Imigračná samovražda Nemecka

Thilo Sarazzin svojho času vydal knihu Deutschland schafft sich ab. Táto kniha vyšla aj v Českej republike pod názvom Německo páchá sebevraždu. Kritika multikulturalizmu stála Thilo Sarazzina miesto vo vedení Bundesbanky.

Thilo

Thilo Sarazzin foto: Wikipedia

Svojho času vyvolal  pobúrenie jeho výrok, že Nemecko vplyvom multikulturalizmu hlúpne.

S tým, že „Nemecko hlúpne“,  po posledných „výkonoch“, ktoré podali kancelárka Angela Merkelová, jej zástupca Sigmar Gabriel, či minister vnútra Thomas de Maiziere môžem len a len súhlasiť.

Tak najprv dávajú migrantom materiálne výhody, aké nemá žiaden „originálny“ obyvateľ Európy. Potom im vyšlú ústami kancelárky pozvanie, že sú tu všetci vítaní. Aby hneď na to tlačili na ostatné krajiny EÚ na prijate povinných kvót pre presídľovanie migrantov.

Keď niektoré štáty toto zjavné „bláznovstvo“ odmietli, nasledoval nátlak v podobe zrušenia Schengenu. Keď sa ukazuje, že Schengen je všetkým viacmenej ukradnutý, nasleduje ďalší nátlak na tie krajiny v podobe vyhrážky, že im Nemecko vybaví stopnutie  eurofondov.

Vzhľadom k tomu, že eurofondy ako také sú celkovo naozaj veľmi pochybný podnik, môžu Nemci čakať aj to, že im môže byť odkázané, nech si fondy niekam strčia aj s celou Úniou. S tichým dodatkom, že  dotknuté štáty si v tom prípade zase inam strčia ich odvod do Bruselu (1,23 % z HDP).

Na papieri to síce v prípade Slovenska vyzerá pekne, príjmy sú oveľa vyššie ako odvody. Snažil som sa dostať aj ku konkrétnym číslam ale nepodarilo sa mi získať relevantné údaje (napr. v štátnom rozpočte sa do toho pletú presunuté prostriedky z minulých rokov)

Ale keby tie príjmy naozaj dorazili v plnej výške  a nebolo každú chvíľu niečo stopnuté.

Keby sa tie eurá používali na zmyslupné veci, bez kadejakej zbytočnej byrokracie.

Mnohí ľudia, čo priamo pracujú s týmito fondami diskrétne povedia, že je to proste des, ako nízka miera efektivity je pri využití týchto zdrojov. Uvediem len jeden všeobecne známy príklad, fondy určené pre „rómsku komunitu“.

A tak po odrátaní všetkých mínusov sa poľahky dostaneme k číslu „prospechu“ z fondov, ktoré sa pohybuje kdesi vo výške odvodov.

Banskobystrický vyšší územný celok (známy predseda krajskej samosprávy Marián Kotleba) sa rozlúčil s niektorými „fondovými akciami“ a na hospodárske výsledky kraja to malo kladný účinok. Je to tým, že príspevky z fondov vyžadujú spolufinancovanie, dohodnutá suma môže byť z rôznych dôvodov krátená. A ak sa tak deje v akcii, ktorá bola od začiatku zbytočná, tak je to celé zle.

A ak k tomu ešte pripočítame nanútenú islamizáciu krajiny (plus zvýšenie nezamestnanosti a následných sociálnych transferov) v dôsledku nemeckých chýb, tak ani prípadný dosiahnutý reálny plus z eurofondov za to naozaj nestojí.

Celkovo sa zdá, že ostatná Európa má už „skopčáckej“ hlúposti a nadutosti už celkovo vyše hlavy. Nemecko, ako také, už lezie mnohým obyvateľom EU proste „krkom“.

Obšírnejšie a tradične kvalifikovane opísala súčasný stav Nemecka známa česká ekonómka Markéta Šichtařová na svojom blogu.

4 komentáre

  • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Imigračná samovražda Nemecka

  • Zda sa, ze ako autor taj aj citatelia, sa prilahko priklonili k zaverom o hluposti politikov.Skor si myslim,ze dobre vedia o co ide a co robia.Samozrejme,nam sa to musi podat inak,preto tolko chaosu a otazok.Mam za to,ze nemecko sa snazi skutocne riesit svoju klesajucu demografiu.Ci vsak zvolilo spravnu cestu je viacmenej jasne.Rychlo,bez jasnej koncepcie,ktoru by najprv premysleli,pretlacili v meduach a potom zrealizovali.Tiez je celkom nepripustne,aby akymkolvek sposobom vnucovali ich predstavy dalsim eu statom.

    • Klesajucu demografiu? Nemci maju 8 milionov nezamestnanych, a ich pocet bude len narastat. Okrem toho, Nemecke korporacie potrebuju technicky zdatnych vysokokvalifikovanych ludi, ocakavat ze z Albancov a Africanov vyrastu geniovia je absurdne – tu nejde o naivitu, vsetky tie dovody v mediach su klamstvo, nic take nemecko nepotrebuje.To co robia teraz, ich bude stat obrovske desiatky a mozno stovky miliard eur a prinos nijaky – akurat rozriedia nemecku rasu. Ak ide o to, urobit z Nemecka arabsko-islamsky stat s bielou rasou ako mensinou, tak toto je presne ta cesta. Ale udavane dovody na PREZITIE a dlhodobu strategiu Nemecka to vobec nie su.

      Chodte na hociktory nemecky dennik (spiegel.de, welt.de) a skuste si precitat komentare ludi pod clankami o utecencoch. 98% ludi odmieta sucasnu politiku. Ak budu na Nemcov tlacit dalej, padne cely politicky nemecky system, a EU sa rozpadne – pretoze sucasna politika je ocividne kontrolovana z Bruselu a USA. A mozno o to ide, je to jedina mozna sanca, ako sa Nemci oslobodia od okupacie USA. Musia si tu slobodu proste vybojovat, nemecke elity mozno pochopili, ze tuto krizu EU vyuziju vo svoj prospech, pricom Angela bude hrat dalej rolu naivnej hlupej cubky, ktora rozhoduje ako kralovna o svojich poddanych. Obavam sa trochu, ze sa im to moze vymknut z pod kontroly.

  • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Imigračná sebevražda Nemecka

Pridaj komentár