Keď spravodajstvo „smrdí“

Svetové médiá prinášajú správu o útoku koaličných síl na pozície vládnych vojsk v Sýrii, pri ktorom zahynuli štyria ľudia.

Potiaľto je to v poriadku. Lenže potom prichádza problematická časť. Svetové správy sa odvolávajú na SOHR, čo je jedna miestnosť v Anglicku, ktorú obhospodaruje jeden človek. Už mnohokrát sa ukázalo, že tieto správy sú minimálne pochybné, napriek tomu sa na ne odvoláva aj mainstream v našich médiách.

V skutočnosti je v tejto situácii relevantný len sýrsky zdroj, SANA, ktorý náhodou o tejto udalosti informuje skoro rovnako. Je predpoklad, že SOHR si správu jednoducho stiahlo z oficiálnej stránky sýrskej tlačovej agentúry a vydáva to za svoju vlastnú správu.

Ak už nie podvod, je to minimálne krádež intelektuálneho vlastníctva. Ale zároveň to presne dokumentuje cynizmus a dvojtvárnosť Západu…

SOHR už nedodáva, že Sýria poslala list Generálnemu tajomníkovi OSN a predsedovi Bezpečnostnej rady, kde vyjadruje protest proti porušeniu Charty OSN

Celkove 9 „koaličných“ rakiet zo štyroch lietadiel vyhasilo život 3 vojakov a zranilo 13 ďalších. Navyše došlo k zničeniu troch obrnených vozidiel, štyroch vojenských vozidiel, 23 mm guľometu, 14.5 mm guľometu a skladu zbraní so strelivom.

Komentár:

Útok nebol výsledkom chyby. Vzhľadom na rozsah a intenzitu bol jednoznačne plánovaný na pozície SAA. Ruská a sýrska reakcia sú však na závažnosť incidentu mimoriadne pokojné. Môj názor je, že sme uprostred pokerovej partie, kde ruská strana si s kamennou tvárou chystá tromfy.

Rusko momentálne rozmiestňuje prostriedky protivzdušnej obrany po krajine. Okrem už prítomného systému S-400 fotky zo Sýrie zachytávajú prepravu dodávok systémov Buk, hovorí sa o Tor, Pancir-S1 a S-300. Po ukončení prípravnej fázy armáda v Sýrii zavedie skutočnú bezletovú zónu nad celým územím Sýrie so zákazom akýchkoľvek letov bez podrobnej autorizácie ruského velenia v regióne. To bude znamenať, že pred náletom bude musieť letectvo, ktoré chce útočiť na území Sýrie, zverejniť podrobný operačný plán a cieľ útoku. V opačnom prípade bude lietadlo varované, vyzvané na návrat a ak odmietne poslušnosť, zostrelené.

A ak Rusov požiada Irak o ochranu vzdušného priestoru, to isté zavedie aj nad Irakom. Možno práve preto sa momentálne plánuje do Arménska presunúť systémy S-400 a Irán dostal najmodernejšiu verziu S-300. Tieto systémy totiž zasahujú až nad severný Irak, čo umožňuje pokryť najkritickejší smer potenciálneho útoku.

Záver je jasný. Opäť sme o krok bližšie k ostrému vojnovému konfliktu

Zdroj:

8 komentárov

 • Je zjavne, ze cela planeta sa ruti do zahuby kvoli par vojnovych stvacom, ktorych mena by pravdepodobne vosli na jediny list papiera. Keby sa len jeden clovek z 1000 postavil tejto zlovoli, tak by tuto skupinku stvacov roztrhali na marne kusky v priebehu par sekund.

  • Tak sa postav, pretoze je lahke ziadat druhych, skus radsej spravit nieco sam pre seba a pre svoju rodinu a v konecnom dosledku tym pomozes celemu narodu, pretoze nik iny to za teba nespravi, nik iny nezije tvoj zivot, nema tvoju zodpovednost, nikto na svete sa za teba nepostavi (z dobrym umyslom), pokial sa ty sam nepostavis za seba a za svoj narod a az potom sa mozes zacat stavat proti niekomu inemu a vyzyvat k tomu aj ostatnych.

  • Iné média ešte uvádzajú, že následne po tomto útoku nastal útok islámistov.

 • Vojna tu už je len verejnosť to zatiaľ nevníma. Bohužiaľ psychopati pod vedením USA a hlavne imperialistickou lobby za cenu udržania tohto systému, sú ochotný rozpútať na zemi peklo. Každý z týchto psychopatov si totiž myslí, že zostane len pri regionálnom konflikte, ktorý bude trvať roky a výsledkom bude kapitulácia Putina a otvorenie dverí do Ruska. Každá sv. vojna začala nevinne, regionálne a výsledok poznáme.

 • Ten 23mm GUĽOMET by som skutočne chcel vidieť…. Od kalibru 20mm sú to KANÓNY (guns) a nie guľomety, ench si zdroj píše čo chce…. V tomto konkrétnom prípade si dokonca myslím že nejde ani o kanón, ale skôr o 23mm dvojkanón ZU-23-2, síce pôvodne protilietadlový, ale už dlhé roky s úspechom používaný proti pechote. A ľahko obrneným cieľom – a s fatálnym účinkom….

 • Asi tak, teraz som si tiez uvedomil, ze jediny, kto sa ozval nahlas, tak bola Syria, rusku reakciu som bud nezachytil, alebo ziadnu ani neposlali. Lenze udalosti poslednych 2 rokov ukazuju, ze ked Rus mlci, tak sa musi mat nepriatel dvakrat tak na pozore. Pretoze potom Rus prehovori a postavi svojich nepriatelov pred hotovu vec – a od hotovych veci Kremel uz neustupuje, ani ich nekoriguje. Len da ostatnym na vyber – bud bude po nasom, alebo si ponesiete nasledky…

  Teraz to bude ten pripad…

 • , 23 mm guľometov, 14.5 mm guľometov a skladu zbraní so strelivom. ………AKO??

  • Máte pravdu, je tam len jednotné čislo, opravené…
   Originál: three armored vehicles, four military vehicles, 23 mm machinegun, 14.5 machinegun and a depot of arms and ammunition.

Pridaj komentár