Keď sa naštve „mladý muž“

V policajných štatistikách západných krajín sa úzkostlivo dbá, aby sa nemohla vytušiť viera útočníka, viera , ktorej „meno sa nesmie vysloviť„. A tak, keď vidíte krkolomné kombinácie na opis páchateľa, môžete si byť skoro istí, že ide o – islam.

Rovnako aj pri streľbe v Mníchove polícia nijako nenaznačovala, o koho vlastne ide. Pritom už bola známa svedkyňa Lauretta, ktorá pre CNN vypovedala v reportáži vysielanej v čase 22:02: „Počula som  niečo ako alarm, bum, bum, bum … A on stále zabíjal deti. Nemohli urobiť nič, deti sedeli pri jedle. Nemohli ujsť.“ Lauretta ďalej pokračovala: „Počula som Allahu Akbar, Allahu Akbar. Viem to, pretože som takisto moslimka. Počula som to a len som plakala.

Podľa záznamu z reštaurácie McDonald, zachytenom na mobilnom telefóne dvoch svedkov došlo k reštaurácii k hádke. V nej sa muž zodpovedajúci popisu strelca vo vulgárnej výmene názorov pohádal. Počas hádky strelec s nemeckým prízvukom vyslovoval ostré urážky na Turkov a nenaznačoval nič ohľadom džihádu. Hádka skončila tým, že na toalete, kde bol syn svedkyne Lauretty si nabil zbraň a spustil streľbu, ktorú neprežilo zatiaľ osem osôb. Ďalších desať utrpelo zranenia. Deviate telo nájdené neďaleko nákupného centra patrí podľa všetkému strelcovi.

Edit 8:00

Podľa nových informácií bol strelcom 18-ročný Iránec s nemeckým štátnym občianstvom. Motív zatiaľ nie je známy. Celkove aj so strelcom umrelo 10 ľudí a 21 utrpelo vážne zranenia.

Viac zatiaľ nevieme a je skoro špekulovať o motívoch. Na teroristický útok to však podľa mňa nevyzerá. Ak sa však dokáže priebeh deja, ako to bolo svedkami popísané, dalo by sa hovoriť o akejsi „ventilácii agresie„. Ja viem, nemôžeme podľa jednotlivca súdiť celú rasu, náboženstvo krajinu, aj keď je pravda, že slniečkári toto presne zvyknú robiť. Každý jeden z nich pozná jedného moslima, ktorý je dobrý a „cool.“ Preto sú dobrí všetci. Rovnako ako sú všetci kritici migrácie nacistické svine, pretože oni vedia o jednej vyholenej hlave, ktorá by migrantov chcela poslať do plynu. Faktom je, že islam prisťahovalcov má vlastnú kultúru, kultúru geta, kultúru supremacizmu.

Dánsky psychológ Nicolai Sennels, pracujúci s mládežou vo väzniciach si pred časom všimol niekoľko spoločných charakteristík moslimských delikventov, ktorými sa odlišujú od našich kultúrnych vzorov :

Hnev.

My tu na Západe vidíme hnev ako známku slabosti. Keď sa veľa hneváme, strácame tvár. V moslimských kultúrach a zároveň aj v Koráne je hnev videný ako sila. Oni dokonca majú Dni hnevu. Je to vždy piatok. Je to svätý deň v danom týždni, keď idú do mešity.

Rozdiel v chápaní sebavedomia.

My vidíme sebavedomie v tom, že dokážeme zniesť kritiku a zostaneme pri tom pokojní, pretože veríme sami sebe. Ale islam toto neustojí. Islam je veľa „krehký“ – neustojí kritiku. Dokonca ani keď kritizujeme doslova stupídne veci, majú moslimovia problém to vstrebať. Keď potom niekto, kto je kritizovaný, neprejde do hnevu, je to vnímané ako nečestné konanie. Ak niekto nie je schopný vnímať logiku a argumentovať, tak ďalšiu zbraň, ktorú má, je agresia.

Zodpovednosť

Tretím rozdielom je zodpovednosť. Na Západe rozhodujeme sami o svojom živote a ak máme problém, pozrieme sa najskôr sami na seba a hľadáme, ako dospieť k riešeniu. V islame je všetko na základe vôle Alaha, v mene Alaha. Väčšina vecí je rozhodovaná na základe mužských autorít a je tam veľmi veľmi málo priestoru pre osobné slobody. Moslimovia vyvinuli kultúru, kde život jedinca je riadený vonkajšími autoritami.

Tolerancia.

Na Západe sme toho názoru, že byť tolerantný a otvorený je správne. Ale islam káže nenávisť a násilie proti neveriacim. Je to priame. Nie je možné, aby bolo priateľstvo medzi veriacim a neveriacim. Musí tam byť vždy dištanc.

Nedá sa usudzovať zo správania jednotlivca na celú skupinu. Ak však zastúpenie moslimov vo väzniciach je neproporcionálne a tvoria ďaleko väčšiu časť ako to zodpovedá ich podielu v populácii, ak teroristické útoky vykonávajú v poslednej dobe moslimovia, jednoducho máme všetky dôvody byť opatrní. Zvýšenie moslimskej populácie v regióne je vždy sprevádzané prudkým rastom kriminality, zvlášť trestných činov sexuálneho charakteru, čo zodpovedá dehonestujúcemu postaveniu ženy v islame. Moslimovia sú evidentne štatisticky náchylnejší aj k prejavom explicitnej agresivity.

Ak je slovenská populácia zbavená tohto „požehnania,“ je nutné aby to tak ostalo naďalej. Nikto si neželá zvýšenie pravdepodobnosti, že bude zmlátený, znásilnený, alebo zabitý. Zdá sa, že osem obetí v Mníchove je jeden z ďalších príkladov.

Mimochodom, viete, čo znamená v arabčine „Allah Akbar?“ – „Allah je najväčší.
V akejkoľvej inej reči to znamená: „K zemi!

5 komentárov

Pridaj komentár