„Hadi“ chcú úniu s Poľskom

Nejaký Igor Smeshko bývalý šéf SBU, splnomocnenec nejakého Porošenka v nejakom Kyjeve na konferencii zaoberajúcej sa militarizáciou Krymu a hrozbou akú ona je pre medzinárodnú bezpečnosť povedal, že v priebehu 3-4 rokov Ukrajina bude pripravená vstúpiť do konfederácie z Poľskom. A že vraj ta iniciatíva vyšla z nejakej Varšavy či nejakého Washingtonu.

Neviem či to niekto vôbec mysli vážne, ale keď si predstavím, že existuje nejaký vážny záujem, tam je tak hlava, ktorá vlastní ten záujem a tá musí byt dobre popletená.

Ukrajinci voči Poliakom trpia strašným a nevyliečiteľným komplexom. Ešte neexistoval poľský štát a ani neexistovala poľská politická moc a ani útlak, už Poliakov vraždili. Vraždili ich pre každý prípad tak ako knieža Andrzeja Potockiego v roku 1908, len aby im Poliaci nevládli. Následne v roku 1917 privítali jedinú spravodlivú vládu ľudu, a povraždili Poľských statkárov, ktorým vždy závideli kultúru a majetok na koľko sami neboli si schopní vypracovať nič a celkom oprávnene sami seba volali „hadí“. Poničili poľské paláce, kúrie, kaštiele, povraždili a rozkradli čo sa dalo, gobelíny zo 16.-ho storočia ukrajinské baby strihali na deky na posteľ. Miesta po obydliach Poliakov zaorali aby sa Lach-Poliak nemohol vrátiť. Ale Lach svoju zem miloval a ešte pred svojim odchodom ju obsial, lebo zem neobsiať je hriech. Ukrajinsky sedliak „had“ neobsieval nič, jemu stačilo, že ju Lachovi zobral. Aj vtedy sa ukázala Ukrajinská zbabelosť. Najviac zahynulo tých poľských statkárov, ktorí na ukrajinského – svojimi úmyslami čierneho sedliaka – boli dobrí. Lebo tých sa „had“ nebál, nebál sa ich pomsty a ten Lach úbožiak dúfal, že keď bol pre „hada“ dobrý sused, „had“ ho ušetrí. Mýlil sa.

V roku 1920 Piłsudski a Petlura prišli na Ukrajinu aby vyhnali boľševizmus. Ten Ukrajinsky „had“ ich nepodporil. On si dobre spomínal na časy v roku 1917 kedy on vládol a bral to čo chcel a komu chcel, boľševizmus mu vyhovoval.

Potom prišlo medzivojnové obdobie, na ktoré Ukrajinci spomínajú ako na krutú vládu Poliakov nad nimi, aj keď tí poliaci ukrajinských atentátnikov ako Banderu a Suchevyča nedokázali ani odsúdiť na trest smrti za terorizmus, ktorý spáchali.

Potom prišiel rok 1939 kde vítali tentoraz nie boľševikov ale nacistov, a začali znova tak ako v 1917 roku kruto a bezohľadne vraždiť svojich susedov nie-ukrajincov. Tentoraz už ale mali svoje organizácie a ideológiu integrálneho nacionalizmu, preto dokázali etnicky niektoré oblasti prakticky vyčistiť a tých čo nedokázali povraždiť Chruščov v 1945 opisoval ako ľudí, ktorí sami chodia a prosia aby ich vyviezli do Poľska, lebo sa panicky boja Ukrajincov.

A teraz nejaký Igor Smeshko bľaboce o nejakej únii či konfederácii s Poľskom aby sa Ukrajina mohla vymaniť spopod vplyvu Ruska ale na takúto zmenu si treba zaslúžiť.

Keď v 1920 boľševici vošli do Poľska, komisári s ľútosťou konštatovali, že poľský ľud nie je nadšený ich príchodom. Keď v 1917 tí isti komisári vošli na Ukrajinu „hadi“ ich vítali. Čim si potom zaslúžili Ukrajinci to aby sa vymanili spopod vplyvu Ruska?

A únia z Poľskom? Áno je to možné, ale pred tým treba by na Ukrajine zriadiť okupačnú zónu a defašizovať, denacizovať „hadov“ tak ako Nemcov po II. svetovej vojne. Inak to skonči novými genocídami lebo hriech bez pokánia plodí novy hriech a Ukrajinci sa doteraz za genocídu Poliakov na Volyni neospravedlnili, do konca ju považujú za správnu vec a jej páchateľov oslovujú „heroje ukrajiny“.

Treba Poľským deťom zas utekať z horiacich domov a pozerať sa ako im sekerami rúbu rodičov a súrodencov?

