Igor Matovič: Bojovník proti korupcii, alebo „užitočný idiot“ Smeru?

Dnešné odvolávanie Roberta Kaliňáka malo očakávaný priebeh. Rozhorčené príspevky poslancov opozície, ktorí do jedného chceli prispieť k odvolaniu človeka postrádajúceho aj tie základné morálne a etické predpoklady pre vedenie ministerstva. Nebol rozdiel medzi príslušníkmi SaS, OĽaNO, Sme Rodina alebo ĽSNS. Všetci chceli odvolať Kaliňáka – až na jedného poslanca

Igor Matovič schôdzu využil a zneužil na osobnú prezentáciu. Evidentne mu o nejakého Kaliňáka až tak veľmi nešlo, ale chcel v prvom rade „zanechať dojem“.

Prečítajte si príspevok Petra Pčolinského, ktorý hovorí sám za seba

„Dnes som bol pripravený vystúpiť v rozprave a čítať vaše odkazy Kaliňákovi. Avšak celá schôdza sa zvrtla na reklamnú kampaň Igora Matoviča. Roztiahol pred rečníckym pultom veľký transparent. Danko ho poprosil, či by ho nemohol dať preč, nech z toho nerobíme divadlo. Matovič súhlasil a stiahol ho. Následne vystúpil v rozprave a nakladal Kaliňákovi. To je ok.

Lenže akonáhle skončil, roztiahol transparent opäť, napriek tomu, že dal slovo Dankovi, že nebude šaškovať. A tak sa Danko nasral a upozornil ho, že ak to neodpracú, preruší schôdzu. Snažili sme sa Matoviča presvedčiť aby to odpratal, nech môžme pokračovať v odvolávaní Kaliňáka. Odmietol. Zjavne mu vôbec nešlo o odvolanie ministra vnútra ale len o pozornosť novinárov a kamier.

Výsledok vieme. Kaliňák sa odvolávať nebude a poslúžili sme ako komparz pre Igora Matoviča a jeho mediálnu šaškáreň. Neviem ako on, ale ja som dnes prišiel do parlamentu pokúsiť sa odvolať Kaliho, prečítať vaše odkazy a pripomenúť mu kauzy za ktoré by mal odstúpiť. Nebolo mi to umožnené kvôli egu jedného človeka a jeho divadlu. Nabudúce zrejme donesie aj lampióny len aby upútal pozornosť.

Odmietam byť súčasťou jeho divadla.

Koniec hlásenia 😉

Originálny text príspevku nájdete tu…

https://www.facebook.com/pcolinsky.peter/posts/1746608205623850

23 komentárov

 • Kľúčová osoba tu nie je Matovič, ale Demeš, Demeš organizuje tzv. „štrajk učiteľov“ s odpadom typu Crmoman a Kočan. Keďže Matovič útočí sychróne s Demešom za veľekj podpory médií, tieto 2 veci súvisia a kto si prečítal preklad CANVAS-Core-Curriculum do slovenčiny, nájde presný návod podľa ktorého idú. Takže Demeš a Matovič skúšajú urobiť nie menej ako prevrat a zmenu režimu v SR. Robiť z Matoviča tajného kamaráta Smeru je nezmysel.

  • Na zamyslenie

   Matovič si v decembri nechal zaregistrovať doménu peticie.sk
   Majiteľ domény: https://www.sk-nic.sk/detail.jsp?nic_id=IGOR-0061
   Samotná doména: https://www.sk-nic.sk/search.jsp?search_type=search_dom&search_for=peticie
   Dnes sa tam objavila výzva „Červená karta Kaliňákovi“: http://1.peticie.sk

   Polovička kandidátky OĽaNO sú mimovládkari a pár týždňov po registrácii začali učiteľské štrajky organizované mimovládkami. Červenokartičkový protest je ako cez kopírák podobný protestom v krajinách V4, ktoré boli organizované US Embassy. Náhoda?

   • Síce je to nepodstatná info, ale Matovič doménu peticie.sk nezaregistroval, ale odkúpil od iného držiteľa (doménového špekulanta), za pár stoviek eur: http://www.domeny-na-predaj.sk/Predane
    História domény sa dá pozrieť napr. tu: http://www.backorder.sk/domena/peticie.sk
    Čo z toho vyplýva? Že to celé nie je žiadny spontánny nápad, ale investícia.

   • Ako cez kopirák? Máte nejakú tú kartičku, alebo aspoň jej fotku, koľko toho je v angličtine pre zahraničné médiá a sponzorov? Ako napríklad tu? http://aeronet.cz/news/vime-kdo-organizoval-rozdavani-cervenych-karet-proti-zemanovi-dukaz-o-bezprecedentnim-vmesovani-se-americkeho-velvyslanectvi-do-vnitrnich-zalezitosti-republiky-americane-organizuji-demonstrace-skrz/
    Alebo každý futbalový rozhodca je ovládaný US Embassy, kde ako nevyvrátiteľný dôkaz je to, že má pri sebe červenú kartu?

