Indonézia upresňuje kúpu najnovších ruských lietadiel

Indonézsky minister národnej obrany Ryacudu Ryamizard po stretnutí s predsedom Bezpečnostnej rady Ruska Nikolajom Patruševom povedal pre indonézsky spravodajský portál Republica, že krajina sa nakoniec rozhodla nakúpiť desať multifunkčných lietadiel 4++ generácie SU-35S.

Koncom minulého roka sme Vás informovali, že Indonézia, ktoré plánuje obnoviť zastaralé lietadlá sa rozhodovala medzi americkými F16 a ruským SU-35S. Nakoniec sa rozhodla pre ruské stroje a oznámila, že nakúpi 12 kusov ruskej novinky

Pôjdem v marci do Ruska podpísať zmluvu,“ povedal minister obrany novinárom na okraj stretnutia s delegáciou ruskej Bezpečnostnej rady v Jakarte

Zároveň potvrdil, že nákup by mal byť obmedzený na 10 kusov, oproti skorším plánom kúpiť 12 kusov najpokročilejších ruských stíhačiek.

Až keď zvládneme nové unikátne technológie, budeme môcť aktualizovať (stíhačky),“ povedal minister.

Ryamizard dodal, že Indonézia a Rusko sa dohodli na termínoch transferu technológií (TOT) týkajúcich sa nákupu.

Povedal, že Indonézia pošle svojich pilotov a podporný personál do Ruska absolvovať školenie v oblasti údržby a prevádzky lietadiel.

Veliteľ indonézskych vzdušných síl, maršál Agus Supriatna naznačil na konci minulého roka, že Indonézia by chcela kúpiť 12 kusov stíhačiek Suchoj SU-35S ako náhradu vyraďovaných útočných stíhačiek F-5 E/F.

V súčasnosti má Indonézia ešte jedenásť Su-30 a z typu Su-27 celkove päť lietadiel.

Suchoj Su-35S je hlboko modernizovaná vysokomanévrovateľná multifunkčná stíhačka 4 ++ generácie. Lietadlo využíva technológiu piatej generácie, vďaka ktorej je lepšie ako iné podobné stíhačky triedy. Podľa odborníkov sa Su-35S sa môže pochváliť oveľa lepšími výkonovými charakteristikami v porovnaní so svetovými analógmi. Suchoj prepracoval hlavne systém avioniky, srdcom ktorého je systém správy informácií zvyšujúci interakciu človeka so strojom. Su-35S využíva Irbis-E, rádiolokátor s pohyblivou fázovanou mriežkou a digitálne vychyľovaným lúčom, ktorý je kľúčovou súčasťou riadiaceho systému streľby lietadla. Radar je schopný detekovať vzdušný cieľ o veľkosti 3 metre štvorcové (32 štvorcových stôp) na vzdialenosť 400 km (250 míľ), môže sledovať 30 vzdušných cieľov a súčasne napádať osem. Lietadlo Su-35S je kompatibilné s celým radom rakiet vzduch-vzduch dlhého, stredného aj krátkeho doletu, presných a neriadených zbraní vzduch-zem, ktoré zahŕňajú rakety, bomby a strely s plochou dráhou letu. Maximálne užitočné zaťaženie 8 ton zbraní, môže byť nesené na štrnástich závesníkoch. Stíhačka je pri boji schopná použiť rakety s doletom až 300 km

 

Zdroj:

One comment

  • Som hrdý na to, že sa naši slovensky vojaci rozhodli kupit americke vrtulniky. Cufam, ze porazime ruske stroje typu SU 35S a tym odstranime Rusku hrozbu pre celu Europu aj s Merkelovou a utecencami, ktori sa budu moct v hojnom pocte mnozit aj na Slovensku, chranenom Blackhawkami.

Pridaj komentár