Je to oficiálne: Donald Trump je prezidentský kandidát republikánov

Kontroverzný realitný maklér dosiahol svoje. Napriek obrovskému odporu vo vnútri Republikánskej strany, získal podporu na schválenie svojej nominácie pre tohtoročné prezidentské voľby. V nich vyzve kandidátku demokratov Hillary Clinton.

Naša redakcia podporuje kandidatúru Trumpa. Myslíme si, že pre budúcnosť Európy aj Slovenska bude jeho zámer menšej angažovanosti USA, revitalizácia vzťahov s Ruskom a ukončenie sankcií užitočný.

Gratulujeme!

11 komentárov

 • http://blog.hlavnespravy.sk/707/byvaly-velvyslanec-murray-za-zverejnenim-e-mailov-hillary-clintonovej-stali-clenovia-jej-vlastnej-strany/

  Podľa Murrayových slov za únikom e-mailovej konverzácie Hillary Clintonovej stáli znechutení členovia Demokratickej strany. Malo ísť o znechutenie zo skorumpovanosti Nadácie Clintonových a z ich špinavých praktík, napr. špinavostí použitých v boji Clintonovej s jej konkurentom Sandersom. Murray povedal, že v septembri tohto roku bol vo Washingtone a v lese neďaleko Americkej univerzity sa stretol s jedným z členov Demokratickej strany, ktorý mu potajomky poskytol dané materiály na Clintonovú, ktoré neskôr každodenne do sveta uvoľňovalo Wikileaks. Takže žiadni ruskí hackeri, žiadny Putin ani iné rozprávky! Šlo o ľudí, ktorí nechceli, aby sa osoba ako Clintonová ujala tak významnej funkcie akou je úrad amerického prezidenta!

 • co ma Hilary na rovasi?

  – 4 americania vratane konzula zahynuli v Lybii na ambasade potom, co ju ambasadu napadli ozbrojenci – ambasada predtym poslala Hillary priblizne 600 (slovom seststo) ziadosti o posilnenie bezpecnosti ambasady. Ked sa jej na to potom pytali, povedala – „aky je v tome teraz uz rozdie?“
  – Nadacia Clintonovcov prijimala milionove dary od roznych krajin – vzacne presne vtedy, ked Hillary ako ministerka zahranicnych veci prijala delegacie z tychto krajin
  – Hillary a jej stab zmazali priblizne 30.000 jej emailov, po tom, co dostala sudny prikaz emaily nemazat (tvrdila, ze to boli emaily o joge a svadbe jej dcery, predpoklada sa, ze to boli emaily dokazujuce korupciu vo vztahu k jej nadacii)
  – Generalna prokuratorka odmietla stihat Hillary za jej aferu s emailami vzacne hned potom, co sa (Generalna prokuratorka) stretla s Billom Clintonom nahodou na letisku v Arizone
  – … atd, atd, atd …

  Mám otázečku… Kolik z těchto čtyř případů by bylo potřeba vyvrátit, abyste změnil na Hillary Clinton názor? Stačilo by, abych vám úspěšně rozporoval jeden z nich, dva z nich? Protože při vší úctě, tohle je klasický „Gish gallop“ – vy vznesete sadu obvinění, žádné z nich příliš dopodrobna nerozepíšete, vyjádříte jejich podstatu velmi vágně (tím pádem vám to nezabere mnoho času); a kdyby „protistrana“ chtěla vaše obvinění vyvrátit, zabere jim každý z těchto případů minimálně půl hodiny. Takže zatímco vy jste se svými lehkovážnými obviněními hotový za minutu, protistrana by měla strávit x hodin shromažďováním faktů a argumentů, přičemž samozřejmě vy byste požadoval, aby ty argumenty byly řádně podloženy citacemi atd., což je velmi únavná práce.

  Pokud stejně na konci budete skálopevně přesvědčen, že Hillary je Killary, tak nemá smysl se do toho pouštět.

