Jon J. DEMKO: Ľavicový ples. Pravicový čardáš a jahňací guláš.

Asi takto by sa v stručnosti dali charakterizovať nadchádzajúce komunálne voľby, pokiaľ k urnám pôjde jahňacina, ktorá slepo lajkuje facebookové statusy do seba zahľadených egocentrických pravicových „lídrov“, ktorí tancujú svoj pravicový čardáš, pod taktovkou Dr. Fica na jeho ľavicovom plese.

Jahňací guláš: „Bol by som rád, keby sme sa nesnažili si to tu natierať, ale vecne argumentovať. Ja sa nebránim iným informáciám. Vravím, a stojím si za tým, že s touto dámou (Tatianou Kratochvílovou) spolupracujem, poznám ju osobne a javí sa mi ako lepšia možnosť k voľbe“, povedalo liberálne jahniatko. Viete to, že sa necháte vtiahnuť do diskusie o tom kto je lepší, čistejší a spravodlivejší kandidát. A to práve na Slovensku, kde je to úplne irelevantné, to ešte pochopím.

Aj ja som bol voľakedy blbý a naivný. A nechápal som, že pri vyjednávaniach s ostatnými stranami o podpore favorita, môžete na magistráte vyjednať taký alebo onaký flek, podľa sily ktorú predstavuje suma sfanatizovaných ovečiek vo Vašom košiari, takže to ešte pochopím, lebo niekedy som bol ovečkou aj ja, a naivne som dúfal v ideály tam, kde sa veselo za oponou kšeftovalo.

Ale to, že si neurobíte domáce úlohy a nevygooglujete na internete o pani Kratochvílovej ani základné, na nete dostupné informácie, ma skutočne prekvapuje. Ten mozgový výplach a jahňacie sfanatizovanie muselo byť vykonané priam majstrom.

Sumár informácii dostupných na webe o pani Tatiane Kratochvílovej:

– V minulosti riadila cestné hospodárstvo na magistráte za primátorovania Andreja Ďurkovského (KDH). – Je súčasná šéfka odboru dopravy na radnici v mestskej časti Staré Mesto. Rozumej o stupienok nižšie.

– Pôsobila ako tajomníčka klubu OĽaNO Igora Matoviča – Bola asistentkou poslankyne Márie Ritomskej, ktorá to na svojom blogu kardinálne popiera pod titulkom „Kratochvílová zneužila moje dobré meno“, lebo bola Ritomskej nanútená Igorom na výplatnú pásku a nič vraj nerobila.

– Blogy pani Kratochvíľovej sú tiež veľmi veľmi zaujímavé. S chronologického pohľadu, ako aj na koho smerujú.

Pravicový čardáš: V situácii, kde je každému, jasné kto je favorit. Si kladiem otázku, čo dá Milan Kňažko zato, keď sa pani Kratochvílová vo vhodný okamih vzdá svojej kandidatúry v prospech favorita. Samozrejme nezaškodí zvýšiť svoje vyjednávacie pozície a preto sa vlastne začal tancovať tento pravicový čardáš a variť onen povestný jahňací guľáš. Rozumej sfanatizovať a oblbnúť jahňacinu neexistujúcimi ideálmi tam, kde celý cirkus funguje na princípe výmenného obchodu so základnou menou „sfanatizovaná ovečka“.

Čím viac sfanatizovaných ovečiek, tým viac flekov si môže tá ktorá politická centrála u favorita kúpiť. Dnes nie je nič zadarmo, prečo by mala byť podpora vo voľbách charitou, že áno?

Ľavicový ples: Súčasná fragmentácia pravicového spektra a jeho hašterivý charakter naznačuje, že pravica je vlastne tichý spoločník Dr.Fica. Opozícia vlastne neexistuje, pretože opozícia predstavuje alternatívu a tu zďaleka o alternatíve nemôžeme ani hovoriť.

Ak neexistuje opozícia, tak toto celé je len krásny lavicový ples pod taktovkou Dr.Fica, kde pravica nič netušiaca, tancuje tak, ako Dr.Fico píska a Jahňacina sa krásne varí v kotlíku naivity, spolu s kosťami od smeráckeho stolu.

Ak sa pýtate, kedy tomu bude koniec, tak odpoveď, znie jednoznačne vtedy, ak jahňacina začne so zdvihnutým prostredníkom voliť skutočne nezávislých kandidátov. Bez hocijakej politickej podpory, pretože „s politickou podporou“ znamená vo výkladovom politickom slovníku „kúpený, ako citróny v Tescu“.

Viel spaß aus Berlin

Váš *jj

 

Jon J. Demko: Vyštudoval za dopravného plánovača na Žilinskej Univerzite. Žil dlhšiu dobu v New Yorku. Pracoval a podnikal v oblasti IT, elektronického obchodu a online marketingu. Dva roky na Slovensku pôsobil aj v politike kým ho to skoro nezabilo. Následne znova emigroval do Berlína. V súčastnosti je študentom existencie a snaží sa byť humoristickým kazateľom.

Pridaj komentár