Keď perlí slovenský „demokrat“

Demokracia je vláda ľudu, v širšom slova zmysle spoločnosť, kde má každý právo slobodne vyjadriť svoj názor. A s predpokladom akceptovať existenciu opozitných názorov. Tomu sa hovorí pluralita a výrazom slobody je možnosť voľby medzi rôznymi názormi.

Ibaže v mysliach mnohých ľudí existuje iný výklad demokracie, ktorá hovorí, že slobodne je možné vyznávať čokoľvek – ak sa to neprieči mojim/našim názorom. Bohužiaľ podobný výklad je v dnešnom mediálnom ale aj politickom mainstreame vysoko prevažujúci.

Dôkazom toho je aj vyjadrenie jedného „demokrata“

Demokrat

Je to zvláštne, keď niekto, kto hovorí, že si ctí demokraciu, robí všetko pre to, aby jej atribúty, t.j. sloboda slova a pluralita názorov nemali možnosť zaznieť vo verejnosti, t.j. pre pospolitý ľud. V skutočnosti je tento „demokrat“ obyčajný prívrženec totalitných metód riadenia spoločnosti, pretože len v podobných typoch spoločností je normálne bojovať proti zverejňovaniu opačných názorov.

Na rozdiel od uvedeného „demokrata“ mám iný názor. Ja som za slobodu, pluralitu a podporujem aby sa aj dotyčná osoba mohla verejne a slobodne prejavovať. Za podmienky, že tak budem môcť robiť aj ja, alebo niekto, kto má podobné názory. Obávam sa však, že k tomu nikdy nedôjde z jednoduchého dôvodu. 70-80% ľudí intuitívne vie, že sociálno-inžinierske totalitné konštrukty sú jednoducho zlé, nefungujú a v slobodnej súťaži by „demokrat“ neobstál. Moji fanúšikovia by jednoducho počtom prevalcovali ľudí, ktorí namiesto popisovania reality, chcú realitu „tvorivo“ a „humanisticky“ pretvárať.

Ale čo sa divím, „demokrat“ len plní objednávku. Nie tú tzv. spoločenskú, t.j. hovoriť tak, aby odrážal a koncentroval spoločenské vedomie, aby abstrahoval kľúčové potreby národa a vydestiloval niekoľkými zmysluplnými slovami jeho pocity a nálady. Nie, „demokrat“ má za úlohu „vplývať“ na voličov, „formovať“ ich podľa názorov elity, podľa nejakého „plánu“. Ich názory, potreby miliónov ľudí nie sú dôležité, sú to predsa jednoduchí, málo vzdelaní ľudia, prakticki idioti, ktorí nevedia čo chcú a namiesto nich majú myslieť iní – napr. ľudia ako je „demokrat“.

Myslím, že takejto starostlivosti sa veľmi radi vyhneme. K čomu to vedie, čo pre nás chystajú „demokrati“ si pozrite na videu Georga Carlina zo stránky „Keď amerikanofilom hrabe“

 

13 komentárov

 • Hoci rádio Slobodný vysielač kritizuje politikov ako kradnú peniaze, Slobodný vysielač sám zlyhal v tom v čom kritizuje politikov:
  nehospodárne vynakladanie finančných prostriedkov poslucháčov.

  V minulosti veľmi poslucháčov SV pohoršil nápad Norberta Lichtnera: extrémne predražený klub Slobodného vysielača, ktorý vyšiel až na neuveriteľných 12000 EUR.

  Keď odišla so Slobodného vysielača práčka špinavých peňazí menom Norbert Lichtner, zrazu mesačné náklady Slobodného vysielača „záhadne“ klesli z 8000 na 6000 Eur mesačne. Aká „náhoda“ !!!.

  Norbert Lichtner sa okolo finančných vecí netajil veľmi kontroverznými názormi – netajil sa tým, že peniaze sú jeho Bohom a bôžikom.
  Napr. povedal veľmi kontroverzný názor, že luxusné sa považuje až od ceny 80000 Eur. V relácii Spirituálny kapitál povedal, že autá pod túto cenu patria len chudobným. Nuž finančné názory pána Lichtnera sú veľmi kontroverzné – má nejakú vysokú latku. Z toho vyplýva, že Norbert Lichtner bol aj hlavným vysávačom peňazí so Slobodného vysielača.

  A čo je hnusné pľuvanie do tváre poslucháčom Slobodnévo vysielača je to, že Lichtner o sebe povedal, že on žiadne peniaze od poslucháčov neberie a potvrdili to aj jeho dvaja kolegovia. Osobne tomu určite neverím. Z kontextu hore uvedených faktov, je nemožné uveriť tomu, že by pán Lichtner nebral žiadne peniaze od poslucháčov.

  Keď teda nebral pán Lichtner žiadne peniaze od poslucháčov, potom mám otázku, ako je možné, že po jeho odchode záhadne klesli náklady Slob. vysielača z 8000 na 6000 Eur?
  Ako mi vysvetlíte túto záhadnú záhadu pán Lichtner?

