Keď sa človek zblázni

Čítať myšlienky fanatikov je zábava. Sú tak odtrhnutí od reality a tak zalezení vo svojich paranoidných bludoch, že im úplne unikajú súvislosti a následky.

Jednoduchí ľudia a naši herci veria, a tí čo z nich žijú tvrdia, že mimovládky pôsobiace vo sférach vplývajúcich na verejnú mienku, financované z vládnych zdrojov a zo zahraničia, vykonávajú svoju činnosť nezištne a bez postranných úmyslov.

Toto z princípu nie je skrátka možné. Propaganda je súčasť vládnutia a výkon moci sa vykonáva aj cez vplyv na verejnú mienku. Ak vláda, alebo zahraničný subjekt podporuje nejakú organizáciu, protihodnotou bude podpora vlády, alebo výkon činnosti v líniách zahraničného subjektu. Nie je to nič démonické, je to obyčajná rovnica moci.

Juraj Smatana píše: „Pred pár dňami si do tretieho sektora kopol Fico, dnes Zeman. Fico spochybnil jeho mimovládnosť, Zeman spochybnil jeho neziskovosť. Čo už. Tretí sektor tu bol pred nimi a bude aj po nich. Upratovať.

Samozrejme, Smatana má právo na svoj názor a podporu mimovládok. Čo je však problém, je jeho názor, že mimovládky sú povinné vyvažovať úlohu tajných služieb zahraničných mocností. Doslova píše, že: „Len tu treba nejakú protiváhu SVR a GRU.“ (ruská zahraničná rozviedka a vojenská rozviedka – Služba vnešnej razvedki, Glavnoje razvedivateľnoje upravlenije ) To je absolútne zlyhanie pohľadu na demokraciu a rozdelenie moci.

SmatanaMozajev

Juraj Smatana ako objekt ľudovej tvorivosti (zdroj „Možajev„)

Domyslené do dôsledkov si Smatana ako člen mimovládneho frontu, prisvojuje bez akéhokoľvek mandátu a verejnej kontroly právo vyšetrovania, odhaľovania, konšpirácií, udávania. Pretože tu existuje hrozná „konšpirácia tajných síl iluminátov a satanistov“ v obrátenom garde. To, z čoho si Smatana robí bežne posmech, fakticky robí on sám. Aj on má svoju obdobu chemtrails, vakcinačnej genocídy, HAARP – len sa to volá inak. V jeho podaní sú to skratky SVR a GRU.

Bohužiaľ, vo svojej fanatickej eufórii sa cíti ako svätý Juraj, ktorý kopijou svojich „dekonšpirácií“ prepicháva stohlavového draka ruského sprisahania voči úbohému Slovensku. Nech sa však snažím ako chcem, okrem obrazov z psychiatrických liečební ma v tejto súvislosti nič iné nenapadá. Smutné je však to, že tieto paranoje sú široko zdieľané a to dokonca ľuďmi, ktorí majú prístup k ovplyvňovaniu verejnej mienky a tí blokujú akúkoľvek diskusiu o tomto probléme.

Možno si svojou činnosťou pán Smatana privyrába, možno to robí z nezištného altruizmu a naivity, ťažko povedať. Rozhodne mu jeho činnosť v demokracii nik nemôže upierať. Toto však nefunguje v opačnom garde. Pretože Smatana rád upiera právo na diskusiu tej druhej strane.

Smatana vyzyvaKeďže Smatana&Comp sú jediní s patentom na pravdu, požadujú voľnú ruku a tvrdý postup voči každému, kto ich kritizuje. Ak v tom niekto vidí počiatok totality, musím s tým súhlasiť. Smatanovci sú veľmi nebezpeční. Nie v tom, čo robia a v čo veria, ale v tom, že znemožňujú slobodu prejavu, diskusie a slova.

Táto cesta skôr alebo neskôr skončí presne tam, kde to vždy v histórii skončilo. Nakoniec ostane len malá nekritizovateľná skupinka, ktorá bude brutálne potláčať akýkoľvek prejav oponentúry, skupinka ktorá bude stáť nad zákonom a mimo zákona a z tohto piedestálu bude panovať nad celou spoločnosťou.

