GATESTONE INSTITUTE: Islamizácia Nemecka 2016. Nemecko viac nie je bezpečné

 • Masová migrácia z moslimského sveta znamená urýchľovanie islamizácie Nemecka, o čom svedčí šírenie no-go zón, súdov šaría, mnohoženstva a detských sobášov. Masová migrácia bola tiež zodpovedná za celý rad sociálnych rozvratov, vrátane útokov džihádistov, epidémie znásilňovania migrantami, krízy v oblasti verejného zdravia, rastúcej kriminality a náhlej snahe nemeckých občanov nakúpiť si zbrane pre vlastnú obranu – a dokonca úplne opustiť Nemecko.
 • Minister pre miestny rozvoj Gerd Müller varoval, že najväčšie pohyby utečencov do Európy ešte stále len prídu. Povedal, že iba 10% migrantov z chaosu v Iraku a Sýrii zatiaľ dosiahlo Európu: „Osem až desať miliónov migrantov je stále na ceste„.
 • Existujú písomné pokyny – dnes nesmieme hovoriť nič negatívne o utečencoch. Je to žurnalistika vlády a to vedie k situácii, kedy verejnosť v nás stráca dôveru. To je škandalózne.“ – Wolfgang Herles, Deutschlandfunk verejný rozhlas.
 • Turecká vláda vyslala 970 klerikov – z ktorých väčšina nehovorí nemecky – viesť 900 mešít v Nemecku, ktoré sú riadené turecko-islamskou úniou pre náboženské záležitosti (DITIB), pobočky Riaditeľstva tureckej vlády pre náboženské záležitosti, známym v turečtine ako Diyanet. Kritici obviňujú tureckého prezidenta Recep Tayyip Erdogana z toho, že používa DITIB mešity, aby sa zabránilo integrácii tureckej migrantov do nemeckej spoločnosti.
 • Kolínsky policajný komisár odhalil, že dostal rozkaz odstrániť pojem „znásilnenie“ z internej policajnej správy o hromadných sexuálnych útokov v Kolíne nad Rýnom na Silvestra. Povedal, že úradník ministerstva vnútra v Severnom Porýní-Vestfálsku mu povedal nahnevaným tónom: „Nie je to znásilnenie. Odstráňte tento termín z vašej správy a predložte novú správu„.
 • Nemecká pobočka „Open Doors“ mimovládnej organizácie podporujúcej prenasledovaných kresťanov, hlásila, že tisícky kresťanov v nemeckých utečeneckých zariadeniach sú prenasledovaní moslimami, niekedy dokonca aj príslušníkmi ostrahy zariadení.
 • 23-ročný iracký žiadateľ o azyl mal na sebe tričko s nápisom „Som moslim, nepanikárte“ bol napadnutý ďalšími utečencami z dôvodu urážky islamu. Bol tak ťažko zmlátený, že bol hospitalizovaný.
 • Podľa prieskumu polovica z troch miliónov etnických Turkov žijúcich v Nemecku verí, že ak je islamské právo šaría je v konflikte s nemeckých právom, je dôležitejšie dodržiavať islamské.
 • V uniknutom dokument, zverejnenom v časopise Der Spiegel bolo odhalené, že viac ako 33.000 migrantov, ktorí majú byť deportovaní, sú stále v Nemecku, pričom je o nich postarané z peňazí nemeckých daňových poplatníkov. Mnohí z týchto migrantov zničili svoje pasy a verí sa, že klamali o krajinách svojho pôvodu, aby bolo nemožné ich deportovať.
 • Podľa správy Spolkového kriminálneho úradu migranti spáchali počas prvých šiestich mesiacov roku 2016 142,500 zločinov. Jedná sa o ekvivalent 780 trestných činov spáchaných migrantami každý deň, alebo 32,5 trestných činov každú hodinu, čo predstavuje nárast o takmer 40% oproti roku 2015. Údaje zahŕňajú iba tie trestné činy, pri ktorých bol podozrivý migrant dolapený.
 • Bild, najväčšie noviny v nemeckej distribúcii, varovali, že krajina „kapituluje pred islamským právom.

Nemecká moslimská populácia prekonala v roku 2016 prvýkrát v histórii hranicu šesť miliónov. Nemecko teraz súperí s Francúzskom o najväčšiu moslimskú populáciu v západnej Európe.

Nárast moslimskej populácie Nemecka je poháňaný masovou migráciou. Odhaduje sa, že v roku 2016 dorazilo do Nemecka 300.000 migrantov, ktorí sa pripojili k viac ako jednému miliónu ktorí prišli v roku 2015. Podľa Ústrednej rady moslimov v Nemecku najmenej 80% (alebo 800,000 v roku 2015 a 240.000 v roku 2016) novopríchodzích boli moslimovia.

Mimo nových moslimov, tempo rastu populácie moslimskej komunity už žijúcej v Nemecku je okolo 1,6% ročne (alebo 77.000), čo vyplýva z údajov extrapolovaných zo štúdie Pew Research Center o raste moslimskej populácie v Európe.

Na základe Pew Research projekcie, ktorá bola vytvorená pred súčasnou migračnou krízou, moslimská populácia v Nemecku mala dosiahnuť odhadom 5,145,000 ľudí do konca roka 2015.

Pripojenie 800.000 moslimských migrantov, ktorí prišli v Nemecku v roku 2015 a 240000, ktorý prišli v roku 2016, v kombinácii s prirodzeným prírastkom 77.000 ľudí, moslimská populácia v Nemecku vyskočila o 1,117,000, a dosiahla odhadovanú hranicu 6,262,000 ľudí do konca roka 2016. To činí približne 7,5% z celkového nemeckého obyvateľstva 82 miliónov ľudí.

Masová migrácia z moslimského sveta znamená urýchľovanie islamizácie Nemecka, o čom svedčí šírenie no-go zón, súdov šaría, mnohoženstva a detských sobášov. Masová migrácia bola tiež zodpovedná za celý rad sociálnych rozvratov, vrátane útokov džihádistov, epidémie znásilňovania migrantami, krízy v oblasti verejného zdravotníctva, rastúcej kriminality, náhlej snahe nemeckých občanov nakúpiť si zbrane pre vlastnú obranu – a dokonca úplne opustiť Nemecko.

Čo bude nasledovať, je chronologický prehľad niektorých kľúčových príbehov o islamizácii Nemecka v priebehu roka 2016.

Január 2016

1. januára – Davy moslimských mužov „arabského alebo severoafrického“ pôvodu sexuálne napadli stovky žien v Kolíne nad Rýnom a ďalších nemeckých mestách. Policajný šéf z Kolína nad Rýnom, Wolfgang Albers , to označil za „úplne nový rozmer zločinu.“ Vláda a mainstreamové médiá boli obvinené z pokusu zakryť zločiny, aby sa zabránilo posilňovaniu anti-imigračných pocitov.

1. januára Ministerský predseda Bádenska-Württemberska Winfried Kretschmann, odmietol verejné znepokojenie nad „údajnou islamizáciou“ Nemecka. „Ako by mohli moslimovia, ktorí sú zastúpení v menšine, islamizovať našu spoločnosť?“ spýtal sa. Nemci sa necítia bezpečne, povedal, pretože „ľudia sa boja cudzích ľudí, ktorých nepoznajú.

3. januára Predseda Únie policajtov v Brémach Jochen Kopelke povedal, že migranti útočili na mestskú políciu čoraz častejšie: „Tón sa stával veľmi agresívny, niekedy polícia musí vyvinúť obrovskú silu aby dostala situáciu pod kontrolu„. Senátor z Brém Ulrich Mäurer dodal: „prípady násilia voči policajtom ukazujú, že títo ľudia nemajú žiadnu úctu k nášmu ústavnému poriadku a jej zástupcom.

