Incident, ktorý som si vypočítal.

Stiahnuté z Internetu, zo stránky D-Fens. Zopakujem upozornenie zo záveru článku, ktoré pre slabo chápajúcich udavačov je vhodné zdôrazniť. Možno aj viac krát za sebou. Článok je varovanie pred katastrofickým scenárom. Varovanie, resp. predpoveď nemá nič spoločné s výzvou na toto konanie, naopak, je snahou tejto katastrofe zabrániť.

Incident, ktorý som si vypočítal

Existuje vtip, kde cestuje jeden žid z bodu A do B vlakom, na druhom konci vagónu vidí iného žida (oblečenie atď.), ktorého ale osobne nepozná. I začne sa zamýšľať, kto by to mohol byť a prečo vlastne sedí v tomto vlaku a na konečnej spolucestujúceho radostne pozdraví (správnym) menom. A keď sa ten druhý čuduje či sa poznajú, odpovie mu že nie, ale on si ho vedel vypočítať.

Ono vypočítať sa dá kopa vecí.

Napríklad sa dá vypočítať priebeh incidentu, ktorý v dohľadnej dobe prebehne v Maďarsku. Netvrdím že celkom určite, doba je tak turbulentná že už predpoveď čo bude pozajtra je lepšia od meteorológa ako od šéfa tajnej služby, takže je tu silný random factor, ale istú, povedzme že výrazne nenulovú pravdepodobnosť realizácie by som predpokladal.

Fakt 1

Maďarskí policajti sú už teraz tí zlí. Lebo na rozdiel od priateľských a milých v grécku, srbsku a macedónsku (ktorí fungujú ako touroperátori vládnych zájazdových autobusov), si dovoľujú také zverstvo ako….žiadať dodržiavanie zákona. Čo vám poviem, hnus. Pýtať si na vstupe do krajiny doklad že kto som čo som a dokonca „horor dictu!“ obmedziť prenikanie do schengenského priestoru na priechody na to určené. Dokonca si Maďarsko dovolilo položiť na schengenskú hranicu plot, ktorý je úúúúúúúúúúúúplne iný ako ten čo majú na schengenskej hranici napríklad takí Španieli. Iný je v tom že je neľudský a rasistický. Plus snahy mierumilovne zvládnuť davy nezdokumentovaných „Sýrčanov“, odhodlaných za radostného skandovania Angela, Angela dopochodovať peši až do toho Nemecka, nech by bolo kdekoľvek a nech by im v ceste stálo čokoľvek. Tak ako je pre niektorých latentných samovrahov obrázkom sezóny utopený chlapec modliktorého otec si šiel do Nemecka po nový zub, tak pre mňa to bude ešte dlho maďarský policajt, ktorý nasrdeného imigranta slušne prosí kým ten mu zúrivo hrozí – za normálnych okolností by mu policajt ten prst oddrapil a napchal niekam kde slnko nesvieti.

Môže sa to ale vnímať aj ako pozitívum : už teraz sú Maďari tí zlí, takže horšie to v zásade byť nemôže. Takú šancu škoda nevyužiť.

Fakt 2

Táto idylka čisto z princípu nepotrvá večne. Včerajší incident keď sa stovky zadržiavaných len tak čisto počtom rozhodli zvalcovať plot záchytného lágra a ísť do Viedne peši (v noci im začala byť zima, tak sa nechali ukecať na návrat, ale dnes si to zopakovali), by rozumnému dal priam nekonečne tém na úvahy. Napríklad nás čo motivuje k viere že nabudúce to nezopakujú, prípadne čo s tým ak áno, lebo toto je už, bratia sestry, tak trochu problém. Tisícky totálne nezdokumentovaných človiečikov čo pobehujú krajinou a nevieme o nich NIČ sú problém.

