Iniciatíva Stop fašizmu je sama o sebe ohrozením demokracie !

Juraj Poláček v relácii Slobodného vysielača Medzipriestor (záznam relácie) podrobil „stopfašistov“ silnej kritike.

StopFasizmuSVV právnom a demokratickom štáte nie je možné beztrestne nikoho obviňovať z propagácie hnutí potláčajúcich slobody. Ak má niekto podozrenie na porušenie zákonov, existujú a kompetenciu na to majú orgány činné v trestnom konaní a nezávislá súdna moc.

Občan, alebo aktivista má samozrejme právo spochybniť konanie resp. činnosť niekoho, kto podľa neho prestupuje zákon, ale nesmie to spraviť spôsobom mimo rámca stanoveným legislatívou.

„Stopfašisti“ idú v tomto prípade jasne mimo rámca stanoveným legislatívou. Oni nielen dospeli k nejakému svojmu a svojskému vyhodnoteniu situácie ohľadom strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, ale zároveň vyvodzujú konzekvencie, postihujúce právo legálne fungujúcej strany zúčastňovať sa na správe vecí verejných.

Tým súčasne diskriminujú aj právo občanov, podporujúcich túto stranu, podieľať sa na moci cez nimi zvolených zástupcov.

StopFasizmuLPR

Iniciatívu Stop fašizmu iniciovalo občianske združenie Ľudia proti rasizmu (LPR). Neupodozrievam Irenu Biháriovú zo zlého úmyslu, ale toto je zase jeden z mnohých prípadov, kedy LPR opätovne škodí demokracii ako takej.

Iniciatíva Stop fašizmu je nedemokratická, zavádza procesy, ktoré poznáme z čias najtvrdšej totality vedúce k politickým procesom a popravám.

Na záver je smutné a šokujúce, že v krajine a štáte, kde je možné lopatou prehadzovať ľudí prehlasujúcich sa za milovníkov slobody, liberálov a demokratov, neexistuje jediný „neextrémistický“ hlas, ktorý by sa proti povstávajúcej totalite mimovládok ozval.

Juraj Poláček vyjadril svoj názor, že je čas sformulovať protiaktivity a rázne sa proti urválkovským metódam ozvať. To tiež znamená, že súhlasí s trestným oznámením, ktoré podal Marián Kotleba.

Nie vždy sa s kolegom Poláčkom zhodnem v pohľade na  vnútropolitické dianie. V tomto prípade však plne zdieľam jeho pohľad na vec.

Ešte dva moje postrehy.

StopFasizmuUSA

Bez peňazí sponzora je iste ťažko stvoriť akciu, ak má byť vstup voľný. Ale realizovať podujatie zamerané na vnútropolitickú tému s podporou veľvyslanectva USA… predstavme si, že by niekto takéto podujatie realizoval s podporou veľvyslanectva Ruskej Federácie, to by bolo protestov vo všetkých médiách.

S číslom 35 je pod iniciatívou podpísaný Daniel Milo, právnik, odborník na extrémizmus a pokiaľ je mi známe, zamestnanec Ministerstva vnútra.

StopFasizmuMilo

Privítal by som, ak by na služobnom úrade ministerstva by Danielovi Milovi v priateľskom rozhovore pripomenuli, že by nebolo na škodu, v primeranej miere vystupovať v duchu zákona č. 73/1998 Z. z. o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru.

Si uvedomujem, že Daniel Milo nemusí byť na prac. mieste spadajúcom pod tento zákon, ako aj to, že v § 48 sa píše:

(5) Policajt nesmie byť členom politickej strany alebo politického hnutia ani vyvíjať činnosť v ich prospech; to neplatí, ak ide o policajta uvedeného v § 44 ods. 2.

takže vyvíjať činnosť v neprospech politickej strany by mohol, aj ak by pod ten zákon spadal.

Tu ide skôr o morálny aspekt prípadu, predsa len je Daniel Milo súčasťou štátnej moci a represívnych zložiek štátu.

Trestné oznámenie, ktoré Juraj Poláček spomína, podal Marian Kotleba ešte pred voľbami 10. februára tohto roku. Samozrejme, že sedí ako „uliate“ na dnešnú situáciu okolo „stopfašistov“.

StopFasizmuTO

 

 

11 komentárov

 • Knieza Myskin

  Multikultúrna tolerancia

  Od Akademického roka 2016/17 otvárame pre študentov prvých ročníkov bakalárskeho stupňa štúdia nové študijné zamerania.
  Multikultúrna tolerancia
  Zameranie reaguje na súčasné dianie v Európe a vo svete. Študentom ponúka osvojenie si vedomostí v oblasti multikulturalizmu a nadobudnutia s ním súvisiacich profesijných zručností.
  Profil absolventa a jeho uplatnenie
  Prostredníctvom štúdia multikultúrnej tolerancie budú absolventi pripravení na zvládanie intolerancie, rasizmu, xenofóbie a riešenia kríz v školskom a širšom sociálnom prostredí. Naučia sa zabezpečiť psychické a mentálne zdravie žiakov, študentov a dospelých s dôrazom na poskytnutie účinnej opory, bezpečia, rady a psychologickej starostlivosti. Nutnosť rozvíjať multikultúrne kompetencie je významná najmä v pomáhajúcich profesiách a v profesiách poskytujúcich starostlivosť o mentálne a fyzické zdravie jedincov

  http://www.paneurouni.com/sk/fakulty/fakulta-psychologie/bakalarske-studium/akreditovane-studijne-programy/multikulturna-tolerancia/

 • samozrejme, že je to totalita. Je to paradox, ale bojujú proti totalite a sami ju zavádzajú. Hmmm, paradox, aký paradox? Ako tak premýšľam tak to nie je paradox ale forma. Tzv. demokrati znásilnili demokratické a humanistické normy a pomocou nich zavádzajú v spoločnosti prvky totalitnej spoločnosti. Rôzne tzv. „dobrovoľné“ iniciatívy, cenzúra, správny názor, prenasledovanie oponentov a ich nálepkovanie, vynucovanie rôznych postojov a aktivít, to všetko má spoločného menovateľa.