4. januára unikli policajná správa, ktorá odhalilaneopísateľný“ chaos na Silvestra v Kolíne nad Rýnom na Silvestra. Ženy boli nútené „bežať uličkou“ opitých mužov s „migrantským pozadím“ aby sa dostali a unikli cez hlavnú vlakovú stanicu. Policajti neboli schopní obnoviť poriadok. Jeden migrant pokarhal policajta: „Som Sýrčan, musíte sa ku mne správať láskavo, pani Merkelová ma pozvala!„.

6. januára Bývalý minister vnútra Hans-Peter Friedrich uviedol, že bolo „škandalózne, že to trvalo médiá hlavného prúdu niekoľko dní,“ kým podali správy o sexuálnych útokoch v Kolíne nad Rýnom. Povedal, že verejná médiá boli „kartelom ticha“ vykonávajúcich cenzúru, aby chránili migrantov pred obvinením z priestupkov.

9. január Minister pre miestny rozvoj Gerd Müller varoval, že najväčšie pohyby utečencov do Európy ešte stále len prídu. Povedal, že iba 10% migrantov z chaosu v Iraku a Sýrii zatiaľ dosiahlo Európu: „Osem až desať miliónov migrantov sú stále na ceste

9. januára Skupina vigilantov začala hliadkovať v uliciach Düsseldorfu, aby „urobili mesto bezpečnejším pre naše ženy.“ Podobné skupiny sa objavili v Kolíne nad Rýnom a Stuttgarte.

12. januára Frank Oesterhelweg, politik z vládnucich strany Kresťanských demokratov (CDU), vyvolal škandál, keď povedal, že polícia by mala byť oprávnená použiť smrtiacu silu, aby migrantom bránila znásilňovať Nemky. Bild hlásil, že mnohí nemeckí policajti majú strach z použitia smrtiacej sily, „kvôli právnym dôsledkom.

17. januára Berlínsky kňaz Gottfried Martens obvinil nemeckých politikov a cirkevných predstaviteľov z ignorovania prenasledovania kresťanov zo strany moslimov v nemeckých utečencov prístreškov. Povedal, že kresťania čelia „slovným hrozbám, hrozbám s nožmi, fackám, ničeniu krížov, roztrhnutiam Biblie, urážkam z toho, že sú ‚neveriaci‘, a odopieraniu prístupu do kuchyne.

18. januára 24-ročný migrant zo Sudánu bol prepustený po tom, čo bol držaný kvôli výsluchu na policajnej stanici v Hannoveri. Po prejdení ulice, muž, ktorý mesačne dostáva 300 eur (335 dolárov) v sociálnych dávkach, spustil nohavice, odhalil sa na verejnosti a kričal: „Kto ste? Nemôžete mi urobiť nič. Ak aj nemôžem dostať od štátu nič, budem kradnúť.

20. januára Migranti napadli ženské šatne a sprchy na verejnom kúpalisku v Lipsku. Mestskí úradníci sa snažili udržať incidenty pod pokrievkou, ale detaily unikli do médií.

21. januára viac ako 200 migrantov zažalovalo nemeckú vládu za meškanie pri vybavovaní ich žiadosti o azyl.

26. januára V rozhovore s Deutschlandfunk, čo je nemecký verejnoprávny rozhlas, penzionovaný mediálne verejne známy Wolfgang Herles pripustil, že verejnoprávne stanice obdržali „Pokyny zhora„, pokiaľ ide o podávanie noviniek:

Máme problém, že sme príliš blízko k vláde. Témy, ktoré pokrývame sú určené vládou. Ale mnoho z tém, pri ktorých nám vláda zabraňuje o nich hlásiť, sú dôležitejšie ako témy, ktoré chcú, aby sme pokrývali.

Musíme hlásiť takým spôsobom, ktorý slúži Európe a spoločnému dobru, ako sa to páči pani Merkelovej. Existujú písomné pokyny – dnes nesmieme hovoriť nič negatívne o utečencoch. Je to žurnalistika vlády a to vedie k situácii, kedy v nás verejnosť stráca dôveru. To je škandalózne.

28. januára Politici v Kieli nariadili mestskej polícii, aby prehliadala zločiny spáchané migrantami. Polícia v Severnom Porýní-Vestfálsku a Dolnom Sasku bola tiež poučená, aby bol zhovievavá k migrantom porušujúcim zákon.

28. januára Migrant zo Sudánu sexuálne napadol policajtku v Hannoveri, keď sa ho pokúšala zatknúť za krádež. „Takéto drzé správanie voči policajtovi bolo doteraz neslýchané,“ povedal prokurátor Thomas Klinge.

28. januára Berlínske letisko Tempelhof, kultové miesto Berlínskeho vzdušného mosta v rokoch 1948-49, sa stalo najväčším útočiskom utečencov v Nemecku. Opoziční politici povedali, že vláda vytváraprisťahovalecké geto“ v centre Berlína.

30. januára Gang afganských prisťahovalcov napadol v mníchovskom metre dvoch starších mužov, ktorí sa snažili zabrániť im obchytkávať ženu. Hoci im bol zamietnutý azyl v Nemecku pred štyrmi rokmi, neboli deportovaní, pretože Afganistan je „príliš nebezpečný.

31. januára ISIS sympatizanti poškodili viac ako 40 náhrobkov na cintoríne v Kostnici heslami, ako je „Nemci, vypadnite zo Sýrie„, „Kristus je mŕtvy“ a „Islamský štát.

31. januára V snahe umlčať kritiku otvorených dverí migračnej politiky vlády, vicekancelár Sigmar Gabriel povolal  nemeckú tajnú službu a začať monitorovať Alternatívu pre Nemecko (AFD), tretiu najväčšiu stranu v Nemecku. Popularita AFD stúpa kvôli tomu, že je založená na anti-imigračnej rétorike.

február 2016

2. februára V priebehu mesiaca januára 2016 vstúpilo do Nemecka celkove 91,671 prisťahovalcov – v priemere okolo 3000 migrantov každý deň.

4. februára Nemecká polícia zatkla štyroch členov bunky údajne plánujúcej džihádistické útoky v Berlíne. Ich vodca – 35-ročný Alžírčan, ktorý býval v útulku pre utečencov v Attendorn s manželkou a dvoma deťmi – prišiel do Nemecka predstierajúc, že je žiadateľ o azyl zo Sýrie. Údajne prešiel vojenským výcvikom Islamského štátu.

5. februára Hans-Georg Maassen, vedúci BfV, nemeckej domácej spravodajskej agentúry, odhalil, že v Nemecku predstierajúc príslušnosť k utečencom môže žiť viac ako 100 bojovníkov Islamského štátu, pričom sa vie, že niektorí z nich vstúpili do krajiny s falošnými alebo odcudzenými pasmi.

8. februára nemecká polícia zatkla údajného veliteľa ISIS, ktorý žil v ubytovni utečencov v Sankt Johann. 32-ročný džihádista, vydávajúci sa za sýrskeho žiadateľa o azyl, vstúpil do Nemecka na jeseň roku 2015.

16. februára Podľa uniknutej policajnej správy migranti spáchali v roku 2015 208,344 trestných činov. Toto číslo reprezentovalo nárast o 80% oproti roku 2014 a vychádza to na zhruba 570 trestných činov spáchaných migrantami každý deň, čiže 23 trestných činov každú hodinu v čase od januára do decembra 2015.

