Humanitárne bombardovanie Al-Raqqah

Francúzska vláda je po útokoch v Paríži bezradná.

Jedným z dôsledkov bezradnosti je letecký útok na (dúfajme) bývalých kamarádičkov v Al-Raqqah (Rakka). Al-Raqqah je považovaný za hlavné mesto Islamského štátu v Sýrii a Levante.

Je tu zaujímavé porovnanie „technológie“ ruského a francúzskeho bombardovania.

Zdá sa, že naproti do posledného detailu prešpekulovaných akcií ruského letectva, „frantíci“ len „amatérsky“ kropili v štýle „padni kam padni“.

„Nálety francúzskych lietadiel zasiahli dôležité miesta v Rakke, okrem iných tamojší štadión či nemocnicu. V meste vládne panika.“

zdroj: Aktuality

Ešte nie tak dávno bol „eurohodnotový“ svet pohoršený tým, že ruské letectvo údajne zasiahlo nemocnicu v nejakom mestečku a riešilo sa to, či to nemocnica bola alebo nebola, nakoniec sa ukázalo že skôr nebola ako bola.

Teraz sa nerieši nič. Možno naozaj je nereálne žiadať od francúzskeho letectva rovnané parametre ako od ruského. Navyše francúzsky letci boli zjavne pod časovým tlakom čo najrýchlejšie vykonať odvetu.

Už samotné video naznačuje, že francúzska letky vybavené lietadlami Mirage nepredstavuje ani zďaleka takú bombardovaciu silu ako majú ruské letky v Lakatii vybavené SU-24 a SU 34.

Video zdroj:  Youtube

 

Ruské letectvo na teroristický čin na Sinaji zatiaľ nijak zvlášť nereagovalo, pokiaľ za reakciu nepokladáme presun ťažkých bombardérov na základne, odkiaľ by nad Al-Raqqah vedeli doletieť. Rusi si nechávajú čas, ale akosi aj preto je tu predpoklad, že ruská odveta bude pre islamistov mimoriadne krutá.

 

 

 

2 komentáre

Pridaj komentár