Je to vlastizrada ! – tvrdí Marián Kotleba v rádiu Frontinus.

Marián Kotleba bol od svojho zvolenia za predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja tak akosi v informačnej blokáde. Prakticky nedostával v médiách žiaden priestor. Ak tak, tak v alternatívnych stránkach priamo naviazaných na Ľudovú stranu Naše Slovensko.

Ak sa o ňom písalo v tzv. „mienkotvorných“ médiách, išlo často skôr o citové výlevy redaktorov, o akési ich prihlásenie sa k línii politickej korektnosti. O kvalite nimi podávaných „faktov“ škoda aj písať.

Situácia s migrantami dramaticky rozbúrila slovenskú spoločenskú scénu. Jedným z logických dôsledkov je, že kruh informačnej blokády okolo osoby Mariána Kotlebu začína dostávať vážne trhliny. O jeho postoje a vyjadrenia sa začína zaujímať alternatívna scéna slovenskej žurnalistiky.

Mariánovi Kotlebovi sa chystá dať priestor Slobodný vysielač v relácii Informačná vojna. Foto: Slobodný vysielač

Mariánovi Kotlebovi sa chystá dať priestor Slobodný vysielač v relácii Informačná vojna.
Foto: Slobodný vysielač

Zbohom politickej korektnosti dalo medzi prvými v Žiline sídliace rádio Frontinus, ktoré tak naplnilo svoje motto, že v ich rádii nájdeme všetko, čo chceme počuť. Naozaj nejeden, ak nie aj väčšina občanov Slovenska, už má dosť mentorov typu Michala Havrana, ktorí na nich vyskočia každú chvíľu z nejakého média.

Marián Kotleba bol hosťom relácie  Debata na telefón . V relácii ma príjemne prekvapila vysoká profesionalita a talent redaktora Martina Palúcha.

Na dokreslenie situácie dodávam, že Sobotné dialógy RTVS ignorujem nie preto, že si myslím, že by som sa nemal napríklad od premiéra Slovenskej republiky (hosťom bol v sobotu 30.5.2015) čo dozvedieť. Prístup, forma a celkové schopnosti redaktora Braňa Dobšinského – no mne osobne sa to naozaj nedá počúvať. Skákanie do reči a celkovo ten miestami až „osadnícky“ prístup v komunikácii, možno aj od prírody nie najlepšia hlasová vybavenosť, proste nezvládam to.

Relácia Debata na telefón trvá hodinu a pol, a za ten čas sa Marián Kotleba vyjadril k viacerým aktuálnym témam. Mimoriadne bol ostrý v téme prísunu migrantov na Slovensko.

Na rozdiel od ministra Kaliňáka, ktorý konanie  europoslancov za SMER (všetci hlasovali za smernicu o povinnom prijímaní migrantov a právo Bruselu stanoviť Slovensku povinné kvóty) označil ako neprofesionálne (priamo ich označil za odtrhnutých od slovenskej reality), ale zároveň za niečo, na čo majú v rámci vnútrostraníckej demokracie nárok. S tým, že Smer ich hlasovanie po straníckej linke riešiť nemieni.

Marián Kotleba má diametrálne iný názor, považuje ich hlasovanie priamo za vlastizradu. Postoj Smeru na neho veľký dojem neurobil a vyzýva voličov nevoliť žiadnu stranu, ktorej poslanci podporili vznik práva Bruselu stanoviť Slovensku povinné kvóty v prijímaní migrantov. Zároveň pomerne ostro vyzval občanov Slovenska aby osobne dali najavo spomínaným „zradcom“, čo si o nich a ich postojoch myslia.

Občas zachytím niečo z FB komunikácie okolo Moniky Flašíkovej a zdá sa mi, že v súčasnosti sú slovenskí europoslanci naozaj terčom tvrdej a emotívnej kritiky od svojich voličov, či skôr poväčšine nevoličov. V posledných EU voľbách bola volebná účasť 13,05 %.

Osobne by som situáciu okolo hlasovania poslancov prirovnal situácii spred 40tich rokov – keď Vasiľ Biľak a spol. spísali iné pozvanie a tak pozvali vojská Varšavskej zmluvy. Iste by sa aj na to dalo pozrieť ako na prvok vnútrostraníckej demokracie a  samozrejme za splnenie si morálnej povinnosti voči našim „partnerom“ za predchádzajúce roky „spolupráce“. Ja a väčšina z nás to myslím vidíme úplne ináč.

Slovenská spoločnosť sa vplyvom snahy Bruselu získať právo umiestňovať podľa vlastných smerníc  imigrantov na Slovenskom území silne radikalizuje. Je veľký predpoklad, že táto situácia vynesie Mariánka Kotlebu a jeho spolupracovníkov pri najbližších voľbách do parlamentu a to na úkor niektorej z menších, politicky korektných, vo veci imigrácie bezfarebných pravicových strán.

Zajtra (3.6.2015 o 21:00) dá Mariánovi Kotlebovi priestor vo vysielaní ďalšie slovenské rádio, tentokrát to bude Slobodný vysielač a jeho relácia Informačná vojna.

Reláciu z rádia Frontinus sa iste vyplatí si vypočuť zo záznamu a rovnako aj naladiť si rádio Frontinus, pokiaľ sa nachádzate v dosahu jeho vysielania ( Žilina 104,6 MHz, Čadca na frekvencii 96,1 MHz, Martin 96,2MHz. ).

[sociallocker][/sociallocker]

2 komentáre

  • Pan Juris dakujem za upozornenie na radio aj za link na relaciu s panom Kotlebom. Radio som si hned naladila. Ani si neviete predstavit ako dobre padne pocuvat taketo alternativne radia tu v zahranici. Drzim palce aj Medzicasu a pozdravujem z Noveho Zelandu.

  • Rada popočúvam. Dúfam, že aspoň na Fb. A ďakujem za upozornenie.

Pridaj komentár