Skutočný počet trestných činov migrantov je však oveľa vyšší, pretože správa obsahovala iba zločiny, ktoré boli vyriešené ( aufgeklärten Straftaten ). Štatistiky ukazujú, že len asi polovica všetkých trestných činov spáchaných v Nemecku v danom roku sú vyriešené ( Aufklärungsquote ). To znamená, že skutočný počet trestných činov spáchaných migrantov v roku 2015 presiahol 400.000.

16. februára Polícia vtrhla do domovov 44 salafistov v Brémach. „Je to dosť apokalyptické, že v strede nášho mesta žijú ľudia, ktorí sa pripravujú  z jedného dňa na druhý masovo sa zúčastniť na terore Islamského štátu,“ uviedol minister vnútra Brémy Ulrich Maurer.

25. februára Afganskí žiadatelia o azyl napadli tri dievčatá pri nákupnom centre Sophienhof v Kieli. Po odoslaní fotografií dievčat na sociálne médiá, boli dvaja muži prepojení s najmenej 30 ďalšími migrantov, ktorí začali obťažovať dievčatá. Keď po nich prišla polícia, migranti slovne a fyzicky urážali policajných dôstojníkov. Boli zadržaní len dvaja z páchateľov.

26. februára 15-ročná nemecká dievčina marockého pôvodu dobodala a zranila policajta na hlavnej vlakovej stanice v Hannoveri. Bodnutie bol prvý teroristický útok v Nemecku inšpirovaný Islamským štátom. „Páchateľka nevykazovala žiadne emócie, povedala polícia.Starala sa jedine o svoju šatku. Či policajt prežil, jej bolo jedno.

29. februára Nemecké orgány pripustili, že stratili z dohľadu okolo 130.000 migrantov, ktorí vstúpili do krajiny v roku 2015. Priznanie vzniklo pri odpovedi na parlamentnú otázku opozičnej Ľavicovej strany. Odhalenie vyvolalo obavy, že medzi nezvestnými migrantami mohli byť džihádisti, ktorí vstúpili do krajiny predstierajúc, že sú utečenci.

marec 2016

1. marca  Pobočka strany CDU v Schleswig-Holstein (strana kancelárky Angely Merkelovej) oznámila plány na zabezpečenie toho, že bravčové mäso bude aj naďalej k dispozícii vo verejných jedálňach, detských škôlkach a školách po celom spolkovom štáte na severe Nemecka. Daniel Günther, politik CDU, sa sťažoval, že jedálne, škôlky a školy odstraňujú bravčové mäso zo svojej ponuky, aby sa moslimovia necítili urazení. „Konzumácia bravčového mäsa patrí k našej kultúre,“ povedal. „Nikto by nemal byť nútený k jeho konzumácii. Ale rovnako tiež nechceme, aby sa majorita musela vyhýbať bravčovine.

3. marca Aquapark Arriba v Norderstedt, jeden z najväčších takýchto parkov v Nemecku, oznámil, že muži a ženy by byť oddelení po tom, čo dvaja afgánski migranti znásilnili v zariadení 14-ročné dievča.

4. marca Súd v Düsseldorfe odsúdil Nilsa Donatha, 25-ročného nemeckého občana, na štyri a pol roka nepodmienečne kvôli jeho vstupu do Islamského štátu. Súd vypočul ako Donath, konvertita na islam, absolvoval školenie v narábaní so zbraňou a učil sa konštruovať bomby – a ako sa dobrovoľne prihlásil vykonávať džihádistické útoky v Európe.

7. marca Polície v Kolíne zatkla 25-ročného nemeckého občana Shahid Ilgar Oclu S, na základe obvinenia, že sa stal členom Islamského štátu.

24. marca Po vlne sexuálnych útokov zo strany migrantov, Mitteldeutsche Regiobahn, železnica v strednom Nemecku, oznámila plány na inštaláciu kupé len pre ženy.

31. marca Nemecké ministerstvo rodiny vyhradilo 200 miliónov eur na boj proti sexuálnemu zneužívaniu žien a detí v utečeneckých útulkoch.

apríl 2016

3. apríla dva migranti z Afganistanu boli zatknutí kvôli tomu, že nútili 14-ročného chlapca, aby na nich vykonával sexuálne akty vo verejnom bazéne v Delbrücku.

10. apríla 26-ročný sýrsky prisťahovalec sa priznal k zapálenie ohňa v ubytovni pre migrantov v Bingene. Tiež sa priznal ku kresleniu svastýk na vonkajšiu stenu budovy, aby to vyzeralo, že oheň bol založený antiimigračnými demonštrantami.

11. apríla Hans-Georg Maassen, vedúci BfV nemeckej domácej rozviedky, vyjadril znepokojenie nad rastúcim počtom radikálnych mešít v Nemecku. „V mnohých mešitách dominujú fundamentalisti a sú monitorované z dôvodu ich saláfistickej orientácie,“ povedal Maassen. Mnoho z mešít je financovaných Saudskou Arábiou.

13. apríla Andreas Scheuer, generálny tajomník Kresťansko-sociálnej únie (CSU), bavorská sesterská strana Angely Merkelovej CDU, vyzýval na  „Zákon o islame„, ktorý by obmedzil vplyv zahraničných imámov a zakázal zahraničné financovanie mešít. Jeho komentár prišiel uprostred správ, že turecká vláda vyslala 970 klerikov – z ktorých väčšina nehovorí nemecky – viesť 900 mešít v Nemecku, ktoré sú riadené turecko-islamskou úniou pre náboženské záležitosti (DITIB), pobočky Riaditeľstva tureckej vlády pre náboženské záležitosti, známym v turečtine ako Diyanet. Kritici obviňujú tureckého prezidenta Recep Tayyip Erdogana z toho, že používa DITIB mešity, aby sa zabránilo integrácii tureckej migrantov do nemeckej spoločnosti.

14. apríla Angela Merkelová a jej koaliční partneri dosiahli kompromisnú dohodu o novom „integračnom zákone“ upresňujúcom práva a povinnosti migrantov v Nemecku: žiadatelia o azyl sa musia zúčastniť nemeckých jazykových kurzov a integračného školenia, inak im budú zosekané ich výhody. Kritici hovorili, že zákon nejde dostatočne ďaleko, pretože neohrozuje vyhostenie migrantov, ktorí sa odmietajú integrovať.

14. apríla Angela Merkelová sa podvolila žiadosti zo strany tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, že nemecký komik Jan Böhmermann by mal byť trestne stíhaný za recitáciu básne, ktorá parodovala Erdogana. Merkelová bol obvinená z napomáhania Erdoganovej autokratickej vláde.

15. apríla 13-ročný nemecký chlapec irackého pôvodu bol zatknutý v Turecku po tom, čo sa pokúsil vstúpiť do islamského štátu. Polícia uviedla, že chlapec, pôvodom z Mníchova, išiel do Sýrie získať bojový výcvik, aby sa vrátil do Bavorska a tam vykonával útoky.

24. apríla Rímskokatolícky kardinál v Kolíne nad Rýnom, Rainer Maria Woelki, sa vysmieval Alternatíve pre Nemecko (AFD), ktorá hovorí, že islam je nezlučiteľný s nemeckou ústavou. „Ten, kto hovorí ‚áno‘ kostolmým vežiam, musí tiež povedať ‚áno‘ minaretom.

máj 2016

1. mája Anti-imigračná Alternatíva pre Nemecko (AFD) prijala manifest požadujúce limity na migráciu a obmedzenia islamu. Dokument požadoval zákaz minaretov, moslimských volaní k modlitbe a celotvárových závojov.

2. mája Hans-Georg Maassen, nemecký séf špionáže odhalil, že asi 90 „prevažne arabsky hovoriacich“ mešít je v Nemecku pod dohľadom. Povedal, že sa sústreďujú hlavne na „pozadie mešít„, kde „samozvaní imámovia a samozvaní emirovia„…“podnecujú svojich stúpencov k džihádu.

