Keď jeden môže…

Predstavte si, že vzhľadom na riziko stretov s ozbrojenými skupinami sa Rusko podporované napr. Čínou rozhodne bez schválenia OSN a z vlastnej vôle vytvoriť „demilitarizovanú zónu“ v šírke cca 50km pozdĺž hranice s Ukrajinou – na ukrajinskom území. A začne bombardovať akúkoľvek aktivitu ukrajinskej armády na Rusmi stanovenom území.

Zdá sa to ako skutočne zlý a morbídny vtip? Možno áno, Európania by z doslova z kože vyskočili a pre našich vojnychtivých jastrabíkov by to bol zrejme signál pre zahájenie tretej svetovej vojny. Lenže je doslova neuveriteľné, keď podobné porušenie medzinárodného práva prechádza na inom mieste svet mlčky.

Turecko sa dohodlo s USA, že vytvorí pás bez prítomnosti ISIS – na sýrskom územi. Toto sa už ani neoplatí komentovať. Medzinárodné právo je skrátka súbor predpisov, ktorý platí podľa mienky USA len pre malých a slabých. Výsledkom je potom chaos a bezprávie.

Naviac ako píše Guardian, je vytvorenie bezletovej zóny v Sýrii bez schválenia OSN z vôle USA zrejme aj prípravou na rozsiahlu inváziu do Sýrie. V tejto súvislosti pripomínam milión mŕtvych v Iraku a milióny ľudí utekajúcich pred hrôzami vojny z veľlkej časti do Európy. Takže tieto udalosti sa nás priamo dotýkajú, poškodzujú nás a podporou plánov USA len dokumentujeme koloniálny status Európy. Fuck the EU!

[sociallocker][/sociallocker]

Zdroj:

http://www.nytimes.com/2015/07/28/world/middleeast/us-and-turkey-agree-to-create-isis-free-zone-in-syria.html?_r=0

3 komentáre

  • Konečne to niekto rieši, asi nie uspáva doba na humanitu. Respektíve byt humánny k niekomu kto si to ani neželá nechce a najradšej by zlikvidoval všetkých kresťanov a vlastne všetkých okrem ich samotných. Prejav súcitu voči takýmto ľudom je len prejavom falošného sociálneho cítenia, ktoré môže byt osudné….

  • som ten posledný kto by sa zastával Turecka ale predsa len je tá situácia asi trochu iná, z územia Sýrie možno reálne napádajú islamisti resp.teraz asi skôr kurdi obyvatelov turecka najma bezpečnostné zložky. pokial viem ukrajinci zatial rusko nenapádajú ani tam nevykonávajú žiadnu teroristickú (národnooslobodzovaciu v prípade kurdov) činnosť…anyway, postup turecka voči IS (koketovanie s diablom), voči legitímnej vláde v Sýrii a najma voči kurdom (keby sa dalo zopakovali by arménsky scénar nakoniec je výročie…) je jasným dôkazom ze Turecko do európy nepatrí a to ani prostredníctvom telenoviel 🙂

  • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Keď jeden môže…

Pridaj komentár