Franto podrž komín, ideme pre výplatu a Piešťany majú obrovský problém

Statický posudok, ktorý si dal vypracovať správca budovy, hovorí o možnom reťazovom zrútení budovy bez akýchkoľvek varovných signálov.

„Je to veľmi nebezpečná záležiťosť. Nedá sa stanoviť, či sa budova zrúti za hodinu, za minútu alebo za pol roka,“

Ivan Pauer, poverený vedením Oddelenia stavebných služieb a rozvoja mesta

„Nemôžeme si dovoliť, aby vyhasli životy alebo bolo ohrozené zdravie obyvateľov. Preto musí ihneď prísť k vyprataniu budovy. Obyvatelia dostali informáciu, že sa nemajú v budove zdržiavať,“

primátor mesta  Miloš Tamajka.

(zdroj zPiešťan.Sk)

Situácia je pre mesto oveľa nepríjemnejšia tým, že sa jedná o objekt Centroom. Ak sa spýtate „píštanca“, kde je Centroom asi moc nepochodíte, väčšina obyvateľov mesta ho považuje za Aupark.

Obe budovy sú spojené a len obyvateľ znalý detailov vie, že sa jedná o 2 objekty.

A bolo to slávy ešte nie tak dávno.  44 predaných bytov získali majitelia, ktorí nemuseli príliš hľadieť na  cenu bytu, prípadne boli dostatočne bonitní pre vysokú hypotéku.

Ešte dnes (8.10.2015) je na webe inzerát, kde sa skúša predať 2 izbový byt (48 m2) v danom objekte za   120 000,00 EUR v úctihodnej cene 2 500,00 EUR/m2.

Vzhľadom k tomu, že budovy Centroomu a Auparku sa dotýkajú, je osud statiky Auparku neistý, Budova práve vypratávaného Centroomu je o 2,5 poschodia vyššia než budova Auparku.

Aupark má síce strechu a podlažia dimenzované na zaťaženie parkovisko, ale v prípade pádu Centroomu môže byť úder trosiek na budovu Auparku nevyspytateľný. Aj keď konštrukcia oboch stavieb na ich rozhraní by mala budove Auparku zabezpečiť bezpečnosť, hranicu medzi nimi tvoria 2 dilatáciou oddelené nosné múry.

Prístup  na parkovisko vedie tesne vedľa múru Centroomu a tak prípadný vjazd autom na parkovisko Auparku by bol dnes vcelku slušný adrenalín.

Nezávidím kompetentným, zákaz prevádzky Auparku alebo jeho časti by priniesol značné škody, prípadný pád časti Auparku  by priniesol nedozierne následky. Každopádne ma chuť nakupovať v Auparku práve prešla.

Pádom 7 poschodovej budovy je ohrozená i Nitrianska ulica, ktorá je síce veľmi pomalou, ale veľmi dôležitou dopravnou tepnou mesta. Napríklad väčšina liniek MHD (ak nie aj všetky) ide práve tadiaľ.

Priamy prenos z tlačovej konferencie priniesla Piešťany TV

One comment

Pridaj komentár