2. mája. Kolínsky policajný komisár odhalil, že dostal rozkaz odstrániť pojem „znásilnenie“ z vnútornej policajnej správy o hromadných sexuálnych útokov v Kolíne nad Rýnom na Silvestra. Povedal, že úradník ministerstva vnútra v Severnom Porýní-Vestfálsku mu povedal nahnevaným tónom: „Nie je to znásilnenie. Odstráňte tento termín z vašej správy a predložte novú správu.“ Odhalenie posilnilo podozrenie z politického krytia, aby sa zabránilo vypuknutiu anti-imigračných nálad.

3. mája 20-ročný afgánsky migrant sexuálne napadol šesť-ročného chlapca v šatni športovej haly v Mníchove. Polícia uviedla, že ten isté migrant sexuálne napadol 11-ročné dievča na verejnom bazéne v roku 2013.

5. mája INSA prieskum zistil, že 60% Nemcov opýtaných verí, že islam nepatrí do Nemecka. Takmer polovica (46%) opýtaných uviedla, že sa obávajú „islamizácie“ Nemecka.

9. mája Nemecká pobočka „Open Doors„, mimovládnej organizácie podporujúcej prenasledovaných kresťanov, hlásila, že tisíce kresťanov v nemeckých utečeneckých zariadeniach sú prenasledovaní moslimami, niekedy dokonca aj príslušníkmi ostrahy zariadení. Správa, ktorá tvrdí, že vo väčšine prípadov nemecké orgány neurobili nič, aby chránili obete, tiež tvrdí, že nemecké orgány a polícia zámerne bagatelizovali a dokonca kryli „tabu prípady“ moslimských útokov na kresťanských utečencov, zrejme aby sa zabránilo vyvolávaniu anti-imigračných nálad.

10. mája Nemecký muž kričiaci „Alláhu Akbar“ ( „Alah je najväčší„) a „Neveriaci musia zomrieťubodal jedného človeka na smrť a posekal troch iných pri útoku počas skorého rána na stanici pri Mníchove.

11. mája  V Turecku narodená 50 ročná Muhterem Aras, sa stala prvou moslimskou žena zvolenou za hovorcu krajinského snemu v Bádensku-Württembersku. Jej zvolenie bolo ocenené ako úspech moslimskej integrácie. Aras bola zástancom toho, aby prisťahovalcom bez nemeckého občianstva bolo umožnené voliť v komunálnych voľbách.

12. mája Odvolací súd v Bambergu uznal manželstvo 15-ročného sýrskeho dievčaťa za svojho 21-ročného bratranca. Súd rozhodol, že manželstvo bolo platné, pretože bolo uzavreté v Sýrii, kde sú takéto sobáše povolené podľa islamského práva šaría. Rozhodnutie prakticky legalizuje sobáše detí podľa práva šaría v Nemecku.

14. mája Dokument ministerstva financií odhalil, že migračná kríza by mohla nakoniec stáť nemeckých daňových poplatníkov 93,6 miliárd eur (105 miliárd $) odteraz do roku 2020. Okolo 25,7 miliárd eur by malo ísť na sociálne výdavky, ako sú dávky v nezamestnanosti a podpory v oblasti bývania. Zhruba 5,7 miliardy eur bude určené pre jazykové kurzy a 4,6 miliardy eur pre integráciu utečencov do pracovného procesu.

15. mája Takmer desiatka žien vo veku medzi 16 a 48 rokov uviedla, že boli sexuálne napadnuté mužskými migrantami na hudobnom festivale v berlínskej štvrti Kreuzberg. Útoky na kultúrnom festivale, kde skupiny mužov obkľúčili ženy, napadli a olúpili ich, boli podobné tým z Kolína nad Rýnom a ďalších nemeckých miest na Silvestra.

16. mája Beatrix von Storch, zástupca líderky Alternatívy pre Nemecko (AfD), vyzvala, aby sa hlavné islamské spolky Nemecka „výslovne dištancovali“ od islamského práva šaría, niečo, čo doteraz odmietali robiť. Povedala, že AfD nebola proti moslimom, ale proti politickému islamu, ktorý je podľa nej v rozpore s nemeckou ústavou.

18. mája Migranti sexuálne napadli okoloidúci ženy pri nákupnom centra Boulevard v Berlíne v Steglitz, miestnej časti hlavného mesta. Najmenej 35 dospievajúcich migrantov sa potĺkalo po obchodnom dome, čiastočne z dôvodu voľného prístupu k internetu. Keď ich bezpečnostná služba požiadala, aby opustili priestory, mladíci zavolali posily a čoskoro desiatky ďalších migrantov dorazili obťažovať stráže.

22. mája Lekár v Kolíne bol obžalovaný pre diskrimináciu potom, čo odmietol liečiť moslimskú ženu, ktorá mu odmietla podať ruku. Žena povedala, že nemohla potriasť doktorovu ruku z náboženských dôvodov. Lekár poznamenal, že Korán nezakazuje podania rúk.

23. mája 23-ročný iracký žiadateľ o azyl, ktorý mal na sebe tričko s nápisom „Som moslim, nepanikárte“ bol napadnutý ďalšími utečencami z dôvodu urážky islamu. Bol tak ťažko zmlátený, že bol hospitalizovaný.

23. mája bavorský minister vnútra Joachim Herrmann oznámil plán na získavanie migrantov pre policajné sily – bez ohľadu na to, či získali nemeckej občianstvo alebo nie. Povedal, že dúfa, že iniciatíva by mohla vytvoriť „priamejší vzťah“ k ľuďom s migračným pozadím najatím niekoho, kto pozná ich mentalitu.

26. mája Stále viac Nemcov sa sťahuje do Maďarska kvôli migračnej politike otvorených dverí kancelárky Angely Merkelovej, poznamenal časopis Focus.

27. mája Hlava protestantskej cirkvi v Nemecku, Heinrich Bedford-Strohm, vyzval, aby sa islam učil vo všetkých nemeckých školách kvôli tomu aby sa zabránilo mladým moslimom sa radikalizovať. „Tolerancia, sloboda náboženského vyznania a sloboda svedomia by mali platiť pre všetky náboženstvá,“ povedal. „Tieto zásady možno najlepšie učiť v tom prípade ak je náboženstvo súčasťou vzdelávacieho poslania štátu.

27. mája Evanjelický kostol v Hamburgu vykonal pohrebný obrad pre konvertitu na islam, ktorý bol zabitý v Sýrii, keď bojoval za Islamský štát. Pohreb v kostole St. Pauli sa konal kvôli teenagerovi, ktorý sa narodil v Kamerune a bol vychovaný ako kresťan v Hamburgu. Keď mal 14 rokov, konvertoval na islam, radikalizoval sa a pripojil sa k nemeckému hnutiu saláfistov. Do Sýrie odišiel s falošným pasom. Pastor Sieghard Wilm, ktorý organizoval „medzináboženský“ pohreb, povedal, že cirkev by mala byť „miesto, kde sa učí rešpekt k iným náboženstvám.

29. mája Politička Strany zelených Stefanie von Berg vyzvala na stavbu nových mešít, ktoré majú byť postavené v každom okrese Hamburgu, takže narastajúci počet moslimského obyvateľstvo v meste bude mať dostatok priestoru na modlenie. Povedala, že výstavba nových mešít je nutná kvôli integrácie moslimskej komunity. Nadácia Heinricha Bölla, mozgový trust spojený so Stranou zelených, odhaduje, že v Hamburgu, druhom najväčšom meste v Nemecku, žije odhadom viac ako 150.000 moslimov, ale je tu menej ako 50 mešít.

