Ivan Novoroľník: Hra na plot.

Zopár faktov na ktoré by sme nemali zabúdať.

 • Nikto nikdy nevidel obrovský nápis vytesaný do skaly, s notársky overeným podpisom samotného pánaboha vpravo dolu, hlásajúci že na každý problém existuje riešenie, prípadne že existuje viacero riešení a minimálne jedno z nich sa nám bude aj páčiť, lebo bude v súlade s našimi morálnymi atď. kritériami.
 • Imigranti sú zhusta na ceste rok aj viac. Takže opatrenia (napríklad hypotetické nemilosrdné vracanie, zavedené a vykonávané od zajtra) na zamedzenie prílivu už na štarte čisto ekonomických imigrantov, sa môžu reálne začať prejavovať ….v horizonte x rokov. Tí čo už zaplatili sú už na ceste, a aj šanca že sa k nim správa dostane je skôr nižšia. Pašeráci rozhodne novinku šíriť nebudú.
 • Čo zároveň znamená že tá vlna ktorá do únie už došla a beznádejne zavalila a preplnila všetky existujúce kapacity, je ešte stále nič v porovnaní s masou ktorá je na ceste a môžeme ju čakať každým dňom.
 • Ak teda niekto navrhuje namiesto plotov a inej „lokálnej obrannej línie“ zamerať sa na niečo dostatočne všeobecné, trebárs kaleráb typu „urobiť opatrenia tam odkiaľ prichádzajú aby sa ani nevyberali na cestu„, nedá sa vo všeobecnosti nesúhlasiť. Ono bolo by to naozaj fajn. Len treba natvrdo kontrovať protiotázkou, či dotyčný len tak všeobecné sníva alebo má nápad, t.j. aké konkrétne opatrenie si teda predstavuje že Únia (alebo kto vlastne) vykoná dajme tomu konkrétne v Nigérii alebo v Iraku a v akom časovom harmonograme si predstavuje vymyslenie, presadenie, zavedenie a zahájenie účinnosti. Po vyčerpávajúcej odpovedi v ktorej „reč vaša budiž áno-áno, nie-nie„, môžeme pokračovať ľubovoľnou ďalšou obľúbenou krajinou pôvodu. A občas to okoreniť otázkou, že a čo medzitým a dovtedy. A z čoho by to zaplatil.
 • Nie, neexistuje žiadna mýtická „krajina v Afrike„, ktorá by na svojom území povolila realizáciu masového prijímania neúspešných a vyhostených z EU. Ak si niekto myslí že naozaj existuje africká vláda, ktorá bude súhlasiť, aby jej z celej EÚ nazvážali všetkých, koho tam nevedia a nedokážu uživiť ani v bohatom Nemecku, je bez urážky debil. Nehovoriac o tom, že nie všetci idú z Afriky.
 • Pre lepšiu inšpiráciu si spomeňme ako Anglicko navrhlo že keď to Francúzi v Calais nezvládajú, pošlú im tam nejakých vojakov. A s akým nadšením sa to stretlo. Napríklad s protiponukou že keď sa im nepáči, môžu sa na to celkom vykašľať a neklásť imigrantom prekážky, nech si idú do toho Anglicka.
 • Preto ak naozaj chceme zriadiť v severnej Afrike fajnový lágerčok, napríklad niečo neuveriteľne a až nereálne humanistické (a to najlepšie v rámci možného) ako je toto, budeme si najprv ten pozemok pod ním musieť natvrdo vybojovať. Plus príslušné okolie. A udržiavať stálu posádku chrániacu perimeter. Rádovo desaťtisíce mužov plus letectvo a logistika. Proti americkej účtenke čo i len za Irak je to samozrejme nič, len eurokasa je primerane prázdnejšia. A vojakov menej.
 • Teraz zatvorme oči a predstavme si že Cameronovi, Angele, Francoisovi….a, je to rozprávka, nech to má grády ? VŠETKÝM súdruhom v rámci Únie v noci nadnes docvaklo, že toto riešenie (invázia do Afriky aby bolo kde láger postaviť) je jediné možné riešenie, inak sa nedá. Čiže všetci ho už chcú. Otázka za milión : praktická realizácia (naloďovanie invazných síl v prístave Palermo) sa začne
  • do troch mesiacov
  • do roka a do dňa
  • jedného dňa, po vyhodnotení enviromentálneho dosahu vyloďovacej operácie na populáciu púštnej blchy?
 • Kým sa toto neudeje, máme dva akútne problémy.
  • kam s tými čo sú už tu a;
  • ako zabrániť aby došli ďalší, aspoň v krátkodobom horizonte (lebo ak postavíme hrádzu a prítok neustáva, môžeme buď dvíhať hrádzu čo tiež nejde donekonečna, alebo sa čudovať až sa hrádza preleje.)
 • Ak postavíme plot, musíme byť pripravení a schopní postaviť na vrch toho plota niekoho s drúkom v ruke, kto zastaví toho, čo si k plotu príde s rebríkom.
 • Ak sa plot naozaj odhodláme brániť, skôr alebo neskôr dôjde na vydanie ostrej munície.
 • Potom je to len otázka času kým dôjde k obetiam. A je prakticky isté, že si to vyžerú (aj) húfy nevinných, ozajstných úbožiakov na naozajstnom úteku pred vojnou (čo na tom že zhusta na úteku cez x krajín kde vojna nie je). Žien. Detí.
 • A otázkou dňa sa stane, koľko obetí plota sme morálne ochotní ustáť.
 • Nie, nedokážeme pomôcť ani všetkým vojnovým utečencom (Sýria, Irak, Kurdi, Jemen…)
 • Nie, naozaj sa necítim byť zodpovedný za dôsledky populačnej explózie v Nigérii a nie, nemám žiadnu povinnosť z toho vyplývajúcu.
 • Ale môžeme pokecať na tému zdvojnásobenie populácie v priebehu 25 rokov a kompatibilita takéhoto životného modelu s európskym životným štýlom. A jeho uplatňovanie v rámci podpory kultúrneho rozvoja utečencov a vplyv na verejné rozpočty a schopnosť prijímať ďalšie multikultúrne obohatenie.
 • Dnu preto môžeme púšťať len niekoho a tu sa dostávame do bodu že „výber„.
 • Kým poniektorí predstavitelia blavakava humanistov dokážu viesť zaujímavé debaty na tému že ako si dovoľujeme vôbec uvažovať že by sme si vyberali, niektorí idú ešte ďalej. Osobne som absolvoval veľmi zaujímavú debatu, v ktorej sa mi nemenovaný bloger síce implicitne, ale o to urputnejšie snažil naznačiť, že samotné triedenie moslim-kresťan je rasizmus a morálne fujfujfuj a okrem toho je to aj tak technicky nemožné. Ja som to pochopil tak, že buď nemá žiadnu fantáziu alebo naznačuje, že je neschopnejší a sprostejší než títo borci, ktorí to zvládli ešte na plťke uprostred Stredozemného mora, pretože on by to nedokázal ani vo výrazne sterilnejšom a suchšom prostredí záchyťáku v Sabinove. Čo mu ale nebránilo ani na priamo položenú otázku neodpovedať so šarmom sebe vlastným, ani sa neprestal cítiť ako morálne nadradený minimálne že 3/4 slovenského fejsbúku.

