…keď prišli po mňa, nebolo nikoho, kto by sa ma zastal

Keď prišli po komunistov, mlčal som, lebo som nebol komunistom.
Keď prišli po sociálnych demokratov, mlčal som, lebo som nebol sociálnym demokratom.
Keď prišli po odborárov, mlčal som, lebo som nebol odborárom.
Potom prišli po mňa, zrazu nebolo nikoho, kto by sa ma zastal.

Túto báseň napísal pastor Martin Niemöller v roku 1946 – alebo sa to aspoň tak traduje. Hovorí o tom, že proti zlu sa treba postaviť bez ohľadu na to, koho sa týka. Jej zmysel je v tom, že sloboda je nedeliteľná a nemôže byť obmedzovaná štátnou mocou. Je to cesta do pekla.

Posledné roky sa stupňuje agresívna vojnová propaganda s cieľom nakresliť Rusku terč na čelo. V jej mene sa jednak démonizuje a dehumanizuje všetko ruského pôvodu, jednak sa potláča kritika takéhoto snaženia, kde jedným z hlavných nástrojov cenzúry sa stáva obvinenie z platenej, či len angažovanej proruskej propagandy. A na definitívne umlčanie kritikov sa naprieč Európou začínajú prijímať náhubkové zákony, ktoré nielen potlačia slobodu slova, ale za „schvaľovanie extrémizmu“ bude možné zavrieť človeka na dlhé roky do väzenia.

Má to svoju vnútornú logiku. Ak je cieľom vojna, vtedy sa kreslia hranice – my a oni, čierna a biela. Každá kritika sa potom stáva velezradou a tá musí byť čo najtvrdšie potrestaná. V podstate je jedno, akým formalizmom sa bude extrémizmus merať. Dôležitý je cieľ a odstránenie prekážok na jeho dosiahnutie. Spoločnosť „sa musí“ dostať pod totálnu kontrolu, kde bude povolený iba jeden oficiálne nariadený názor.

Ak vám to niečo pripomína, máte úplnú pravdu. Takto fungovali a fungujú všetky totalitné režimy. Kaviarenskí bojovníci proti Rusku, volajúci po boji s ruskou propagandou a nadšene vítajúci nové zákony, sú užitoční idioti novej diktatúry. Ich zaslepenosť a nenávisť k východnej krajine im nedovoľuje prehliadnuť, že komentáre o ruskom nebezpečenstve sú len nástrojom na presadenie zákonov, ktoré s Rusmi nemajú nič spoločné. Neprotestujú teraz, keď sa schvaľujú zákony, ktorými budú obmedzovaní a na ich základe zatváraní otvorení podporovatelia Ruska. Sú to predsa „Rusáci“, podradná rasa a všetci, ktorí sa ich zastávajú patria do rovnakého vreca. Neprotestujú, keď zákon postihne kritikov tejto vládnej politiky. Lebo vláda, ktorá likviduje „Rusákov“ je vlastne dobrá a jej kritika je napomáhanie nepriateľovi. Rovnako neprotestujú proti zákonu, ktorý umožní potlačiť ľubovoľný protest a prejav občianskych slobôd. Jednoducho si naivne myslia, že sa ich to netýka. Je to však zásadný omyl.

Rovnako ako Američania podporili v mene bezpečnosti Patriot Act s „trochou“ obmedzenia slobody, aj naši aktisti na smrť nenávidiaci  Rusov dostanú zákony, ktoré ich „ubránia pred ruskou agresiou“. Zároveň však rovnako ako v USA, prídeme aj o poslednú ilúziu slobody. Pričom vnútorný odpor v spoločnosti ostane. Aktivisti robia iba to, čo robili „Jasánkovci“ v každej dobe. Sú vernými sluhami režimu, len s tým rozdielom, že množstvo z nich má z toho báječný, priam eurohodnotový profit. A aj tí, ktorí dnes tieto zákony podporujú, nakoniec zistia, že sú na rade. Lenže potom už nebude nik, kto by sa ich zastal.

12 komentárov

 • Pán Ján Budaj navrhuje dalšie pamätné dni a to udalosť vpádu Sovietských vojsk….Určite mu to neporadil Juraj Smatana 😀

 • Myskin – v ozname o nových komentoch tam na tejto téme figurujem, ale reálne koment „Muslimovia sú nad zákon“ sa niekam vyparil. ???

 • Šialený pápež vyzýva kresťanov na zničenie Európy imigráciou. Pápež je nástrojom NWO
  Tlmočník a moderátor v jednom z TV NOE simultánne tlmočí pápeža. Materiál je autentický. To čo hovorí pápež je naprosto šialené a neuveriteľné. Jeho slniečkárska argumentácia je zrelá na psychiatriu: dobre počúvajte čo hovorí nástroj NWO pápež. Pápež trpí stareckou demenciou. Dostal Alzheimerovu chorobu – úplne stratil rozum – je to šialenec. S kontextu si všimnite, že pápež bez servítky na ústa vyzýva kresťanov aby z láskou prijímali ekonomických migrantov!!! Všimnite si, že nehovorí len o utečencoch ale aj migrantoch ako ich treba s láskou prijať.

 • Muslimovia sú nad zákon! – a máme tu fašizmus ako vyšitý!
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9063-muslim-vudce-usa-saria-ustava
  Vo „Švedsku“ zákaz vianočnej výzdoby – pochopiteľne musí urážať musulmanov!
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9059-svedsko-zakaz-svetelna-vyzdoba-urazka-muslim
  In memoriam… už len slzy… ABBA – Happy New Year

  • som rad ze v parlamente je niekto kdo si rovnako jako ja mysli ze USA su fasisticky stat. Sice ho volit nebudem, lebo nemam nesuhlasim s jeho sefom Sulikom, ale pan Dostal ma u mna plus.

 • V relácii Dobre vedieť! si pán Kemka tak ako v relácii Pod lampou spolu s Hríbom neodpustil kopanec do Ruska. Jedna súťažná otázka znela Akú novinku zaviedli v Ruskej armáde? odpovede boli 1. zakazalí paskované tričká a dalšia čo bola aj správna – zaviedly ponožky
  A on normálne važne volil odpoved, že zakazali tie tričká s argumentom „lebo Rusko“ a nakoneic sa ešte smiali, že Rusi ešte len objavili ponožky resp.v akom mizernom a primitívnom stave je výbava Ruskej armády. Niečo také by si verejne nikdy nedovolili voči iným národom a etnikám najme nie voči tým v Perzkom zálive a jednej (pánovi Hribovi srdcu milej) blízkovýchodnej krajiny

 • Za Proruskú propagandnu sa už považuje takmer akákoľvek obrana našich donedavna samozrejmých hodnotových základov či kritická debata o „progresivnych“ hodnotách a ich pozadí a súvislotiach. A každému slniečkárovi uniká ten dvojaký meter v boji voči predsudkom. Rusov, vlastencov, krestanov a tých čo nahliadajú na podstatu veci so zdravým rozumm sa žiadna ochrana voči intoleranci netýka, ale naopak. Bol tu jeden ironický komentár niekoho, že práve z tohto dôvodu zvažuje konverziu na Islam.

Pridaj komentár