Je nehumánne navrhnúť odsun moslimov?

Pre spisovateľa a filozofa Martina Janečka je návrh tzv. radikálov o odsune islamských migrantov a aj ich potomkov do materských krajín minimálne námetom na diskusiu.

Martin Janeček je známy židovský intelektuál, ktorý je držiteľom českého francúzskeho a izraelského pasu. Islam a jeho doktrínu pozná veľmi dobre nielen z teoretického, ale aj praktického hľadiska. Podľa neho ide o súboj kto z koho a prežiť môže len jeden.

Nemá morálnu dilemu, ak sa má rozhodnúť medzi záchranou českého (európskeho) etnika resp. kultúry a inváznou kultúrou s islamskými koreňmi. Tvrdí, že ak s nemali problém Česi odsunúť Sudetských Nemcov s históriou na tomto území dlhou 700 rokov, nemôže byť žiadny problém odsunúť moslimov. V jeho vízii je hrozba islamizácie v zmysle ovládnutia islamskou kultúrou, oveľa horším aktom ako bola hrozba nemeckého nacionalizmu pre prežitie českého národa.

Prečítajte si jeho myšlienky sami v rozhovore, ktorý dal pre Parlamentní listy

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Odsunme-muslimske-imigranty-podobne-jako-sudetske-Nemce-Islam-je-zlocinna-nasilna-ideologie-usiluje-o-svetovou-nadvladu-rika-zidovsky-intelektual-424667

9 komentárov

 • Knieza Myskin

  Ak neprijímaš náš návrh riešenia utečeneckej krízy si fašista! A takýmto spôsobom môžeme označiť tak obrovskú časť spoločnosti ako fašistickú. Lenže spoločnosť je skôr nezorientovaná, nevie vyjadriť svoj názor produktívne kriticky, len vníma, že sa dejú veci, ktoré nie sú úplne kóšer. To Vaše je politický liberalizmus, ktorý s liberálnym už prestal mať veľa spoločné, lebo iné názory zosmiešňujete a pohŕdate nimi, aj keď sú to názory, ktoré sa snažili o konštruktívnu kritiku.
  Diskusia je viacmenej pseudo, každý dnes už pomaly žije vo svojej pravde, kde nie je už ani len možnosť, niekam sa posunúť. Každý iný názor je bullshit, ani vecné argumenty už nemajú zmysel.

  Každý človek má právo vbehnúť do horiaceho domu a snažiť sa tam niekoho zachrániť, nemá však právo do toho horiaceho domu vtiahnuť ostatnú spoločnosť a riskovať ju v prospech záchrany niekoho iného. Falošní hrdinovia dneška riskujú nepremyslene nevnímajúc riziko. Časť rizika je nafúknutá ako strašiak, časť rizika je úplne reálna a bude mať veľa negatívnych dopadov – už aj má! Pracujte s realitou a pragmaticky, nebuďte úplní idealisti! Majte pochopenia nie iba pre odlišné kultúry, ale aj pre plusy a mínusy vašej vlastnej. Z hrdinov, ktorí nerozumejú akým spôsobom eskaluje konflikt sa stávajú herostratovia, ktorí si neuvedomili dôsledky svojich polarizovaných názorov aj keď ich mysleli možno dobre.

  https://dennikn.sk/blog/viera-vo-falosne-dobro/

 • Ja by som sa opýtal takto:
  Je nehumánne odsunúť nehumánnych islamistov?
  Odpovie si každý sám.

 • Ja lepšie a spoľahlivejšie riešenie nevidím. A treba isť zásadou Švajčiarov – u nás sa problémy neodkladajú, U NAS SA PROBLÉMY RIEŠIA !!!

 • je fakt ze pocas WW2 aj po nej bolo mnoho narodnych presunov
  aj horizontalnych aj vertikalnych
  stve ma ze stacilo NEVPUSTIT a nemuseli sme riesit ziadnu moralnu dilemu
  a ked niekto este POZYVA, tak to je vrchol uletu

 • Niekedy je dobré byť židom takto sa doňho nemôžu obuť všakovakí multikulti paraziti z mimovládok 🙂

Pridaj komentár