Francúzska tajná služba: „Rusko nikdy neplánovalo inváziu na Ukrajinu“

55802556-600x394
Šéf francúzskej vojenskej rozviedky, General Christophe Gomart svedčil pred Výborom pre obranu francúzskeho Národného zhromaždenia, že francúzska tajná služba mala informácie  pred eskaláciou krízy Ukrajiny s Ruskom. Podľa ich zistení neexistuje dôkaz o tom, že Rusko plánovalo vojenskú operáciu (inváziu) na východe a juhovýchode Ukrajiny.

Gomart to  povedal 25. marca 2015 ( podľa oficiálnych rokovaniami výboru ) v odpovedi na otázku Frédérica Lefebvre, keď popisoval vzťahy s Najvyšším veliteľstvom NATO v Norfolku. Zdá sa, že na Ukrajine prišlo k vážnym nezhodám medzi spravodajskými službami USA a ich európskych partnerov.

Gomart doslova povedal:

„Skutočný problém s NATO je fakt, že tajné služby USA dominujú, zatiaľ čo francúzske  zistenia sú len občas brané do úvahy. Pre nás je dôležité, aby NATO malo aspoň nejakého veliteľa francúzskeho pôvodu. NATO oznámilo, že Rusi pripravujú inváziu na Ukrajine. Avšak zistenie DRM (francúzska tajná služba) nemohli udržať toto tvrdenie. V skutočnosti, sme zistili, že Rusi prijali jediný logistický rozkaz a to opatrenia na výstavbu poľných nemocníc. Neboli žiadne aktivity, ktoré by si človek mohol vysvetlovať za prípravu na vojenskú inváziu. Na druhom stupni velenia nebolo žiadne takéto zistenie.“

S týmto vyhlásením sa Gomart dostal do rozporu s oficiálnou doktrínou NATO vo vzťahu k Ukrajine.

Gomart je skúsený dôstojník francúzskej armády , bol menovaný v roku 2013 ako riaditeľ vojenskej rozviedky.

Jeho vyhlásenie sa zhoduje s kritikou nemeckého ministera zahraničia Frank-Walter Steinmeier , ktorý si sťažoval v NATO na Najvyššieho veliteľa Philipa Breedlove z dôvodu zrejmých rozdielov vo spravodajských poznatkov o situácii na Ukrajine.

Americký generál iba hral svoju rolu a propagandisticky preháňal vojenskú pozíciu Ruska od začiatku Ukrajinskej krízy, „išlo o nebezpečnú propagandu“, označil  minister zahraničia Nemecka Frank-Walter Steinmeier postoj Breddlova a žiadal o zásah generálného tajomníka NATO Jensa Stoltenberga.

V EÚ začína rásť odolnosť  proti eskalácii vo vzťahu k Rusku, tak ako je praktizovaná USA ( pozri Zbigniew Brzezinski preslávený duchovné), Taliansko a Grécko sa chcú dostať von zo sankčnej špirály, pretože ich vlastné ekonomiky trpia. Francúzsko si tiež postupne buduje vlastnú pozíciu vzhľadom na vnútropolitický vývoj a blížiace sa prezidentské voľby.

Medzi tým  NATO oznámilo svoj zámer  získať výrazný podiel pri formovaní Ukrajinskej armády a od marca 2015 v rámci tohto školiť pravicové milície (dobrovolnícke prápory a milície Pravého Sektora . Tie by mali byť začlenené do ukrajinskej armády, alebo môžu aj naďalej pôsobiť samostatne. Pravicoví extrémisti odmietajú dohody z Minska.

Ukrajina zakotvila zblíženie s NATO v rámci dohody o pridružení s EÚ. To bol jeden z bodov, prečo Rusi boli proti dohode. Ukrajina a Spojené štáty podpísali právne predpisy, a to na základe ktorých Ukrajina splní štandardy NATO do roku 2020.

 

Zdroj:

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/04/12/franzoesischer-geheimdienst-russland-plante-nie-eine-invasion-in-der-ukraine/

 

One comment

  • Amerika – špinaví,bezcharakterní ,imperialistickí nenažranci , ktorí by chceli ovládať ekonomicky a vojensky celý svet , ale narazili na Rusko ,ktoré ich ,, predbehlo “ vo výzbroji a nemajú z veľkej Ameriky strach ! Ich špinavosti a bezohľadnosť nemajú hraníc ,čo je na škodu celého ľudstva !

Pridaj komentár