Fakt 3

Hovorme si o nich čo chceme, ale jedno nie je predsudok : Maďari si na hlavu nenechajú srať dlhodobo. Že Angela nemá hotovosť a tak si nevie hodiť mincou či chce od Maďarov aby dodržiavali predpisy a zadržiavali a registrovali, alebo či chce aby kašlali na predpisy a bez zdržiavania a tým pádom aj registrácie púšťali skrz, to by ešte uniesli. Aj keď panuje širokospektrálna zhoda, že takto debilne a chaoticky to neriešili ani boľševici v posledných kŕčoch socíku. Ale dlhodobo si na nervy brnkať nenechajú. Môže sa nám to zdať rasistické, ale arabákmi bohvieodkiaľ, zjavne nezorientovanými v ktorom storočí a na ktorom kontinente sa aktuálne nachádzajú, už vôbec nie. A domorodci v tomto smere podporujú Viktora. Možno lebo podvedome tušia, že AK je v aktuálnej EU vôbec niekto, kto je schopný prežehnať sa, vydať povel nech mančaftu rozdajú po päť zásobníkov ostrých a ďalej nech sa deje vôľa božia, je to práve Viktor. Btw, bavil som sa s ľuďmi čo sledujú maďarskú scénu asi ako ja českú (hlavne lebo rozumejú reči čo ja nie) a potvrdili mi podozrenie : predstava že namiesto Viktora by tam teraz sedel napríklad taký „klamali sme ráno, naobed, večer“ Gyurcsániy vzbudzuje medzi pospolitým ľudom v Maďarsku kombináciu nefalšovanej veselosti a mrázu čo po chrbte pochoduje v sedemstupoch. Predstavte si že na Slovensku nemáme síce zlodeja ale inak vcelku príčetného Róberta, ale že to u nás riadi (muhaha) nemenovaná ?šestnásť krajín sa predsa nemôže mýliť? profesorka sociológie.

Fakt 4

Aby sa vlna zastavila, je potrebný SIGNÁL. Niečo dostatočne jasné, aby až do lágrov v Turecku doletelo svetlo poznania že tadiaľ cesta nevedie.

Fakt 5

Príležitostí bude ešte X, šanca že sa EÚ / Angela /KTOKOĽVEK v reálnom čase (max dva týždne) odhodlá k niečomu systémovému, podotýkam že sa myslí praktická realizácia a nie popyči silné vyjadrenie z Bruselu že ale okamžite by sa malo začať seriózne rozmýšľať nad zložením kontaktnej skupiny na definovanie základných parametrov problému….je, sad but true, čistá nula. Nedám ani lim0 lebo lim0 je vždy viac ako nula, tu je príspevok súdružky Angely skôr silne kontraproduktívny ako sme boli minulý týždeň videli. Btw neviem ako vám, ale mne sa vybavila pamätná tlačovka, na ktorej sa dederónsky súdruh nesprávne vyjadril o termíne otvorenia hraníc a davy vzali hranicu útokom.

Whatever, vzbury, masové úteky, obsadené vlaky, zablokovaná diaľnica, obsadená stanica v centre Budapešti….atď…sa BUDÚ opakovať. Až kým prílev neskončí, čiže donekonečna. Alebo až kým z Európy nebude rovnaká rozbombardovaná kopa trosiek uprostred občianskej vojny, akou je aktuálne Sýria. Ak Maďari v ďalšom kroku natvrdo (mínové polia including) zablokujú hranicu a na hrdlách hraničných priechodov sa (logicky, viď príklady o nádobe do ktorej viac priteká než z nej odteká) vytvoria dočasné záchytné tábory, prevažne stanové, čo takto skraja jesene môže byť celkom adrenalín sám osebe a problém sa samozrejme posunie resp zreplikuje aj o stupienok nižšie.

Fakt 6

Maďari skôr alebo neskôr – tipujem v horizonte skôr dní ako týždňov, zažijú ďalší incident typu masový útek z lágra. Teraz na neho ešte neboli pripravení, keď sa systém budoval, s podobným vývojom sa jednoducho nepočítalo. Ale plán na zvládnutie a zároveň využitie predsa existuje…keď napadol mňa, určite existuje aj na papieri s pečiatkou tajné, v príslušnej zapečatenej obálke.

Fakt 7

Maďari majú plné právo žiadať aby sa imigranti aspoň trochu chovali v zmysle platných predpisov.

A preto raz príde deň, pracovne ho nazvime D. Vtedy pre zjavnú neúčinnosť predchádzajúcich pokusov pred ľudskú vlnu nepostavia pár policajtov s obuškami, ani vodné delo a ešte vydesenejších hasičov, ale kordón vojakov. Naozajstných. So samopalmi a ostrou muníciou. Vopred informovaných o čo sa jedná a dobrovoľníkov, lebo na toto nebude mať každý žalúdok. Pod velením dostatočne vysokej šarže od majora vyššie, nie nejaký vydesený poručík. Osobne by som odporúčal aj demonštratívne (na povel vojaci ako jeden muž siahnu po bodáku a skúseným pohybom ich nasadia) nasadenie bajonetov, ono to psychologicky naozaj pôsobí dobre. A za nich pristaviť BVP. S ťažkým guľometom a plným palebným priemerom v zásobníkoch. A dať pochodujúcim vo viacerých jazykoch a z megafónov najavo, že pochodujú zlým smerom, tak nech láskavo napochodujú do lágra. Kam patria. Nehovorím ja, v azylových predpisoch píšu a tete Angele by ich mohol príležitostne niekto prečítať.