21 komentárov

 • doloresibaruri

  zial, jedina moznost Resetu coraz nenormalnejsieho sveta je 3. svetova. je to ako v akejkolvek rodine- casom sa nahromadia zvlastne postoje a ritualy , vyplyvajuce z prezitych skusenosti a konfliktov . zvonku sa javia ako tazki neurotici,ale vnutri to tak necitia. zmeni sa to az ked ich smrt rozdeli. a to sa deje aj s „rodinou“ zvanou ludstvo.

  • Ludia, ktori maju vojnu, ako jedine riesenie daneho statusu by sa mali dat vysetrit este skor ako pan Smatana.

   • budeme radi ak sa snami podelis o tvoje ucinne riesenie sucasnej situacie.

   • doloresibaruri

    vysetrit sa daj ty. je tam slovicko ZIAL.cize Rezignacia nad ludskou schopnostou resetu a nie TUZBA po 3. svetovej. mas pocit, ze to speje inde ?

    • Klídek, on je len pozitivně myslící jedinec. Mimo vojny změna moze prist aj inymi akciami, například invaziou mimozemšťanů alebo vybuchom yelowstownu. Preto som sa slusne zulua opytal aky je jeho pohlad.

     • No určite nieje riešenie vojna 🙂 to žiaľ si niekam strčte. už sa to rieši popod vaše nosy, žiaľ nevidíte to, 3sv.v. nemôže v tejto dobe byť, je nelogická, preto sa to skúša lokálnymi konfliktmi, kde zbrane hromadného ničenia sa nepoužijú, alebo nemali by sa v takom veľkom rozsahu. Ale k tej zmene, či bude 3sv.v. alebo nie treba tu zmenu prv u seba.

     • Tiez dufam ze ti co to riadia maju dost rozumu, a dost vlastnych ludi na spravnych miestach aby nejakemu globalnemu nestastiu zabranili. Ale spoliehat sa na to, to ne. Taktiez neverim ze 3sv nieco vyriesi, nevyriesi. mocni si nou akurat upevnia moc tak jako vždy předtím.
      Zmenit seba je to jedine spravne riesenie každého z nas. Umriet musíme, ale mozeme umriet slobodny.

 • Jednoduchí ľudia a naši herci veria……..peknéé… Dobrý článok.

  • Ako svine v kukurici. Čo im bráni, v danom momente ,vidieť svet ružovo?Nič.O šunke a klobáskach nepočuli,alebo nechcú počuť.Také nezmysli odmieta ich zdravý rozum.Veď gazda ich miluje.chráni…nechce nič ,žije len pre ich šťastie . Je pohodlne vypnúť hlavu a ponoriť ju do válova z ostatnými. Uvedomelá svinka,o akej je článok, ta aj za komunistov oponentov v rozhlase nemala.Bola príkladom ostatným svinkám ,ako myslieť.Gazda musí mať chliev pod kontrolou.To by bolo aby svine začali samé naozaj myslieť.No Veľké Svinstvo, aké sa stalo gazdovi Mikulášovi 2.a jeho rodine v Rusku.Poučenie väčšina sviň nesmie mať prázdny valov.Mohli by začať skúmať okolie,klásť si otázky.A pre také treba uvedomelú sviňu.Ktorá im ukáže gazdom určenú pravdu.Možnosť pustiť medzi svine psov, by sa gazdovi nemuselo oplatiť. Mal by straty aj na sľubne vypaseních sviniach ,a tiež mohli by sa rozzúriť nekontrolovateľne všetky svine.Oplatí sa potľapkať uvedomelú sviňu.Obetovať aj dáky zákusok,nech tie ostatné majú motiváciu.No ,nie všetkým.Gazda sviniam bude vládnuť vždy ak väčšina sviň neovládne svoju pažravosť a pohodlnosť…inak povedané svine si vládnuť nemôžu.Otázka je akého majú gazdu.A to v dejinách ,neni o čiernej a bielej.Je to vždy obraz v určitom podnebí ,z celého spektra farieb.A negatívna môže byť aj extrémne studena aj extrémne horúca a samozrejme zaleží aj od svine kde práve stojí…ja nestojím ani v Rusku ani v USA.Len snívam o slobode.no pochopil som, že sloboda pre všetkých je len hra,manipulácia …na časovej osi z drvivou väčšinou ľudstva .bez ohľadu na jedinca.Ani na veľkostatku nezáleží na par zdochnutých sviniach.Dôležitý je ciel ,zisk . Cesta k nemu je viera,ilúzia ,tej väčšiny. Už staroveký kňazi Egypta ,pomocou ilúzii postavili reálne pyramídy. Dnešný kňazi okúzľujú otrokov pomocou televízie,rozhlasu a internetu. Dospelí človek ma právo poznať mienku jednej aj druhej strany a slobodne posúdiť…neni dieťa ,aby ho poúčal naprogramovaný učiteľ.