    • Prečo do toho miešaš šport vieš si predstaviť, že by na ihrisko vybehol hráč s tričkom inej farby ako má jeho mužstvo a no tom tričku by mal nápis „Sudca je zlodej“

     • Červená karta je všeobecne považovaná za znak vylúčenia. Červená na semafóre je medzinárodným znakom pre STOP!
      Ale niektorí tvrdia, že je to znakom nejakej ambasády. Ešte aj brzdové svetlá sú červené. Tí amíci ovládajú všetko!

   • Netvrdili ste predtým, že za tým je iná agentúra, s inými signatármi? Napríklad tu:

    Juraj Poláček 21. 06. 2016 13:36
    Profile photo of Juraj Poláček
    Edit 13:30

    Že ide o marketingovú akciu mimovládok, dokladá aj doména http://www.normalnakrajina.sk, ktorú len včera zaregistrovala agentúra Respect APP a už má podpisy všetkých prefláknutých mien spojených s mimovládnymi organizáciami, až príliš často financovanými zo zahraničia. Zoznam mien je nápadne podobný zoznamu z akcie “A dosť!”, ktorá bola bez najmenších pochýb pokusom o farebnú revolúciu. Skrátka, zahraniční sponzori sa nevzdávajú.
    http://medzicas.sk/najdite-rozdiel/#comments

    Ale ak vás človek upozorní, že je to najpravdepodobnejšie akcia Matoviča (je to inteligentný človek, ľudia zvyknú napodobovať úspešné), nie nie nie, Matovič je bábka, je za tým ambasáda a jej neziskovky. Teraz zas tvrdíte, je to práca Matoviča a ambasády a neziskoviek.

    Predpokladám, že pre vás aj povodeň je výsledkom ambasády a neziskoviek, lebo povodne sú aj v USA, boli aj vo V4 a boli pri tom i neziskovky.
    Absolútne ignorujete tvrdohlavo podstatný fakt, US ambasáda má svojho prezidenta, má vo vláde Sorosovcov z Most-Híd, ktorí pripravujú proimigrantské zákony, ale podľa vás, teraz si idú povaliť svoju vlastnú, funkčnú vládu.

    Zákony ktoré pripravila Žitňanská, o nich ste nepočuli, nečítali? Namierené proti protiimigrantom. Nadpráca nad to, čo požadovali ľavicové neziskovky financované OSF a US ambasády.

    Môžme prísť s teóriou, že Kaliňák je posledná brzda prívalu imigrantov. Že budú chcieť len jeho zosadenie a nahradenie im výhodným. To by zodpovedalo tej neziskovke, a môjmu, že na tom chcú a budú parazitovať.

    Ale mali by ste pripustiť, že Matovičovi a Lipšicovi šlo a ide o odvolanie Kaliňáka pre jeho kšefty, podvody. Sami to zorganizovali a teraz sa ku nim budú pripájať tí, ktorí sledujú iné ciele. Tí by boli nešťastní, ak by padla celá vláda. Most-Híd sa už do vlády nemusí dostať.

    Možno by ste mali kontaktovať Matoviča a hodiť s ním reč.

 • Pčola poznám osobne, rovnako ako Matoviča. Matovičovi sa na rozdiel od Pčola dá aspoň trocha veriť:
  http://tv.hnonline.sk/politika/787527-prejav-po-ktorom-prisiel-koniec-takto-matovic-nahneval-bugara

  Schôdzu neukončil Matovič, ale Danko…

 • Predstavme si , že by boli predčasné voľby, predstavme si, / aj keď veľmi ťažko / že by dnešná opozícia zostavovala vládu. Predstavme si tie potenciálne mená ako : Sulík, Galko, Tirák, Rajtár /posledne menovaný môže byť obvinený ako spoluvinník, navádzanie na tresný čin a iné / teraz pritvrdím v strašení,bratanec Viskupič, bielo čierna vrana MUDr Suchánek, Remišová a tvrdo postraším nakoniec MATOVIČ.a LIPŠIC. Viem, že toto si každý rozumný človek len ťažko dokáže predstaviť a nechcel som strašiť, ale vo svete sa dejú katastrofy. Takmer každý s menovaných má za sebou rôzne kauzy a kauzy čky.
  Som hlboko presvedčený, že hore menovaný to už prepaľujú, Ich spôsoby sa hnusia všetkým slušným občanom Slovenska. Scenárista TT a režisér Lipšic majú stále mene a menej prívržencov, a v v ďaľších voľbách v parlamente určite nebudú, načo aj, keď Matovič zlikvidoval akúkoľvek možnosť koalície,

 • Ja mám len jednu jedinú otázku pre všetkých tých, ktorí vedia ako to nerobiť: Poznáte niekoho /niekoľkých/, ktorí by SMER vedeli nahradiť a robiť to LEPŠIE?! Lebo mne neprichodí na um žiadne meno…

 • Myslim, ze otazka nestoji ‚Kto povali Kaliho, Fica, alebo smer?‘ Otazkou je ‚Dokaze niekto nahradit sucasnu vladu v obhajobe a presadzovani akych-takych, ale aspon trochu narodnych zaujmov (vacsiny obyvatelov), idealne spolu s krajinami V4 pred psychopatmi v Bruseli?‘

  • za pouzitia stavajucich legislativních prostriedkov, Nikdo.

