Givi – muž, ktorý sa stal legendou…

Pred rokom silné  zoskupenie ukrajinských síl, verných vláde v Kyjeve, útočilo na Ilovajsk. Miestna povstalecká posádka čelila veľkej presile. Chýbalo snáď všetko. Vycvičení vojaci, zbrane, munícia, výstroj.

Jediné čoho bolo vrchovate a zjavne chýbalo protivníkovi, bola bojová morálka plus dobré velenie.

V tejto situácii poslalo povstalecké velenie do Ilovajsku slávneho Motorolu a jeho elitnú jednotku. Možno sa Givi s Motorolom videli už predtým, možno to bolo prvý krát.

givi

Michail Tolstych – Givi foto: Graham Phillips

Motorola stručne zhodnotil stav miestnej  povstaleckej jednotky a hlavne jej odevnú výstroj slovami a smiechom: „vyzeráte ako somálski piráti“. A tak tá jednotka je odvtedy Somali.

A Givi (vlastným menom Michail Tolstych), rodák práve z Ilovajsku,  sa stal pojmom v novodobej histórie Európy, vzorom bojovníka.

Jeho meno je spojené s porážkami kyjevských síl pri Ilovajsku a Doneckom letisku.

Michail Tolstych má v týchto dňoch 35 rokov a ako je vidieť na tomto videu (oslava jeho narodenín), je nielen skvelý veliteľ (čo musí uznať aj ten najväčší odporca doneckých), ale aj temperamentný tanečník.

A tak sa dnes pozrime na uvoľnene tancujúceho Giviho.

Práve dnes, keď v týchto hodinách sa môže naplno rozvinúť do vojenskej podoby  konflikt medzi vládou v Kyjeve a ďalším bojovníkom. Tentokrát je ten bojovník naozaj „z iného súdka“ – Dmitro Jaroš. Na Ukrajine by sa tak začal písať nový príbeh…

 [sociallocker][/sociallocker]

5 komentárov

Pridaj komentár