31. mája Muži migranti sexuálne napadli najmenej 18 žien na festivale pod otvoreným nebom v Darmstadte. Útoky na Schlossgrabenfest, v ktorom veľké množstvo mužov obklopilo ženy a sexuálne ich napadli boli podobné tým, ku ktorým došlo v Kolíne nad Rýnom na Silvestra.

31. mája Dalajláma povedal, že Nemecko prijalo „príliš veľa“ migrantov a že by mali byť nakoniec vrátení, aby pomohli pri obnove ich domovských krajín. „Nemecko sa nemôže stať arabskou krajinou,“ povedal v rozhovore pre Frankfurter Allgemeine Zeitung . „Nemecko je Nemecko.

jún 2016

2. júna Nové štatistické zistenia v Nemecku ukázali, že etnickí Turci sú ekonomicky a vzdelanostne menej úspešní ako iné skupiny prisťahovalcov. Správa vytvorená nemeckou oficiálnou štatistickou agentúrou Destatis ukázala, že viac ako jedna tretina (36%) z etnických Turkov žije pod hranicou chudoby. Iba 60% má ukončenú strednú školu (Hauptschulabschluss ), zatiaľ čo menej ako 10% z etnických Turkov vo veku medzi 17 a 45 rokmi získalo bakalársky titul. Vzdelanie je určujúcim faktorom pre úspešnú integráciu, píše sa v správe.

2. júna Traja sýrski džihádisti boli zatknutí pre plánovanie džihádistického útoku v Düsseldorfe. Štvrtý jedinec bol zadržaný vo Francúzsku. Tento plán zahŕňal dvoch samovražedných atentátnikov, ktorí by sa vyhodili do vzduchu na Heinrich-Heine-Allee, frekventovanej ulici v centre mesta. Následne by ostatní zabijaci pozabíjali čo najviac okoloidúcich so zbraňami a bombami.

3. júna Šéf Únie nemeckej polície, Rainer Wendt, povedal, že rozpočtové škrty vo verejnom sektore znemožnili kontrolu všetkých migrantov prichádzajúcich do Nemecka. Reagoval na požiadavky, aby všetci migranti podstúpili bezprostrednú bezpečnostnú kontrolu.

12. júna vicekancelár Sigmar Gabriel prirovnal členov anti-Islamskej Alternatívy pre Nemecko (AFD), tretej najväčšej strany v Nemecku, k nacistom.

13. júna Podľa prieskumu polovica z troch miliónov etnických Turkov žijúcich v Nemecku verí, že ak islamské právo šaría je v konflikte s nemeckých právom, je dôležitejšie dodržiavať islamské. Jedna tretina tiež túži, aby sa nemecká spoločnosť vydala na cestu „návratu“ k časom Mohameda, zakladateľa islamu, v Arábii z počiatku siedmeho storočia. Prieskum – boli dotazovaní Turci, ktorí žijú v Nemecku dlhé roky, často desaťročia – vyvrátil tvrdenie nemeckých orgánov, že moslimovia sú dobre integrovaní do nemeckej spoločnosti.

25. júna Polícia objavila obrovskú zásobu zbraní vojenskej triedy v obchode s potravinami v blízkosti mešity v Kolíne nad Rýnom. „Nebezpečenstvo hroziace od fundamentalistických salafistov, ktorí sa sami ozbrojujú aby použili zbrane na vyvolanie násilia v Nemecku je veľmi veľké,“ povedal miestny politik Ismail Tipi. „Tento tajný policajný záťah to ukázal viac než jasne.

30. júna Súd v Ahrensburg uznal 17-ročného migranta z Eritrey vinným z pokusu o znásilnenie 18-ročnej ženy na vlakovom nádraží v Bad Oldesloe. Potom, čo dorazila polícia, migrant sa bránil zatknutiu a hlavou udrel policajta, ktorý bol hospitalizovaný. Súd dal človeku podmienečný trest sedem mesiacov .

júl 2016

1. júla súd v Bavorsku rozhodol, že zákon, ktorý zakazuje moslimským praktikantom nosiť šatky je nezákonný.

3. júla 24-ročná žena, znásilnená tromi migrantami v Mannheime v januári sa priznala ku klamstvu o identite útočníkov. Selin Goren, turecká-Nemka, najprv povedala, že útočníci boli nemeckí štátni príslušníci, aj keď v skutočnosti to boli moslimskí prisťahovalci. Goren povedala, že klamala, pretože sa bála, aby nepodnecovala rasizmus proti migrantom.

4. júla 30 najväčších nemeckých spoločností zamestnalo len 54 utečencov vrátane 50-tich, ktorí boli najatí ako kuriéri Deutsche Post, ktorá je poskytovateľom logistiky. Údaje spochybňujú prísľub Angely Merkelovej integrovať žiadateľov o azyl do nemeckého pracovného trhu tak rýchlo, ako je to možné. Firemní manažéri hovoria, že hlavným problémom je, že migranti postrádajú odbornú kvalifikáciu a znalosť nemeckého jazyka.

7. júla Nemecký parlament schválil zmeny v trestnom zákonníku rozširujúci definíciu znásilnenia. Tiež známy ako „Nie znamená nie“ ( „Nein Nein heißt“) právo. Akákoľvek forma nefyzického sexu sa teraz bude trestať ako trestný čin. Skoršie prípady, boli postihnuteľné podľa nemeckého práva, iba ak sa ukázalo, že sa poškodená fyzicky bránila útočníkovi . Zmeny, ktoré boli vyvolané sexuálnymi útokmi v Kolíne nad Rýnom, boli oslavované ako „zmena paradigmy“ v nemeckej legislatíve.

7. júla viac ako šesť mesiacov po útokoch v Kolíne nad Rýnom, nemecký súd vydal prvé dva rozsudky: Okresný súd v Kolíne nad Rýnom dal 20-ročnému Iračanovi a 26-ročnému Alžírčanovi jednoročný podmienečný trest a potom oboch mužov prepustil. Pozorovatelia povedali, že ľahké tresty boli výsmechom spravodlivosti.

10. júla Prešetrovanie spolkovej kriminálnej agentúry (BKA) týkajúce sa sexuálnych útokov v Kolíne nad Rýnom, Hamburgu, Stuttgarte, Düsseldorfe a ďalších nemeckých mestách na Silvestra zistilo, že viac ako 1200 žien boli obeťami útokov, ktoré boli spáchané viac ako 2,000 mužmi, z ktorých väčšina, ako sa zdá, boli zo severnej Afriky. Holger Münch, prezident BKA povedal : „Existuje vzťah medzi útokmi a silnou vlnou migrácie v roku 2015.

13. júla Platanus-Schule, súkromná dvojjazyčná škola v Berlíne, sa ospravedlnila moslimskému imámovi potom, čo ho učiteľka v škole nazvala „misogýnom“ a „zle prispôsobeným nemeckému životu„, pretože imám jej odmietol potriasť rukou. Kritici obvinili školu z ohrozenia princípu rovnosti mužov a žien v Nemecku. Advokát imáma povedal, že ospravedlnenie bola nedostatočné.

14. júla Ruprecht Polenz, bývalý generálny sekretár vládnucej Kresťansko Demokratickej únie (CDU) uviedol, že nemecký zákon, ktorý upravuje zmeny mena ( Namensrecht ) by sa mal zmeniť, aby sa moslimským prisťahovalcom v Nemecku uľavilo. Tí sa cítia diskriminovaní pri zmene ich mien do kresťansky znejúcich.

15. júla Najmenej 24 žien bolo sexuálne napadnutých na hudobnom festivale v Brémach. Útoky boli podobné útokom v Kolíne nad Rýnom na Silvestra. Polícia boli schopní identifikovať iba päť páchateľov trestných činov, z ktorých všetci sú prisťahovalci z Afganistanu.

