Francúzsko má problém s Islamom

V decembri 2015 roku Francois Hollande povedal: „Francúzsko má problém s Islamom“. Nepovedal to hocikto. Povedal to prezident štátu, ktorý je nám na vedomosti o islame „úbohým“ Slovanom,  ukazovaný ako jeden zo vzorov kladného spolunažívania multikultúrnych spoločenstiev. V skutočnosti bol ukazovaný ako vzor mierového spolunažívania bikulturálnych spoločností, to znamená tej moslimskej a zvyšku.

Prezident Francúzka tieto slová vyslovil mesiac po tom ako 130 Francúzov „dalo hrdlo“ moslimským občanom napĺňajúcim moslimskú vidinu sveta. Bolo treba ďalších 130 obetí aby Hollande povedal „To je pravda, že Francúzsko ma problém s islamom. Nikto o tom nemá žiadne pochybnosti. Islam je problémom nie preto, že je nebezpečnou relikviou, ale preto, že niektorí chcú aby sa stal oficiálnou relikviou republiky“.

Od 80-tych rokov sa každá Francúzka vláda snažila neúspešne promovať ideu „francúzskeho islamu“, ktorá by mala napomôcť k integrácii moslimov so sekulárnou spoločnosťou. Je to už 36 rokov a veci sú horšie a horšie. Na Slovensku je len par tisíc moslimov, ktorí nás ubezpečujú o  mierumilovnej povahe ich viery.

Zopakuje Slovensko cestu Francúzka?

Mariusz Malinowski

Zdroj: https://euroislam.pl/francuski-islam-pozostaje-mrzonka/

http://www.reuters.com/article/us-france-politics-hollande-idUSKCN12C2E3

11 komentárov

Pridaj komentár