Keď eurohodnoty naozaj moc bolia – o vysťahovávaní pôvodných európskych obyvateľov z bytov.

(ilustračné foto: Wikimedia Gémes Sándor/SzomSzed CC BY-SA 3.0)

Starosta nemeckého Nieheimu   môže mať pocit krivdy. Aj keď tieto veci sa v posledných dňoch dejú v celom Nemecku, práve Nieheim z nejakých príčin si vyslúžil pozornosť alternatívnych médií nielen v Nemecku, ale aj za hranicami.

Migrantov je potrebné all inclusive „eurohodnotovo“ zaopatriť a to chce samozrejme najprv strechu nad hlavou. Keďže tá strecha nemôže byť len hocijaká, je potreba sa dostať k domom a bytom. Dostupných  nehnuteľností ani v Nemecku nie je toľko, ako by bolo treba. Postaviť nové chvíľku trvá a niečo to aj stojí.

Jediné reálne riešenie v tejto chvíli je vyhodiť na ulicu nájomníka „nemigranta“. Nebudeme politicky korektne chodiť okolo horúcej kaše, povieme priamo: vyhodiť „bieleho“ nájomníka.

A tak vyhadzov z obecného bytu postihol 51 ročnú zdravotnú sestru Bettinu Halbey, alebo jej susedu, slobodnú mamu s dvoma deťmi.

Ako sa hovorí, starého psa novým kúskom nenaučíš.  V „rajchu“ kolíske arizácie, majú vo vzťahu k vysťahovávaniu obyvateľov z bytov a domov bohatú historickú tradíciu.

Róbert Fico vie, prečo ide do ostrého sporu s EÚ. Keby sme tu dnes mali inú, „eurohodnotovú“ vládu, aj nejeden slovenský nájomník by si mohol pakovať kufre a hľadať si miesto pod najbližším mostom. Bytový fond na Slovensku je zákonite oveľa chudobnejší ako v bohatšom Nemecku. A voľné zdroje na výstavbu nových nehnuteľností sú veľmi skromné. Bytový fond  je len časť „obety, ktorú po nás v tejto veci žiada „hodnotová“ Európa, pretože migranta treba zaopatriť all inclusive.

A  všetci vieme, že kvóty pri čísle 2500 ani zďaleka nekončia. Ide o trvalý mechanizmus s premenlivými, ale s neustále sa zvyšujúcimi číslami.

Viac v : Německou zdravotnici vyhazují z bytu, město do něj nastěhuje uprchlíky

4 komentáre

  • na Slovensku sa pre účely zabezpečenia strechy nad hlavou a jedného teplého jedla denne vypláca sociálna dávka, tzv. dávka v hmotnej núdzi, vo výške približne 60 eur na osobu.
    Zo 60 eur mesačne majú vyžiť sociálne odkázaní občania SR, no imigrantom táto vláda poskytuje all inclusive v Gabčíkove. Čo by za to dalo množstvo bezdomovcov, ktorí poberajú spomenutých 60 euro, ktoré nevystačia ani len na jedlo, nieto ešte strechu nad hlavou. Je mi na vracanie z pokrytectva a farizejstva štandardného politického spektra.

    • ešte si zabudol doplniť, že tých 61,60 EUR dostane, keď si odmaká 32 hodín verejne prospešných prác. Je to tak ako píšeš. Keď sa Slovák dostane na dno a nemá nikoho kto by mu pomohol, môže si rovno kúpiť špagát a obesiť sa.

    • ale spomínanú sumu si musia u nás dobrovoľne aj odrobiť, nejakých 32 hodín nútených prác za mesiac, a tak štát sociálne šetrí aj tu závratnú sumu z ktorej vyžiť by mali (nakoniec euro k euru bude na migrantov aj)

  • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Keď eurohodnoty naozaj moc bolia – o vysťahovávaní pôvodných európskych obyvateľov z bytov.

Pridaj komentár