16. júla V uniknutom dokumentE, zverejnenom v časopise Der Spiegel bolo odhalené, že viac ako 33.000 migrantov, ktorí majú byť deportovaní, sú stále v Nemecku, pričom je o nich postarané z peňazí nemeckých daňových poplatníkov. Mnohí z týchto migrantov zničili svoje pasy a verí sa, že klamali o krajinách svojho pôvodu, aby bolo nemožné ich deportovať.

17. júla Investigatívna reportáž bavorského rozhlasu BR24 zistila, že nemecké programy na deradikalizáciu zlyhávajú, pretože mnoho salafistov sa nechce deradikalizovať.

19. júla 17-ročný afgánsky žiadateľ o azyl oháňajúci sa sekerou a kričiaci „Allahu Akbar“ vážne zranil päť ľudí vo vlaku vo Würzburgu. Útočník bol zastrelený políciou po tom, čo sa na nich hnal so sekerou. Teenager bol umiestnený do pestúnskej rodiny len dva týždne pred útokom za odmenu, že bol „dobre integrovaný.“ Členka parlamentu za Stranu zelených Renate Künast kritizovala políciu kvôli použitiu smrtiacej sily.

Júl 19. Manažéri nemeckého Červeného kríža v utečeneckom príbytku v Postupime boli obvinení z krytia sexuálneho zneužívania žien v objekte.

20. júla Spolkový úrad práce hlásil, že úroveň vzdelania nových migrantov v Nemecku je oveľa nižšia, než sa očakávalo: iba štvrtina má maturitu, zatiaľ čo tri štvrtiny nemajú žiadne odborné vzdelanie. Iba 4% nových príchodzích do Nemecka sú s vyššou kvalifikáciou.

22. júla Ali Sonboly, 18-ročný Nemec iránskeho pôvodu, ktorý v sebe živil nenávisť k Arabom a Turkom, zabil desiatich ľudí (vrátane seba) a zranil 35 ďalších v McDonalde v Mníchove.

23. júla Dav mužov kričiacich „Allahu Akbarvtrhol na nudistickú pláž v Xanten a „urážal a ohrozoval“ ľudí na pláži. Polícia incident utajila, zrejme aby sa zabránilo negatívnemu mediálnemu pôsobeniu voči moslimov „v týchto citlivých časoch.

24. júla Mohammed Daleel, 27-ročný migrant zo Sýrie, ktorého žiadosť o azyl bola zamietnutá, zranil 15 ľudí, keď sa vyhodil do vzduchu na koncerte v Ansbach. Samovražedný bombový útok bol v Nemecku prvým, ktorý bol prisúdený Islamskému štátu.

24. júla 21-ročný sýrsky žiadateľ o azyl zavraždil v Reutlingene mačetou 45-ročnú poľskú ženu a jej nenarodené dieťa.

24. júla 40-ročný migrant z Eritrey znásilnil 79-ročnú ženu na cintoríne v Ibbenbüren. Žena, ktorá žije v miestnom domove dôchodcov, navštívila hrob svojej zosnulej sestry o 6 hodine ráno, kedy došlo k útoku.

25. júla 45-ročný Palestínčan oháňajúci sa „Rambo nožom“ a kričiaci „Allahu Akbar“ sa snažil podrezať lekára v Bonne. 19-ročný syn útočníka sa sťažoval na ošetrenie lekára pri zlomenine nohy. Muž, držiaci lekára na zemi, povedal: „Ospravedlň sa môjmu synovi. Padni na kolená a pobozkaj mu ruku.„.

25. júla Frank Henkel, CDU senátor z Berlína, povedal : „Nemali by sme si klamať : Samozrejme sme importovali zopár brutálnych ľudí, ktorí sú schopní páchať v našej krajine barbarské zločiny. Musíme to povedať jasne a bez tabu. Tiež to znamená, že sa musíme vysporiadať s islamizmom agresívne. Ak tak neurobíme, riskujeme, že nemecká politika bude vnímané ako odtrhnutá od reality.

25. júla minister vnútra Thomas de Maiziere prezradil, že nemecké orgány v súčasnej dobe vyšetrujú 59 utečencov, pretože sú „podozriví zo zapojenia do teroristických štruktúr.

27. júla Polícia v Ludwigsburgu zatkla 15-ročného chlapca, o ktorom povedala, že plánoval streľbu do davu. Polícia našla pri prehliadku domu, kde teenager býval, viac ako 300 nábojov, rovnako ako nože, chemikálie a nepriestrelné vesty.

28. júla Angela Merkel trvala na tom, že by sa jej postoj otvorených dverí voči migrácie nemal meniť: „Rozhodli sme sa plniť svoje humanitárne úlohy. Odmietanie humanitárnej pomoci by bolo niečo, čo by som nechcela robiť a neodporúčala by som to Nemecku. … Úzkosť a strach nemôžu byť vodítkom našich politických rozhodnutí.

29. júla Thomas Jahn podpredseda Kresťansko-sociálnej únie (CSU), kritizoval migračnú politiku otvorených dverí Angely Merkelovej: „Musíme kontrolovať naše hranice. To je v tejto chvíli tá najdôležitejšia vec. A musíme poslať nebezpečných ľudí s islamistickou ideológiou naspäť do krajín mimo Európy a Európskej únie.

30. júla CSU politik Jens Spahn vyzval na zákaz burky: „Už dávno je potrebný zákaz celotelového závoja ako je nikáb a burka! Nechcem sa musieť stretávať v tejto krajine so žiadnymi burkami. V tomto zmysle, som burkafób.“

august 2016

2. augusta Nemeckí úradníci zvažujú pre obavy z islamského terorizmu možnosť nasadenia armády vo vnútri nemeckých hraníc prvýkrát od druhej svetovej vojny.

11. augusta V okrese Wandsbek a Dammtor v Hamburgu boli spozorované moslimské hliadky ako sa snažia presadzovať moslimské právo šaría.

16. augusta Žiadatelia o azyl v Dolnom Sasku odmietli ponuky zamestnania, pretože boli „hostia Angely Merkelovej.

19. augusta Minister vnútra Thomas de Maiziere volal po čiastočnom zákaze celotvárových závojov na verejnosti. „Musíme burky jednomyseľne odmietnuť,“ povedal de Maiziere. „To nezapadá do našej otvorenej krajiny.“ Minister vnútra Severného Porýnia-Vestfálska Ralf Jäger, povedal, že zákaz burky bol zavádzajúci, pretože by to vyžadovalo zákaz všetkých druhov náboženských odevu: „Ten, kto zakazuje burky, musí tiež zakázať ľudí, zamaskovaných za Santa Klausa„.

25. augusta Polícia v Hamburgu zahájila akciu proti vreckárom. V meste je ukradnutých za rok viac ako 20.000 peňaženiek-približne 55 denne. Podľa polície, 90% z peňaženiek odcudzia mladí muži zo severnej Afriky alebo z Balkáne.

28. augusta 26-ročný nemecký občan kričiaci Alláhu Akhbar pobodal 66-ročnú ženu a 57-ročného muža, ktorí boli na pikniku v Oberhausene.

28. augusta Angela Merkel žiadala ľudí tureckého pôvodu, ktorí žijú v Nemecku, neprenášať svoje konflikty do Nemecka.

september 2016

3. septembra 2500 ľudí sa zúčastnilo masovej manifestácie v Berlíne na protest proti Alternatíve pre Nemecko (AFD). Usporiadatelia protestu, vrátane členov Strany zelených a Ľavicovej strany očakávali, že sa ukáže asi 10.000 demonštrantov.

