym prudko klesne produkcia a zivotna uroven. Rusi najneskor do mesiaca dotiahnu na Krym prvy silovy kabel z Krasnodaru a urychlia prace na prepojeni aj druhym kablom. Prace mali byt hotove do leta 2016, ale myslim, ze po tejto akcii sa zvysi priorita. Ak je pravda, ze Ukrajina nebude mat uhlie z Ruska, bude musiet prosit o dodavku inych dodavatelov, ktorym ale bude musiet platit viac a dopredu. Rusko doteraz bolo garantom stabilnej siete Ukrajiny, a ak sa rozhodnu pre vypnutie, Ukrajina skolabuje definitivne. Moj osobny nazor je, ze to Rusko nespravi. Vedia, ze mozu poslat Ukrajinu na kolena v lubovolnom momente, ale nepraju si to.

Pridaj komentár