Jeb Bush: „Obama používa federálnu donucovaciu silu, aby zadupal náboženskú slobodu“

606x404-n_582061efb6f17639a367442ab89c8370

(Foto: Jeb Bush, zdroj Washington Examiner)

 

Bývalý guvernér Jeb Bush Florida povedal, že Obamova administratíva obmedzuje náboženskú slobodu prostredníctvom federálnych donucovacích prostriedkov. Podľa neho by mali Spojené štáty americké premietnuť „kresťanský hlas“ v medzinárodnej politike a meradle.

Bush, republikán a katolícky konvertita, sa ešte stále nevyjadril oficiálne ku kandidatúre do Bieleho domu. K zásadnejším verejným vyjadreniam sa vyhýba. Práve preto jeho prejav včera na Liberty University – kresťanskej škole v Lynchburgu, vyvolal veľký ohlas.

Jeb Bush je povestný svojou umiernenosťou v prejavoch alebo skôr tým, že nemá takmer žiadne prejavy, ktoré by podporili je kandidatúru v republikánskej nominácii na prezidenta.

Vo väčšine sa vyjadrovali len ľudia z jeho okolia a najbližší spolupracovníci, u ktorých sa predpokladá, že budú tvoriť výbor na podporu jeho kandidatúry.

Bushov prejav na Liberty University, bol tak prvým silným signálom a verejným vystúpením, ktorým sa vymedzil voči Obamovi a dnešnej federálnej vláde. Bush doslova povedal, že „federálna vláda zadupáva náboženskú Slobodu“.

„Čo malo byť jednoduchý hlas v prospech náboženskej slobody sa namiesto toho stal agresívny postoj proti nej“, cituje Jeba Busha Associated Press.

 

Dôvodom týchto slov sú „štátne zdravotné schémy“, ktoré ponúka rozšírený projekt verejného zdravotného pistenia – Obamacare. Ten sa dostal do konfliktu s výhradou vo svedomí, keď núti rafinovaným spôsobom prijať celú agendu tzv. gender ideológie a neomarxistickej kultúry (povinná štátom platena antikoncepcia, náhradne materstvo financované štátom, či plošné eliminovanie výhrady vo svedomí v štátom garantovanom zdravotníctve) .

Podľa Busha Obamacare a prostredníctvom nej federálna vláda obmedzuje praktizovanie viery, povedal v závere svojho prejavu na Liberty University.

 

Zdroj:

http://www.washingtonexaminer.com/jeb-bush-obama-uses-coercive-federal-power/article/2564245

 

 

3 komentáre

Pridaj komentár