Finančný jasnovidec predpovedá krach eura na 90%

Ak niekto ako Martin Armstrong prorokoval „čierny pondelok“ na jeseň roku 1987, prvý krach akciového trhu po druhej svetovej vojne keď Dow Jones Industrial Average so svojou 22 percentnou dennou stratou vytvoril historický rekord, keď niekto predpovedal aj historický pád indexu Nikkei sa v roku 1989 a ruskú krízu v roku 1998 oprávnene získa legendárnu povesť jasnovidca vo finančnom sektore.

Dnes Martin Armstrong v rozhovore pre Die Welt tvrdí. „Povedal by som, že riziko kolapsu Eura je 90 percent„.

 

Martin Amstron - Die Welt

Martin Amstron – Die Welt

Americký finančník Martin Armstrong ako pôvodcu problémov označil „pôrodnú traumu“ z čias vzniku Európskej únie. Podľa experta je dôsledkom chýb pri vytváraní jednotnej meny nestabilita bankového systému EÚ. „Držte sa ďalej od európskych štátnych dlhopisov, ktoré sú beznádejne predražené. Môj model predpovedá ich zrútenie 1. októbra, „- hovorí Armstrong.

Podľa Armstronga „Euro malo šancu proti doláru, ak by hneď na začiatku došlo k vytvoreniu jednotného trhu vládnych dlhopisov. Veľké investičné spoločnosti by chceli investovať do štátnych dlhopisov EÚ a nie do cenných papierov Nemecka alebo Talianska.“ A teraz nemôžu finančné inštitúcie získať spoľahlivé celoeurópske cenné papiere, na ich súvahách im pristáli grécke, talianske alebo španielske dlhopisy a pokiaľ nejaký štát zapadne do problémov, odrazí sa to v bankovom sektore. Výsledkom je toxická zmes problémov jednotlivých štátov a bánk na pokraji bankrotu.

Zaujímavý rozhovor s Martinom Armstrongom si môžete prečítať v časopise Wirtschafts Woche

Zdroj:

Pridaj komentár