  Read more: http://dolezite.sk/Kauza-Norbert-Lichtner-a-peniaze-LWPy2B.html#ixzz3tB7gsnQw

 • Takže čo priniesol Lichtner do Slobodného vysielača?
  Aké ovocie priniesol?

  Urobil so Slobodného vysielača druhé rádio Lumen, keď si do SV zavolal katolíckeho kňaza Pavla Pakoša a začal s ním robiť pravidelné relácie

  Hlupák Lichtner naletel propagande Aliancie za rodinu a extrémne radikálne nechutne a hnustne začal toto čisto náboženské referendum podporovať a pozývať len jednostranných extrémne radikálnych hostí na túto tému.
  Lichtner je psychpat – tie jeho komédie okolo referenda hovoria za všetko – bolo to úplne nedôstojné
  ******
  Lichtner je psychicky narušený človek posadnutý patologickým negativizmom a pesimizmom. Nič optimistické a pozitívne som ho nikdy nepočul povedať. Keď takéhoto psychopata ako je Lichtner počúvajú tisíce ľudí, tak to je naozaj nebezpečné, aký to môže mať vplyv na psychiku ľudí

 • Je potrebné chrániť spoločnosť od nebezpečných ľudí ako je napr. Norbert Lichtner či Ľubomír Huďo. Alternatívne média sú síce samé o sebe dobré, ale títo ľudia majú špeciálnu schopnosť umelo polarizovať spoločnosť a umelo poštvávať dve názorové tábory ľudí medzi sebou a rozdeľovať ľudí.
  **************************
  Tak to áno. Mne osobne veľmi vadilo, že Lichtner pozýval do relácii otvorene psychicky chorých ľudí, ako je napr. psychopat Rudolf Vaský, retardovaní debili z Občianského Tribinálu, alebo ten psychicky narušený tadicionalista (extrémne konzervatívny kresťan) ktorý tam rozprával ako stroj (myslím, že sa volal Filip). A psychicky zdravý nie je ani Martin Daňo, ktorý zámerne neustále provokuje štátnu moc.

  Ja som tolerentný znesiem akékoľvek názory, ale nie som tolerentný k tomu aby pred tisícmi ľudí vystupoval nejaký otvorene psychicky chorý jedinec. To môže aj ostatných ľudí veľmi negatívne ovplyvniť

  • Nerob z ľudí nesvojprávnych, inak sa môže stať, že do tejto kategórie niekto zaradí aj teba a bude ti predpisovať čo môžeš alebo nemôžeš pozerať.
   Názorová pluralita sa ti nehodí? Potom si tolerantný asi ako komunisti, tí sa vyjadrovali rovnako ako ty. Skrátka socializmus si rozvracať nedáme!

  • Ty *****, ak dokážeš že si dal hoc len korunu do SV, tak si otvor papuľu, ale len do takej mieri,v akej v tejto spoločnosti si. Podľa toho čo si tu napísal a ako argumentuješ, nie hodný ani sracieho papiera s ktorým si Lichtner utrie riť.
   A ak ti vadí koho si volá za tvoje peniaze, tak neplať, alebo nepočúvaj, alebo si urob svoje rádio. Neobtieraj sa o človeka, ktorý dokázal za niekoľko rokov to, čo ani tvoja família po cele generácie (ty si toho dôkazom)

 • Ja mám skôr opačný problém káblovku som dávno odhlásil Telku som odniesol do garáže ale ked bude INTV aspoň v základnom súbore tak si ju opäť zavediem a telka pojde naspäť do obývačky 🙂 a Juraj malá oprava v texte na konci tá FBstránka sa volá „Prečo Amerikanofilom hrabe“

 • Bože to je ale blbec… Nikto ho nenuti sledovat in tv aj keby ju mal v ponuke…. Sa stavím že už formuluje nejake listy prevadzkovatelom kabloviek….

 • George Carlin…..netušila som, že niekto taký existuje v USA, teda existoval , Hneď som si pozrela ostatné videá… Vďaka !

 • Keďže sa blížia Vianoce, chcel by som Jurajovi Smatanovi darovať knihu, ktorej nadčasový názov ho celkom presne vystihuje: http://www.gorila.sk/product/130184
  Len škoda, že je vypredaná.

 • Juraj Smatana a ludia jemu podobni sa sice tvaria ze su to demokrati, no demokrati typu, ja tu mam titul na to a to, a som na to fundovany, tak ma budete posluchat, lebo ja mam titul a ja mam pravdu. Neviem ci je to profesna degeneracia ako ucitela historie, alebo to pochytil skor.

  • typci, ako Smatana a dalsi proamericky degenerati to maju od narodenia.

   bezne sa precenuju a maju velke ocakavania od seba samich.
   k tomu je, samozrejme, priclenena obmedzenost a chybajuca sebereflexia,ktora nema miesto v degenerovanych hlavach tychto ludi.

Pridaj komentár