Hlbinné bomby, neexistujúce ponorky a listy záložníkom.

_82613327_026957223-1

(Foto: loď Turva Fínskej pohraničnej stráže z Helsínk)

 

Zrejme ste mnohí zachytili informáciu fínskej armády o predpokladanom výskyte ruskej ponorky v jej výsostných vodách, na základe ktorej sa rozhodli zhodiť hlbinné bomby „pre výstrahu“ narušiteľovi.

Aj keď sa tieto informácie ukázali neskôr ako neopodstatnené, zvýšili už aj tak médiami vybičované napätie fínskej spoločnosti z ruskej potenciálnej hrozby.

Ak sa však dozviete, že práve po tomto „incidente“  dal fínsky minister obrany príkaz k rozoslaniu listu 900 tisícom záložníkov v ktorom ich informujú, že budú povolaní v krízovej situácii a že dokonca majú aktualizovať svoje miesto pobytu, tak sa zákonite núka otázka, či celý manéver s fiktívnou ruskou ponorkou nemal prekryť túto akciu a vyvolať k nej kladný ohlas.

Je normálnou požiadavkou štátu aktualizovať si informácie o zálohách. Je však k tomu potrebná všade prítomná kulisa akejsi vojenskej hrozby, ktorá bola už viac násobne popretá viacerými vojenskými rozviedkami rôznych štátov?

http://freebeacon.com/blog/after-dropping-depth-charges-on-suspected-russian-sub-finland-sends-readiness-letter-to-900000-reservists/

Pridaj komentár