Mariusz Malinowski

13 komentárov

 • Miro Moskowski

  Nejaký Smeško „razsmešil“. Videl som štatistiky zo Ľvova. Bolo to čisto poľské mesto ale boli tam aj „chachly“ ale výhradne ako obslužný personál… No a potom prišiel ten zlomový rok keď vraždili bez rozdielu…
  Mariusz – vysvetli jednu vec. Ako vôbec môžu Poliaci podporovať Ukrajincov v tejto dobe. Dobre. Krasnaja Armia sa zastavila pred Wislou a Poliaci umierali vo Warszawe. Aj potom – Stalin Gruzín, Chruščov bol „chochol“, Brežnev – tiež narodený na Ukrajine… Rusi toľko zla v poslednom storočí nenarobili ako Ukrajinci.
  O dobách pred tým nediskutujem – tam Poliaci tiež neboli pod Moskvou Anjeli. Ale Rusi nemajú problém s Poliakmi, ako majú problém s Rusmi Poliaci…

  • Mariusz Malinowski

   To je to co zanehal poliakom Jerzy Gedroyc, On dal v 1939 roku Romanovi Suchevycovi, polsky pas aby utekol pred Rusmi Suchevyc potom zacal vrazdidt Poliakov predtym Zidov. Gedroyc cely svoj zivot na emigracji v Parizi snazil sa o zmierenie Poliakov a Ukrajincov ale take zmierenie, ze im nebudeme pripominat genocidu poliakov lebo cteni ukrajinci maju s tym problem, zaklad bol aby ukrajici sa vymanili spopod vplyvu ruska, a to by mozno aj bolo dobre ale Ukrainci musia neco spravit. Priznat etnicke cistky, inak to nema vyznam.

   • Kochani Mariusz. Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Históriu poľsko-chachľatskich vzťahov ovládam dostatočne dobre:-)))) Ako aj problém s Kocapami. Keď komunikujem s tvojím bratom od Wisly, tak každý mi tvrdí, že ma ma rád, ale prečo sme zaútočili na Ukrajinu:-))) (som Slovák žijúci v Moskve). Prečo Rusi terorizujú chudákov Ukrajincov a iné pekné reči. Keď sa spýtam to isté to čo teba-odpoveď chýba. Neverím, že viacej nenávidite „Kocapa“, ako „Chochla“.

    • Mariusz Malinowski

     odpovedal som na otazku: . Ako vôbec môžu Poliaci podporovať Ukrajincov v tejto dobe. ziadnu inu som nevidel.
     Zvysku nerozumiem. Kto zautocil na Ukrainu ? kedy? Kde Rusi terrorizuju ukraijcov? Ti ne su otazky ale tvrdenia, a ktym nezmyslom nemenim sa vyjadrovat.

     • TO je to čo neustále počúvam od Poliakov. Rusi terorizujú a utláčajú Ukrajincov.

     • Mariusz Malinowski

      ja z tym nesuhlasim ze Rusi utlacju ukrajincov. Albo inak, ano pokial odmietanie integralneho ukrajinskeho nacionalizmu je utlacanim tak ano Rusi Ukrajicov utlacaju. Poliszczuk to rovno nazyval ukrajinskym fasizmom.

 • ovdladanie a pripominanie historie je dobre, ale vinit potomkov za hriechy svojich otcov za dobre nepovazujem. tolko k mojim principom zitia.

  Aby ste toto pochopili, třeba dodat jednu malu informaciu. VB rokuje o tom ze vytvori s ukrajinou obranny pakt. Rovnaky pakt mala aj s polskom v tridsiatich rokoch. tolko k znalosti historie. polsko ho malo aj s francuzkom, no a urajina si bude tiez istit vojensku pomoc s dalsou vetsou krajinou. V tomto pripade dvoma krajina z NATO, ktore su v hladaciku USA jako velmi dolezite,
  Takze staci sledovat kedy sa podpisu zmluvy a mozete odratavat dni do prvej ukrajinskej provokacii, a mozeme tipovat ci Putin vydrzi viac jako Hitler.

  ale toto je hra elit, bezny obcan stym ma malo spolocneho, takze ja nevidim dovod aby sa bezni ukrajinci a poliaci nemohli mat v laske a spolupracovat.

  • Mariusz Malinowski

   Odpoviem Ti takto, vies si predstavit, ze akykolvek stat paktoval by z Nemeckom za predpokladu ze Nemecko, poprelo by vrazdenie ludi pocas 2 svetovej valky, koncentracne tabory holocaust a z Hitlera spravilo by narodneho hrdinu?

   • preco poprelo? nemecku staci priznat zabijanie civilistov, lebo to robili vsetci, staci priznat koncentracne tabory, lebo to robili vsetci, slovo holokaust je nepresne, bavme sa o genocide, tu třeba vedecky preverit, Teda najprv zakonom dovolit vedcom aby sa tymto temato zaoberali, a Kde Francuzi mozu byt hrdy na Napoleona, nevidim jediny dovod preco by Nemci nemohli byt hrdi na Hitlera.
    Uvedomme si ze Vsetci „velky“ muzi a zeny historie, boli technicky vzato masovi vrahovia.

    Ja viem ze je velmi malo ludi tak osvietenych jako ja, ale verim ze cas to napravi, tak jako vedci prepisovali historiu velakrat ked objavili nove archeologicke dokazy, tak verim ze ludstvo sa zbavi aj tejto sionistickej lzi, možno sa toho nedozijem, ale mne je to jedno.

  • Tartus, preboha!

 • Poliaci doplácali a doplácajú na svojú nacionalistickú politiku,stále v nich prevláda túžba, byť mocným a ovládajúcim ostatné okolité štáty. Ich protiruská hystéria ženie poliakov do rúk Ukrajiny,už zabudli ako ich vraždili Banderovské hordy, asi si to chcú zopakovať.

  • Mariusz Malinowski

   da sa ztym suhlasit az na tu nacionalisticku politiku, nacionalisticka politika za 21 rokov ? vela toho nemohla spravit. Polsky stat vyse 100 rokov neexistoval a sam bol obetou nacionalistickej politiky Rusov Nemcov a Rakusanov.

Pridaj komentár