3. septembra Podpredseda DPolG nemeckej policajnej jednotky v Hamburgu, Freddi Lohse, povedal, že mnohí páchatelia migranti berú zhovievavosť nemeckého súdneho systému ako zelenú pri pokračovaní kriminálnej činnosti. „Sú zvyknutí na tvrdšie následky v ich domovských krajinách,“ povedal. „Nemajú pred nami žiadny rešpekt.

4. septembra Angela Merkelová utrpela veľkú ranu, keď Alternatíva pre Nemecko (AFD) predbehla jej Kresťansko-demokratickú úniu (CDU) vo voľbách vo jej domovskom štáte Meklenbursko-Predné Pomoransko. S 20,8% hlasov, sa AFD umiestnila na druhom mieste za ľavicovo centristickými sociálnymi demokratmi (SPD) (30,6%). Merkelovej CDU skončila na treťom mieste s 19% hlasov, čo je najhorší výsledok aký kedy mala v Meck-Pomme – ako sa štátu hovorí v skratke. Voľby v Meck-Pomme boli obecne vnímané ako referendum o migračnej politike otvorených dverí Merkelovej.

6. septembra Podľa správy Spolkového kriminálneho úradu ( Bundeskriminalamt, BKA ) migranti počas prvých šiestich mesiacov roku 2016 spáchali 142,500 zločinov. Jedná sa o ekvivalent 780 trestných činov spáchaných migrantami každý deň, alebo 32,5 trestných činov každú hodinu, čo predstavuje nárast o takmer 40% oproti roku 2015. Údaje zahŕňajú iba tie trestné činy, pri ktorých bol podozrivý migrant chytený.

7. septembra Kielský Inštitút pre svetovú ekonomiku (IfW) spočítal, že Nemecko minie v roku 2016 20 miliárd eur na utečencov. „Obzvlášť veľké časti výdavkov zahŕňajú … počiatočné poskytovanie ubytovacích a zdravotníckych služieb, rovnako ako služby, ako je prenájom ubytovania,“ povedal IfW.

9. septembra Nemecké ministerstvo vnútra v reakcii na žiadosti podľa Zákona o slobodnom prístupe k informáciám, ukázalo, že v Nemecku k 31. júla 2016 žije 1.475 detí v manželstve – vrátane 361 detí mladších ako 14 rokov Väčšina vydatých detí je zo Sýrie (664), Afganistanu (157) a Iraku (100). Takmer 80% (1152) sú dievčatá. Verí sa, že skutočný počet detských sobášov v Nemecku je oveľa vyšší ako naznačujú oficiálne štatistiky, pretože mnohé zo sobášov sú utajené.

13. septembra Podľa verejnoprávnej nemeckej televízie ARD moslimské módne obchody v Nemecku slúžia ako odrazový mostík k islamského extrémizmu, „Súťažia“ so západnou socializáciou tým, že pomáhajú ženám prijať pravoverný islamský spôsob života, nakoniec asimilovať ich do salafistického a následne extrémistického islamu.

13. septembra V Šlezvicku-Holštajnsku boli zatknutí traja sýrski džihádisti. Verí sa, že boli členmi spiacej bunky Islamského štátu čakajúcej na ďalšie pokyny na vykonávanie útokov v Nemecku.

17. septembra Bavorský minister vnútra Joachim Herrmann obvinil Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAMF) z toho, že sa mu nepodarilo zasiahnuť proti potenciálne desiatkam tisíc falošných pasov. Mnoho migrantov vstúpilo do Európy ako Sýrčania, hoci sú v skutočnosti z inej krajiny pôvodu. Podľa jednej štúdie takmer 40% všetkých Maročanov, ktorí vstúpili do Grécka, prezentovali samých seba nepravdivo ako Sýrčanov.

23. septembra Nová anketa ukázala, že podpora pre Alternatívu pre Nemecko (AFD) vzrástla na 16%, čo je najlepší výsledok v histórii, a viac ako trojnásobok 5% potrebný na získanie kresiel v parlamente. Podľa prieskumu, CDU Angely Merkelovej je 32%, zatiaľ čo sociálni demokrati, menší partner vo vládnej koalície je na 22%. Spoločne budú mať 54%, dosť pre pokračovanie vládnucej koalície .

30. septembra 28-ročný migrant sexuálne napadol 27-ročnú žena vo vlaku. Nemecké médiá pôvodne hlásili štátnu príslušnosť páchateľa, ale potom informáciu zmazali. „Tento článok pôvodne hovoril o štátnej príslušnosti páchateľa,“ uvádzalo sa vo vyhlásení. „Táto informácia bola následne odstránená, pretože nezodpovedala našim publikačným pravidlám – to znamená, že neexistuje žiadna súvislosť medzi národnosťou a akciou.

október 2016

1. októbra Dvaja migranti znásilnili 23-ročnú ženu v Lüneburgu ako šla v parku so svojim malým dieťaťom. Muži, ktorí zostávajú na slobode, prinútili aby dieťa sledovalo, zatiaľ čo sa oni striedali pri zneužívaní ženy.

2. októbra 19-ročný migrant znásilnil 90-ročnú ženu, keď opúšťala kostol v centre Düsseldorfu. Polícia najprv opísala podozrivého ako „juho-európana so severoafrickými koreňmi.“ Neskôr sa ukázalo, že muž je Maročan so španielskym pasom.

2. októbra Minister financií Wolfgang Schäuble vyzval, aby sa vypracoval „nemecký islam“ pri napomáhaní integrácii moslimov v krajine.

4. októbra Mníchovský Oktoberfest 2016 zaznamenal najnižšiu návštevnú účasť od roku 2001. Návštevníci sa údajne vyhýbali festivalu kvôli obavám z terorizmu a sexuálne útoky súvisiace s migrantami.

17. októbra Tlačová nemecká rada napomenula týždenník, Junge Freiheit, pre odhalenie štátnej národnosti troch afganských tínedžerov, ktorí znásilnili ženu na stanici vo Viedni. Tlačová rada uviedla, že štátna príslušnosť páchateľa „nie je relevantná“ pre daný prípad. Odhalením tejto informácie noviny „zámerne a hanlivo reprezentovali podozrivých ako druhoradé osoby.

24. októbra Prieskum YouGov zistil, že 68% Nemcov verí, že sa bezpečnosť v krajine zhoršila z dôsledku masovej migrácie. Takmer 70% respondentov uviedlo, že sa bojí o svoj život a majetok v nemeckých staniciach a podchodoch, zatiaľ čo 63% sa necíti bezpečne na veľkých verejných podujatiach.

24. októbra Srbskí tínejdžeri v Hamburgu odišli od súdu slobodne po masovom znásilnení 14-ročného dievčaťa a ktorú nechali zamrznúť v teplotách pod bodom mrazu. Sudca povedal, že hoci „verejnosti sa sankcie môžu zdať mierne,“ tínejdžeri už nepredstavujú nebezpečenstvo pre spoločnosť.

27. októbra  Prokurátor obvinil Shaas Al-M, 19-ročného sýrskeho džihádistu ktorý prišiel do Nemecka ako falošný utečenec, plánujúc bombardovať populárne turistické lokality v Berlíne, vrátane Brandenburskej brány a Reichstagu, v mene islamského štátu.

november 2016

3. novembra Päť somálskych prisťahovalcov bolo rozzúrených po tom, čo ich majiteľ krčmy vo Wabern požiadal, aby zaplatili za alkohol ktorý skonzumovali. „Sme Somálčania, nebudeme platiť,“ povedal mužovi pred tým, ako začal rozbíjať zariadenie.