A ešte jeden taký všeobecný – pokiaľ štandardom bude, že vláda niekde chce umiestniť utečencov a miestni to nechcú a prípadne to aj dajú nahlas najavo a vláda povie že nezáujem, umiestnime, vy rasistické hovädá… skôr alebo neskôr si ľudia položia otázku, či toto je naozaj to pravé orechové a či sa netreba spoliehať na vlastné sily.

A ako tie vlastné sily vyzerajú….nuž verte mi, Kotleba & his melody fellows v sídle BBSK, to je tá až absurdne najlepšia verzia. Ostatné pozostávajú z úplne bežných ingrediencií : benzínu jesto plné benzínky, fliaš plné pivnice, zápaliek plné trafiky a v schopnosti nepamätať sa, čo sa dialo minulú noc, patríme medzi svetové veľmoci.

Pripravte sa na náraz.

Ivan

[sociallocker][/sociallocker]

5 komentárov

 • Nechapem, co sa dotycny hanbi. Co je zle na pouziti ostrej municie. Ja by som nemal ako vojak ziadne zabrany, natiahnut gulomet a strielat. Je mi jedno ci ich bude 5 ci tisic.A takisto potapat lode. Dialo sa to v 1.sv. vojne, v 2.sv. vojne a tisickach vojnach za tisicrocia. Tak na co sa upipat. Sme vo vojne. Tak bojujme.

 • Treba zakázať na uzemí EU vyznávanie islámu a všetky jeho prezentácie a tý ludia čo chcú žiť v Europskej únii musia sa vzdať ,verejne, islámskej vieri, alebo kompletne vyhnať všetkých moslimov bez rozdielu, či je politik, herec, športovec alebo lekár, z EU, ináč sa z tohoto bordelu, čo spôsobili europolitici, v živote Európa nespamätá, a zrušiť humanitárne organizácie pre Afriku z EU, prestať od nich kupovať ropu a totálne ich odstrihnúť od ekonomiky EU, chvílu bude kríza, ale za pár rokov sa všetko vyrovná a bude zasa fain, a oni nech pokapú od hladu a smädu, šak keby nebolo európanov tak by furt žili v stredoveku, banda smradlavá

 • Pingback: Nemecko v plameňoch | MEDZIČAS

 • Nerozumiem tomu, prečo vlády krajín EU, priamo EU a europoslanci, EK a ostatní vrcholoví riadiaci pracovníci si nechajú špiniť do vlastného hniezda, teda vystavujú obyvateľov EÚ bezpečnostným rizikám, zdravotným rizikám, silnému zaťaženiu sociálnych systémov jednotlivých krajín a celkovo zbedačovaniu spoločnosti tým, že sem na územie Európy vpustia kdekoho, teda imigrantov, ktorí sa už späť do domovských krajín nevrátia a keď nedostanú azyl v jednej krajine skúsia inú krajinu. V každom prípade sa budú potulovať po Európe, a prídu ďalší a ďalší až ich tu budú húfy. Čo bude potom s ekonomikou celej únie?

  • Tu nejde ani o ekonomiku, ani o úniu. Ľudí treba zamestnať prízemnými problémami a strachom o holú existenciu, aby prestali špekulovať nad tým, odkiaľ vietor fúka. Potom si nechajú nasadiť okovy otrokov, dokoncia si ich budú žiadať.

Pridaj komentár