  Avšak keď sa na to pozrieme z nadhľadu zistíme jednu zaujímavú skutočnosť. Už sa tu na o mimovládkach písalo a čo vlastne robia, ale teraz to už vidí aj slepý. Jedinou neznámou x v rovnici je vzťah mimovládok a politických strán. Či to x = súzvuk alebo x = konflikt. Ak je tam súzvuk tak tie mimovládky slúžia ako PR oddelenie politiky a zároveň ako skrytý nástroj strán pri zmene myslenia spoločnosti. Politici otvoria tému, zahrajú sa na blbečkov a mimovládky to potom správne usmernia. Ak je tam konflikt, tak to slúži ako zbraň a zároveň varovanie. Posledne to bolo použité pri štrajku učiteľov a podľa všetkého to malo účinok, lebo všetky ostatné aktivity čo potom učitelia robili išli do zabudnutia a nikomu to nevadilo.

  Politici si uvedomujú silu a úlohu mimovládok, komu slúžia (príkladov z Čiech majú dosť) a podľa toho sa aj správajú. V súčasnej situácii na Slovensku sa mimovládky, či už dobrovoľne alebo nanútene (pre politikov), stali partnermi politických strán, ich pomocníkmi a zároveň aj kontrolórmi.

 • Mne toto uz pripomina hon na carodejnice. Vlastnici medii a prestitutov nevedia prehltnut absolutne odmietnutie , ktore im volici vystavili vo volbach. Kotleba je ten koho si vybrali. Nieje ani prvy ani posledny. (Bolo tu napr. medialne sialenstvo pred referendom) To ze demonizuju jeho fasizmus je len zasterka. V skutocnosti ho prenasleduju preto, lebo ma relevantnu silu (potvrdenu volbami), nie je pod ich kontrolou a zaroven ohrozuje ich ciele. Napr. hlasa vystupenie SK z europskej unie a podobne veci. Z tohoto naskakuje slnieckarom husia kozia.
  V tomto zmysle treba vidiet aj pozitivnu stranu veci. Keby im islo podla planu, tak by neskrecali tolko.
  Dalsim problemom, ktoremu musia celit su alternativne media. Volby ukazali, ze mainstreamu veri omnoho menej ludi nez si mysleli. To preto Smatanov zoznam c. 2. a dalsie „vynalezy“…

 • Ako môže vyzerať demokracia keď sa za ňou skrýva boľševik? Nie materiálna bieda Slovákov je problém ale duchovné dedičstvo tzv. socializmu je najväčším problémom. A so smútkom v duši musím konštatovať, že časť tohto dedičstva ako keby zdedili aj európski lídri – centralizácia moci, direktivizmus, určovanie nepriateľov a nálepkovanie ľudí,…

 • Slova fašista, nacista, a další stratili už dávno svoj obsah, rovnako ako slovo gay. Základna otázka ale znie : sme pravny stát? Máme nezávislé sudnictvo, prokuraturu a policiu?

  • Tiež to vidím podobne. Jedna vec je nálepkovanie. Tu by bolo jednoznačne dobre týchto ľudí potrestať, inak sa to nezastaví. Beztrestnosť je katastrofa pre spoločnosť. Druhá vec: v prípade Slovenska považujem za odvážne opierať sa o existenciu právneho štátu.

 • Knieza Myskin

  nebezpecenstvo spociva v tom ze je mozne prakticky kohokolvek onalepkovat ako fasistu (ako sa to bezne deje napr na diskusich na internete) a nasledne ho ostrakizovat a ponizovat na zaklade tejto nalepky bez ohladu na skutocne nazory a postoje tohto cloveka. Toto je kultura ktoru tu zavadzaju mimovladky a media. (snazia sa zaviest)

  Podotykam ze aj clovek ktory na ine nazory na veci historicke nemusi byt automaticky fasista ako to sugeruju niektori aktivisti
  (cize neschvaluje totalitu neschvaluje vojnu neschvaluje deportacie atd atd atd) len sa napriklad domnieva ze niektore historicke udalosti sa udiali inak ako nam to prezentovali komunisti pripadne ze niektore fakty boli zamlciavane alebo neinterpretovane spravne vo vtedajsom kontexte
  Myslim si ze diskusia o tychto veciach(o nasej minulosti) je celkom regulerna vec a to tam viac ze dodnes sme s nou nie vysporiadani (a nechceme sa vysporiadat metodou ktoru nam nanucuju niektore media) Aj tu plati ze pravda oslobodzuje.
  Priznat si dobre aj zle, vecne a fakticky ako sa to udialo. A zobrat si z toho poucenie do buducnosti.

Pridaj komentár