  Prosim vsimnite si, ze moj prispevok nebol o obvinovani Hillary ci dokazovani jej viny, moj prispevok je tom, ze SME neinformuje objektivne.
  Ak vsak trvate na tom, ze moje informacie su nepodlozene, skuste napriklad obycajny google, toto som nasiel za 3 minuty:
  1) Bengazi:
  http://www.politifact.com/truth-o-meter/statements/2016/jul/19/ron-johnson/what-you-need-know-about-hillary-clintons-infamous/
  2) Nadacia:
  http://www.realclearpolitics.com/2016/10/29/the_breathtaking_pay-to-play_of_the_clinton_foundation_394551.html
  3) Emaily:
  http://www.factcheck.org/2016/09/the-fbi-files-on-clintons-emails/
  4) Loretta Lynch
  http://www.cnn.com/2016/06/29/politics/bill-clinton-loretta-lynch/

  Prosim, vsimnite si, ze som za tymi styrmi pripadmi napisal atd, atd, atd … co po znamena – a tak dale. Este raz opakujem, SME neinformuje objektivne, to je cela podstata toho co som tu chcel povedat.

 • Komentar V Palka k prezdentskym volbam
  https://www.postoj.sk/15834/kto-bude-vladnut-zapadu

  velmi dobre – odporucam

 • Takže nie spolupráce KGB so CIA umožnila rozpad výchovného bloku ale Regan, a Jan Pavol druhý a určitě Gorbačov. Je jasné že nás pohlad na historiu sa liší, lebo s tým Hitlerem s tebou nesuhlasim.

 • Určite bude Trump lepší prezident ako neokon psychopatka Hitlary Klingonová!!!

 • Nechcem vam burat sny, ale spomente si co ste si mysleli před 9 rokmi o Obamovi.
  Prezident USA je rovnaka babka jako ten nas, akurat ma vyssi plat, krajsi dom, a vetsiu ochranku.

  • Knieza Myskin

   Hilary je uz teraz viac skorumpovana ako Trumph, Je jasne ze ak Trumph splni co i len 10% nasich ocakavani je to viac nez dost, ale v danej situacii je to lepsia alternativa

   • U nás to bolo rovnake, Fico vs Kiska. Mensie zlo vyhrálo nieje dovod na radost, lebo zas vyhrálo zlo.

   • Hillary Clintonová má ďalšiu kauzu, nadácia rodiny Clintonových podľa uniknutých mailov, ktoré zverejnil portál WikiLeaks a britský politický web Canary, prijímala dary od francúzskej firmy Lafarge. Táto firma pritom nielenže platila Islamskému štátu za to, aby mohla podnikať na území, ktoré islamisti kontrolovali, ale údajne od nich aj nakupovala ropu.

    To prvé by sa dalo chápať ešte ako výpalné, ale to druhé možno chápať už ako účasť na financovaní tejto teroristickej organizácie. Médiá zároveň pripomínajú staršie prepojenia Hillary Clintonovej s touto firmou. Bývalá prvá dáma mala sedieť v predstavenstve firmy Lafarge (The American Spectator), resp. predtým im poskytovať právne služby.

    http://www.lidovky.cz/traskave-spekulace-kolem-clintonove-jeji-sponzor-pry-uplacel-islamsky-stat-1vx-/zpravy-svet.aspx?c=A160803_123618_ln_zahranici_msl

  • Rovnaký odpor ako proti Trumpovi, bol aj proti Reaganovi. Podľa vtedajších kritikov nie je druhotriedny herec hodný najvyššej funkcie. V skutočnosti jeho éra je dnes hodnotená ako prelomová a Ronald Reagan dokázal kombináciou svojej empatie, tvrdohlavosti a nekompromisných zásad nielen dostať Sovietov za rokovací stôl, ale nakoniec bol kľúčovou postavou pádu komunistického impéria.
   Je predčasné dnes hodnotiť Trumpa, ktorý v politike ešte nič neriešil a nedokázal. Jeho konzervatívne postoje sú však ďaleko lepším prísľubom do budúcnosti než neocon politika H.Clinton. Zároveň by na čele najdôležitejšej krajiny na svete určite nemala byť osoba, ktorá je vydierateľná a ktorá by kvôli porušeniam zákonov za iných okolností mala problém sa vôbec zamestnať v štátnej správe. Ak naviac dnes hodnotíme politickú situáciu ako huntingtonovský stret civilizácií, H.Clinton, platená peniazmi ropných šejkov je niečo podobné, ako keby v predvečer druhej vojny kandidoval človek platený Hitlerom. Absurdná situácia…
   Mimochodom – pred deviatimi rokmi som bol zásadne proti Obamovi z miliónov dôvodov, z ktorých sa všetky potvrdili

Pridaj komentár