 • Miro Moskowski

  Putina na nich:-))))

 • Smatanu preukázateľne podporuje (a zrejme aj platí) US ambasáda. Snáď niekto nečaká, že jeho verejne prezentované názory budú rozdielne od názorov jeho hlavného sponzora? :-))
  Je to cudzím štátom podporovaný rezident, ktorého aktivity dostávajú nadpriemerný priestor v spriaznených médiách. Ak nepadol predošlý režim, dnes by bol horlivým zástancom trestu smrti pre nepriateľov ľudovodemokratickej republiky.

 • Ľubomír Hančár

  Mnohé weby na Smatanovom zozname nemajú nič spoločné s pojednávanou lživou proRuskou propagandou jednoducho poďľa Juraja je všekto potencionálne konšpirativne čo nezpadá do jeho vydenia sveta a už to by malo verejnosti otvoriť oči. ale žiaľ sa tak nedeje

 • Šmatana sa stal tým,proti čomu bojuje – konšpirátorom a fašistom

 • Dalšia vec, kam diabol nemôže pošle ženu. Spočítam aký je pomer sudcov k sudkyniam, ale 100 pro budú tam tlačiť ženy, sú lepšie manipulovateľné trendami, médiami a dobovým vkusom. https://obcan.justice.sk/infosud?p_p_id=isufront_WAR_isufront&p_p_col_id=column-1&p_p_col_count=1&p_p_mode=view&_isufront_WAR_isufront_view=list&p_p_state=normal&_isufront_WAR_isufront_entityType=sudca&_isufront_WAR_isufront_delta=75

 • jednoducho a stručne: som najvyšší demokrat, ale ak so mnou nesúhlasíte, alebo mi, nedajbože, oponujete, tak ste fašisti. váš juraj s. ten človek (človek?) je chorý, aj táto spoločnosť, aj tento systém a už je najvyšší čas s tým niečo robiť, lebo sa poberieme do pinnelovej nemocnice za j.smtnm. sa musí v hrobe obracať, tento náš veľduch

 • john.zambezy

  Nikdy by som neveril, pred možno 5 rokmi, že to pôjde všetko tak neuveriteľne rýchlo. Takto sme za 10 rokov tam kde sme aj boli.

 • Knieza Myskin

  z diskusie:

  Plán EU, která hodlá bojovat proti šíření nenávisti, jenže není zcela jasné, na základě jakých pravidel, takže se může obětí Bruselu stát kdekdo. „Evropský soud pro lidská práva konstatuje, že ‚projevy vybízející k nenávisti často nemusejí být vyjádřeny nenávistným nebo emocionálním způsobem a často mohou být ukryty ve vyjádřeních, která na první pohled působí racionálně a normálně.‘
  Vychází z toho jediný závěr – nepřijatelným projevem, který vám smažou z internetu, bude všechno, co bude momentální cenzor za nepřijatelné považovat,“ varují stoupenci televize.

 • K Smatanovi třeba přistupovat ako ku každému jinému ideologickému fanatikovi. Buď ho budete ignorovat alebo mu dáte do drzky, nic medzi neexistuje.
  Pisat o nom je rovnako účinné ako ked on píše o vás, teda je to len reklama.

 • Čo sa týka „mimo“Vládok a „ne“Ziskoviek, odporúčam vynikajúci článok na českom médiu:
  http://echo24.cz/a/i9aTT/velky-dotacni-byznys-ziji-z-nej-nejvlivnejsi-neziskove-figury

Pridaj komentár