A keď sa vlna nezastaví – a my vieme že sa nezastaví – dať poslednú výstrahu – päť minút na čelom vzad, alebo vás plošne prehlásim za teroristov a kto sa dožije večera, ten bude zajtra večerať v lágri v Turecku. Alebo v Sýrii, mám pocit že ten chlapec čo tak veľmi kričí „Angela vílovjú„, vyzerá just ako keby sa vyhýbal službe v armáde. A boju proti ISIL ktorý mu ničí domovinu…tak nech sa realizuje. Doma.

A môžeme smelo predpokladať, že vlna sa ani teraz nezastaví. Čo nám už urobia? Nebudú predsa strieľať do detí.

Do detí nie. Do živých štítov úplne v pohode.

Prvý rad zakľaknúť, druhý stáť, prepnúť na jednotlivé výstrely, nabiť, k lícu zbraň, zamieriť, odistiť. Pekne nahlas, jasne, ako z povelovej príručky.

Posledná výstraha. Krok smerom ku kordónu považujeme za útok.

Krok.

Nuž, prvá salva pekne ponad hlavy. Davom to zrejme otrasie, ale hybnosť ostane zachovaná.

Druhá o pár centimetrov nižšie. Nech sa minimalizujú náklady na liečbu. Ak by bola príprava naozaj dobrá, každý vojak dostane prvý terč pridelený – najväčšieho a najagresívnejšieho krikľúňa v palebnom poli.

A ak by ani to nepomohlo a dav by hrozil prevalcovať kordón čisto počtom…. 14,5mm guľomet vo veži BVP vs dav… osobne by som si stavil na ten guľomet.

Zvyšok čo prežije masaker (na to slovíčko si zvykajme, ešte sa s ním budeme stretávať) plošne bez rozdielu nahnať za drôt a rovnako plošne a bez rozdielu vypovedať. V horizonte 24 hodín, kým neodznie šok (a že to BUDE matka všetkých mediálnych hovien vo ventilátore) to nahádzať do lietadla a vyviezť kamkoľvek dopreč, krajina pôvodu je ideál. Nech si nás dodatočne slniečkári žalujú až doaleluja.

Samozrejme, celé zdokumentovať. Zo všetkých uhlov, čo najformálnejšie, v HD kvalite. A odvysielať a na jutube. Nezostrihanú verziu. Nech je jasné že mali šancu, ale rozhodli sa spôsobom ktorý je nezlučiteľný s verejným poriadkom a potenciálne aj so životom. Pre toho, kto sa takto správa.
Tento signál by bol určite rovnako výživný, ako prehlásenie tety Angely že príďte a nejakými predpismi si nelámte hlavu. Garantujem že príťažlivosť balkánskej cesty by cez noc ostro poklesla.

Toľko na tému „teoretické cvičenie o zvládnutí a zneškodnení davu cudzincov odmietajúcich rešpektovať akékoľvek autority a predpisy na území kde sa aktuálne nachádzajú.

A teraz malé konšpiratívne okienko : včera prebehla v Maďarsku porada rady obrany štátu. Na jej závere minister obrany abdikoval. Môžeme veriť že sa už na to necítil. Môžeme si myslieť že to súvisí s permanentne problematickými Gripenmi. Môžeme predpokladať že taknejak všeobecne pocítil zodpovednosť za to že mohol urobiť niečo a neurobil to, prípadne nedohliadol aby bolo urobené poriadne.

Alebo že dostal na čítanie (a hlavne na podpísanie) niečo, na čo nemal žalúdok. Uvidíme. O náhradníkovi ktorého Orbán vymenoval prakticky obratom sa vie, že bol štátnym tajomníkom v rezorte obrany, je doktorom vojenských vied a dizertačnú prácu robil o riešení krízových situácií.
Skrebec

PS : odkaz špeciálne pre súdruha ktorý toto číta zo služobnej povinnosti, ako aj pre zástupy malých československých zmrdov súťažiacich o plaketu Pavky Morozova, ktorí práve v tejto chvíli snaživo v duchu koncipujú podanie príslušným orgánom : predtým než pôjdete dopyče, skúste si v slovníku dohľadať rozdiel medzi významom „vypočítať„, prípadne „predpovedať“ a „propagovať„, „tešiť sa na„, prípadne „vyzývať na„.

13.09.2015 Skrebec

9 komentárov

 • Hanba Slovensku

  Radšej by som 100 syrskych utecencov ako jedneho „študovaného“ Juraja Poláčka. Hanba Slovensku za tieto rasistické postoje, a to u nás ani žiadny utečneci niesu.. smutné.