   P.S. „Tati, a je niekto rychlejsi nez on?“ „Nikdo synu, Nikdo“.

 • Užitočný idiot? Ani nie. Zmatkovič využil príležitosť a umelo natiahol schôdzu o odvolávaní. Keby to nechal voľne bežať, tak dnes je už po všetkom a ďalšiu schôdzu by mal až v septembri. Len využil príležitosť.
  Ale problém je inde. Neviem či sa na to Matovič podujal sám, alebo si ho na to vybrali, jedno je však isté a to, že si odhryzol príliš veľký kus. Toto všetko je nad jeho sily a mentálnu výbavu, no a neúspech sa neodpúšťa. Tieto faktory sa už na ňom podpísali a vyberajú si svoju daň. Vidieť to na jeho vystupovaní, gestikulácii, argumentácii, kde aj sebe menší podnet ho vytáča do nepríčetnosti. To je jasne vidieť a počuť v rozhlase a TV, kde aj napriek snahe redaktorov sa to nepodarí.
  Matovič nie je agent. Matovič je dement, ktorý precenil svoje sily a teraz má strach z následkov svojho neúspechu.

 • Tazko povedat co je ten Matovic zac. Parlament je divadlo uz davno, minimalne od vstupu do EU ale povedal by som ze uz od zaciatku svojej existencie.
  Matovic moze byt agentom SMERu, alebo len excentricky egomaniak a exhibicionista, rovnako jako moze byt genialny herec a myslitel, co chce ludom nazornym prikladom ukazat na co sa divame, lebo slova uz nepomahaju.

  Ale včera na TA3 okrem tlacovky opozicie, som sledoval aj vyjadrenie Danka, a poviem vam: Toho chlapa lutujem, vyzera hrozne, tento opozicny tlak si vybera svoju dan. Kludne sa moze stat ze po predsednictve SR to bude prave SNS ktora podrazi Smer uz len preto lebo si Danko uvedomi o kolko rokov života prisiel za tych 9 mesiacov

 • Banda prašivá opozičná.Poslal by som na vás kukláčov.Dúfam,že Danko vám dá v parlamente obojok nevychovanci prašiví.

 • Poskok prv Lipšica a teraz Kollára je rovnaký ako opičiak-exot Matovič.

 • Haha, divadelník Pčolinský, ktorý ako agent lipšicovej NOVA organizoval demonštrácie proti „gorile“, aby neskôr demonštrantov mohla v arktických mrazoch vodným delom rozprášiť polícia, má čo najmenej hovoriť o divadlách. S cirkusantom Matovičom si môže podať ruku.

 • Juraj, skúsim osobnú otázku, si nejako prepojený na ľudí od Kollára a jeho hnutie? Všímam si, že úzko spolupracuješ s „posledným križiakom“ a jeho konzervatívnym výberom (napriek tomu, že ti cenzuruje články na KV), cituješ Pčolinského (po poslednom pavúkovi je to ďalší Lipšicov fízel), a podpredseda „SME RODINA“ tu zverejňuje svoje stranícke články obhajujúce EU.
  Dá sa čakať, že sa ocitneš na ich kandidátke budúce voľby?

  • Nie, na kandidátke Sme rodina sa neobjavím. Ale s KV spolupracujeme, Peter Králik je predsa spoluzakladateľom Medzičasu a spolu vedieme reláciu Medzipriestor na Slobodnom Vysielači

 • Dá sa na to aj takto pozerať a chápem, ak poslanec chce vystúpiť a riešiť odvolanie skorumpovaného ministra kultúrnym spôsobom, a niekto mu to prekazí.
  Ale buďme realisti. Dokáže súčasná opozícia Kaliňáka naozaj odvolať? Môžu nejaké argumenty opozície ovplyvniť názory poslancov súčasnej koalície? Dá sa v súčasnom parlamente vôbec niečo zmeniť pomocou rozumných argumentov?
  Myslím si, že ak niekto dokáže súčasnú koalíciu prinútiť odvoliť Kaliňáka, tak sú to občania a hlavne ich voliči.
  Dokážu nejako mňa (a predpokladám že aj väčšiu čitateľov na tejto stránke) ovplyvniť argumenty opozície, či „šaškáreň“ Matoviča? Nie. Ja v tom mám už dávno jasno a SMER s Kaliňákom som nikdy nevolil, ani voliť nebudem.
  Čo však ovplyvní voličov súčasnej koalície? Zaujímajú sa o argumenty opozičných poslancov, alebo ich prebudí skôr „šaškáreň“? Je potrebné si odpovedať na túto otázku a zamerať sa na to, čo povedie k dosiahnutiu cieľa. K čomu je dobrá kultivovaná diskusia s logickými argumentmi, keď v súčasnom parlamente nemá šancu na úspech?

 • Opat trefny a podla mna aj pravidivy nadpis …

Pridaj komentár