Islamista útočil v materskej škôlke

Nebezpečie islamistického teroru naobchádza ani tých najmenších Európanov.

Islamisti vo Francúzsku vyhlásili koncom novembra, že cieľom ich útoku budú aj školské zariadenia.

Podľa svedectva učiteľa, 14. decembra o 7:10 zaútočil neznámy muž v škôlke v meste Aubervilliers (metropolitná oblasť Paríž). V oblečení maliara natierača vstúpil do škôlky. Zbraň pravdepodobne nemal a na učiteľa zaútočil nožnicami, ktoré boli v škôlke.  Učiteľovi zasadil 2 nožnicami rany, jednu z toho do krku.

S výkrikom „Toto je Islamský štát, toto je varovanie“ utiekol z miesta činu.

Zranenia učiteľa našťastie nie sú život ohrozujúce.

Školu po útoku navštívila ministerka školstva Najat Vallaud-Belkacem (pôvodom z Maroka). Učitelia jej oznámili, že sa v súčasnej dobe cítia ohrození. Ministerka ich obavy chápe, jedno z opatrení, ktoré vyhlásila na mieste budú školenia učiteľov ohľadom poskytovania prvej pomoci zraneným.

Od 13 novembra platia na školách nové bezpečnostné opatrenia, vrátane kontroly vstupu do škôl. Ale o 7 hodine ráno, bol v škole len učiteľ a jeho nadriadený. Školy teraz musia vypracovať konkrétne opatrenia aj na čas, kedy v škole nie sú deti.

zdroj cafepedagogique.net

Aktuálne sa objavila informácia, že si učiteľ všetko vymyslel. Túto informáciu priniesla BBC 14. 12. 2014 okolo 18:00 hod. Odvoláva sa pri tom na zdroj z prokuratúry.

 

Aubervilliers

centrum Aubervilliers foto: Wikipedia CC BY-SA 3.0

 

 

One comment

  • Podla najnovsich sprav sa „Samoporezal“….
    Aspon tak „zmenil“ vypoved-ci uz zo strachu, alebo ho „presvedcili“ .
    Vyzera,ze dostane basu, hajzel…
    Allah Akkbar…

Pridaj komentár