  • 1.) Asi Vám robí problém čítanie, tak zdôrazním, že autor nie som
   2.) V čom konkrétne je text rasistický. Alebo stačí nálepka?

  • Syrsky utecenec? V pohode, ale:
   1. Ak uteka pred vojnou, moze poziadat o azyl v Europskej unii – v tomto pripade v Grecku a Bulharsku, ktore su prvou krajinou EU po jeho trase. Preco sa hrabe do Madarska?
   2. Mal by respektovat zakony krajiny, v ktorej sa nachadza, to znamena, ze ak ho policia vyzve na legitimaciu, mal by sa vediet legitimovat.
   3. Oficialne potvrdenie, ze Syrcania maju dvere otvorene, sposobi jav popisany v jednej ceskej komedii („Vy jste pan Gogo?“ „Jo, my sme vsichni Gogo…“ ). To staci povedat, ze je zo Syrie, ze doklady stratil a ma vsade dvere otvorene? A co ak nahodou klamal a nie je zo Syrie, ale napr. z Pakistanu ci nedajboh zo Stredoafrickej republiky ( hovorim o extreme, pretoze napr. ziadnemu cernochovi nikto neuveri, ze je Rus )? Odmenou za klamstvo mu ma byt azyl?

   Toto nie je o rasizme. Toto je o tom, ze sa tu pouziva dvojity meter. A staci sa pozriet na slovenskych Romov. Vacsine Slovakov neprekazaju Romovia ako taki. Im prekaza, ze to, co nie je povolene pre „gadzov“, tak Romom sa prepecie. Lebo inak rasizmus…

  • Ako inac? Len ako anonym! Hanba Slovenska ste sam!!

   Vynikajuci clanok Juraj, dobre som sa pobavil a zatruchlil pri myslienke, ako by to asi vyzeralo u nas, ak by sme hranicili so Srbskom. Mame jednoducho *bohovske* stastie, ze nas to minulo. Respekt a podpora Madarom pri ich huzevnatej obrane zakonnosti a poriadku vo vlastnom dvore. Angela by za toto sa mala zodpovedat ostatnym krajinam.

  • Hanba debilom ako ty, co ani len citat nevedia, nie to mysliet. Clanok je uplne realny, vystihuje situaciu a blbeckovia, co by radi migrantov precitnu presne do opisaneho stavu, az ich tu pritiahnu miliony votrelcov.

 • pán Poláček ste asi riadne nasratý :). ale nemyslím si že takéto expresívne vyjadrenia niečomu pomôžu, akurát povzbudia k vypisovania komentárov ako „do plynu s nimi“, „ku stene“ atd. a to nám naozaj nepomôže, práve naopak. osobne verím a dúfam že nič také sa nestane, ani v soft verzii. bojím sa že utečenci by sa správali ako „bojovníci“ IS, pri útoku na dedinu by vpredu išli ženy a deti (pri IS z vedlajšej, práve dobytej dediny). Môj návrh je jednoduchý, humanitné vracanie utečencov späť na zachytne miesta v lybii a turecku (resp. bezpečneho tabora v Syrii) bez detí do cca 10-12 rokov. všetky deti odobrat, pretoze ich rodičia vystavili smrti, teda sú tu velmi racionalne dôvody na odobratie detí do kvázi ústavnej starostlivosti. zriadiť krízové centrá pre tieto deti v hraničných štátoch (grécko, taliansko…). samozrejme dať utečencom na výber, možnosť o vrátenie dieťaťa do určitého času s tým že automaticky strácajú právo na azyl alebo deti po dôkladnej prevýchove prerozdelovať. nakoniec na obdobnom princípe fungovala niekolko storočí osmanská ríša…je to humánne a najma vysoko preventívne riešenie. ako sme sa síce mohli presvedčiť na otcovi pašerákovi, nie všetci otcovia majú svoje deti ako prioritu, ale na druhej strane neverím že matky by to dlhodobo akceptovali. bez detí by demagogia a citové vydieranie zo strany „humanistov“ stratila najudernejsiu silu, vracanie mladych bojaschopnych moslimov by už naozaj vadilo iba tym, čo chcu na tom zarobit….

 • Niežeby madari nemali pravdu ale majú svoje problémy a furt vytahujú svoju najlepsiu tému že velké madarsko. Nato poviem len tolko chodte už do riti s celým uhorskom a žite teraz. Už navždy bude existovat len madarsko a slovensko. Už to nebude ako za druhej sv vojny že vám pomôžu poliaci

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Incident, ktorý som si vypočítal.

 • :-)))))))))))))))))) tak pekne od srdca:-)

Pridaj komentár