11. novembra. Vojenská spravodajská služba (Militärische Abschirmdienst, MAD) uvádz, že v nemeckých ozbrojených silách slúži viac ako 20 islamistov a ďalších 60 členov personálu je podozrivých z toho, že sú islamisti. Je známe, že okolo 30 veteránov išlo bojovať do Sýrie a Iraku. Táto správa vzbudila obavy, že islamisti vstupujú do nemeckých ozbrojených síl za účelom získania bojového výcviku.

15. novembra. Minister vnútra Thomas de Maiziere zakázal skupinu salafistov, „Pravé náboženstvo“ (Die Wahre Religion), za to, že sú protiústavní. Táto skupina je za masovou kampaňou pre novovercov – projekt „Čítaj!“ – Je zameraná na distribúciu 25 miliónov výtlačkov koránu, ktoré boli preložené do nemčiny, s cieľom umiestniť zadarmo jeden korán do každej domácnosti v Nemecku. De Maiziere povedal, že kampaň predstavovala „systematické porušovanie našich základných hodnôt.

18. novembra. Prokurátori obvinil dvoch severoafrických prisťahovalcov zo zapálenia ohňa v Düsseldorfskom útulku migrantov. Podpaľačský útok, ktorý zranil 26 ľudí a spôsobil škody vo viac ako 10 miliónov eur, bol údajne spustený kvôli sporom o jedlo. Obaja muži boli naštvaní, pretože si mysleli, že nebol dostatok sladkosti ponúkaných v obedovom bufete.

20. novembra 38-ročný Nemecko-kurdský muž v Dolnom Sasku priviazal svoju ex-manželku k autu a ťahal ulicami Hamelnu. Trestný čin upozornil na problém práva šaríe v Nemecku.

21. novembra. Wuppertalský okresný súd rozhodol, že sedem islamistov, ktorí tvorili civilné hliadky presadzujúce právo šaría v uliciach Wuppertalu, jednoducho uplatňovali svoje právo na slobodu prejavu – neporušili teda nemecký zákon.

23. novembra Bild , najväčšie noviny v nemeckej distribúcii, varovali, že krajina „kapituluje pred islamským právom.

27. novembra Nemecký rozhlasový vysielač Deutschlandradio Kultur uviedol, že moslimskí prisťahovalci zapísaní v nemeckých školách šikanujú ich kresťanských partnerov. V niektorých prípadoch je prenasledovanie tak veľké, že kresťanskí rodičia sťahujú svoje deti do iných škôl.

29. novembra Nemecký spravodajský dôstojník sa priznal ku sprisahaniu s cieľom bombardovať kolínske sídlo ústredia národnej spravodajskej agentúry, BFV. 51-ročný konvertita na islam, bol poverený sledovaním nemeckej salafistickej scény.

December 2016

3. decembra 17-ročný afganský prisťahovalec bol zatknutý za znásilnenie a vraždu 19-ročnej študentky medicíny vo Freiburgu. Polícia povedala, že obeť mohla stretnúť svojho vraha v azylovom dome, kde pracovala ako dobrovoľníčka. Freiburgský starosta Salomon Dieter varoval pred zovšeobecňovaním migrantov, pretože tento trestný čin bol „izolovaný prípad.

6. decembra S pohľadom upretým ku znovuzvoleniu, Angela Merkelová vyzvala na zákaz burky: „Úplné zahalenie tu nie je vhodné a malo by byť zakázané všade tam, kde to právo dovoľuje.“ V septembri Merkelová povedala, že bola proti zákazu buriek, pretože to by porušilo „náboženskú slobodu.

8. decembra. Ústavný súd v Karlsruhe, najvyšší súd Nemecka, rozhodol, že moslimské dievčatá sa musia zúčastniť zmiešaných plaveckých tried v škole, narážajúc na prípad 11-ročnej žiačky, ktorá tvrdila, že dokonca nosenie Burkiny, alebo plaviek pokrývajúcich celé telo porušuje islamské pravidlá obliekania. Súd zamietol odvolanie dievčatiných rodičov, že by mala byť ospravedlnená z tried, pretože Burkiny nezodpovedali islamským normám slušnosti.

13. decembra Začal súd so 45-ročným irackym migrantom obvineným zo sexuálneho zneužitia 12-ročného chlapca, ktoré opakoval 68 krát v utečeneckom útulku v Berlínskom Spandau. Páchateľ povedal, že jeho akcie boli výsledkom „ľúbostného vzťahu.

14. decembra Sudca Oldenburg rozhodol, že 19-ročný afgánsky migrant, ktorý obchytkával dve ženy na festivale v Bad Zwischenahn nebol vinným zo sexuálneho napadnutia. „Je celkom možné, že týmto spôsobom chcel mladík len oznámiť svoj záujem o ženy,“ povedal sudca.

16. decembra 12-ročný nemecký chlapec irackého pôvodu sa pokúsil odpáliť klincovú bombu na vianočnom trhu v Ludwigshafene.

19. decembra Najmenej 12 ľudí bolo zabitých a desiatky zranených po tom, čo kamión narazil do davu ľudí na Vianočných trhoch v Berlíne. Hlavný podozrivý z útoku bol Anis Amri, 23-ročný migrant z Tuniska, ktorý prišiel do Nemecka v júli 2015 a požiadal o azyl v apríli 2016. Hoci Amriho žiadosť pre azyl bola zamietnutá v júli 2016, nebol deportovaný, pretože nemal platný cestovný pas.

20. decembra. Frauke Petry, predsedníčka Alternatívy pre Nemecko, povedala, že Angela Merkelová nesie zodpovednosť za útok na Berlínskom vianočnom trhu: „Prostredie, v ktorom sa môže takýmto činom dariť, bolo systematicky a nedbalo vytvárané  v uplynulom roku a pol. Naše hranice, ktoré boli tak nezodpovedne otvorené musia byť opäť pod kontrolou. Nemecko už nie je v bezpečí.

22. decembra Bild uviedol, že predseda súdu v Hamburgu, Till Steffen, odmietol dovoliť polícii vypustiť fotku Anisa Amriho, podozrivého z berlínskeho teroristického útoku, po dobu dlhšiu ako 12 hodín po útoku, pretože sa bál, že zdieľanie obrázkov by podnecovalo rasovú nenávisť.

22. decembra Neplnoletí migranti sa vo Freisingskom utečeneckom tábore pozerali na propagačné videá islamského štátu, vytvárali džihádistické vlajky a pózovali s insígniami teroristickej organizácie pred kamerou. „Sledovanie IS videí alebo tvorby IS vlajky môže indikovať, že proces radikalizácie je v pokročilom štádiu,“ povedali nemecké úrady.

27. decembra Polícia zatkla sedem migrantov zo Sýrie a Líbye na základe obvinenia zo zapálenia bezdomovca na Štedrý deň pri stanici metra Schönleinstraße v Berlíne. Video záznam zachytil ako sa smejú, keď muž na nástupišti horel. Polícia uviedla, že všetkých sedem páchateľov, pričom najmladší z nich mal 15 rokov, prišlo do Berlína ako utečenci.

31. decembra Polícia v Kolíne nad Rýnom, ktorá mali za úlohu zamedziť opakovaniu masových sexuálnych útokov, ku ktorým došlo v meste na Silvestra v roku 2015, bola obvinení z rasového profilovania, keď kontrolovali viac ako 600 prisťahovalcov zo severnej Afriky.

Zdroj: Článok vyšiel pôvodne na portáli „Gatestone Institute“ pod názvom „The Islamization of Germany in 2016

Autor: Soeren Kern

One comment

 • Ten ilustracny obrazok s tym pomnikom ma pobavil. Ze „Ja zajac Nemec“. Ono keby to nebolo az tak smutne, tak to povazujem za vtip mesiaca 😀

Pridaj komentár