Komentár k prejavu Andreja Kisku.

Dnes (7.10.2015) predniesol prezident SR Andrej Kiska prejav v národnom parlamente.

Celý prejav je možné prečítať tu. Zaujímalo by ma, kto ho dočíta do konca. Ja som sa musel moc premáhať…

Hlavnou myšlienkou prejavu je podpora povinných kvót na presídľovanie migrantov.

Prejav je dlhý, mnoho viet úplne o ničom, preto sa sústredím na jednu pasáž, ktorá „zaujala“.

Druhá vec, ktorú chcem povedať a o ktorej som presvedčený – to je dôležitý záujem Slovenska na tom, aby sa nám podarilo čo najrýchlejšie zmazať nepriaznivý dojem, ktorý sme v doterajšom priebehu migračnej krízy zanechali vo väčšine Európy, teda aj u mnohých našich priateľov. A aby sme sa čo najskôr dostali z osamotenej pozície, v ktorej sme sa teraz ocitli a v ktorej nás takto vníma Európa.

Tu vidím pán prezident problém. Je to ako o 12 mesiačikoch a jahodách. A riešením nebudú asi ani jahody mražený. Na „našich priateľov“ by asi najlepší dojem urobil národ v slovenský, ak by prijímal migrantov po desať tisícoch a hromadne konvertoval na islam a každoročne do nohy pochodoval na gay parade…

Osamotená pozícia…dejiny sa opakujú, aj keď nikdy nevstúpiš do tej istej rieky.

Svojho času Karol Sidor ukázal „fakera“ „európskym hodnotám“, ktoré vtedy nepredstavoval Brusel ale Berlín. Aj keď v mnohom sú si vtedajšie a dnešné „hodnoty“ podobné.

Karola Sidora to vtedy stálo (chcelo by sa povedať „eurohodnotovo“) „flek“. Lenže Karol Sidor napriek mnohým kontroverzným činom bol osobnosťou, na ktorú nerobil žiaden dojem, čo si o ňom myslí vtedajšia „hodnotová“ Európa.

Zvolenie Andreja Kisku je medzníkom v politickej histórii Slovenska. Ukážkový príklad, že vyjadrenia kandidáta pred voľbami a jeho postoje a činnosť po voľbách sú 2 rôzne svety.

Ovplyvní to aj parlamentné voľby. Sklamanie z Andreja Kisku ohrozuje všetky novovzniknuté strany, keďže voličská obec má túto skúsenosť s „novým dobrým anjelom,ktorý doteraz nebol v politike“ už poriadne precítenú. Svoju daň v % zaplatia aj tie strany, ktoré kandidatúru Andreja Kisku príliš hlasne podporovali. A navyše dnes je každý koho médiá chvália pre voliča podozrivý.

A že by po skončení funkčného obdobia Anrej Kiska svoj post obhájil, tomu neverí dnes už na Slovensku nik súdny…

14 komentárov

 • Knieza Myskin

  zidovske vtipy nemaju chybu 😀

  Rozprávajú sa dvaja starci v Tel Avive…
  Izák, tento svet je celkom pomätený, predstavte si, že po 70 rokoch sa
  ľudia začali biť o miesta vo vlakoch, aby sa dostali do táborov v Nemecku.

 • Vojak, ktorý vrátil vyznamenania: „Kiska, nie si môj prezident!“ http://rodobrana.org/vojak-ktory-vratil-vyznamenania-kiska-nie-si-moj-prezident/

 • https://www.youtube.com/watch?v=y2tpUIMvv0Q „Vlast moja draha !“ Burcujuca piesen o drancovani slovenskeho naroda !!

 • Knieza Myskin

  velmi dobry komentar Daga
  http://www.aktuality.sk/clanok/305656/komentar-daga-danisa-dzurinda-sa-vratil-v-podobe-kisku/

  Kiskov prejav pripomínal staré dobré dzurindovské triky a varovania: Slovensko je vraj pri odmietaní utečeneckých kvót neúspešné a izolované (Kiska hovorí o osamotenosti). Musíme vraj prekonať neprijateľnosť Slovenska (Kiska hovorí o nepriaznivom dojme).

  Slovensko musí ostať verné západným spojencom a plniť záväzky (Kiska hovorí o priateľoch). A nakoniec: slovenská spoločnosť nesmie zísť z cesty západnej integrácie (Kiska si želá, aby sa s ňou ľudia viac stotožnili a aby jej viac dôverovali).

  Polemizovať s Kiskom nemá veľký význam. Geopolitikou sa nikdy nezaoberal. Za jeho frázami je zjavne tím poradcov a Martin Bútora. Dlhoročný Dzurindov spojenec. A bývalý veľvyslanec Slovenska v Spojených štátoch.

  Po prvé. Vôbec nie je pravda, že Slovensko je so svojou proti-imigračnou politikou neúspešné a osamotené. Naopak. Postoje východnej Európy – ukončenie politiky otvorených dverí, stráženie hraníc a tlak na prímerie v Sýrii – preberajú aj lídri Únie.

  Po letnom opojení prichádza späť reálpolitika. Aj v samotnom Nemecku. A osamotení nie sme ani pri boji proti utečeneckým kvótam (ktorý sa neskončil, je to len začiatok). Máme spojencov v Česku, v Maďarsku, onedlho sa vráti Poľsko, kde sa očakáva volebné víťazstvo konzervatívcov… A podporu cítiť aj z Británie, Dánska a Fínska.

  Po druhé. Nie je pravda to, čo opatrne naznačujú Bútora a ďalší poradcovia ústami Kisku – že si neplníme záväzky a že nám hrozí diskvalifikácia ,,v jadre Európskej únie“. Ficova vláda nespravila nič neprijateľné. Len napadla kontroverzné rozhodnutie o kvótach na súdnom dvore EÚ. Aby sme vedeli, ako vyzerá právna rovnováha medzi rozhodnutiami Únie a suverenitou národných štátov.
  Korózia Západu

  Po tretie. Slovensku nehrozí nijaké vybočenie ani „zmena kurzu“. Áno, je pravda, že „svet je nestabilný“. Spojeným štátom sa rozpadáva sieť spojencov. A lojalita partnerov. Turecko a Saudská Arábia podporujú Islamský štát. Spojené štáty to musia s nevôľou rešpektovať, ak ich nechcú stratiť.

  A nakoniec, po štvrté. Áno, je pravda, že časť slovenskej verejnosti – rovnako ako časť európskej verejnosti – prestáva dôverovať lídrom NATO a lídrom EÚ. Ak chce Západ udržať jednotu a obstáť v konfrontácii s rivalmi, práve toto bude veľká výzva, ktorú treba zvládnuť. Obnoviť dôveru. Lenže: túto výzvu treba adresovať v prvom rade Bruselu. Až v druhom rade Slovákom v Terchovej. A takisto ju treba adresovať Bútorovým priateľom do Spojených štátov, ktorí už štvrtý rok vo vojne o Sýriu ignorujú záujmy Nemecka. A Európy. Aj za cenu bezprecedentnej utečeneckej krízy, ktorá rozkladá krehkú jednotu Únie.

 • Príde čas ak slovo „Kiska“ bude synonymom pohlavného údu. Ten čas sa blíži veľmi rýchlo.

 • tak gay parade a islam sa navzájom vylučujú, buď máte jedno alebo druhé. tak si treba vybrať ; )

 • Ako obyčko milion500tisíc krát pergrcané bezobsažné neomarxistické floskule prísne v súlade s Washingtonsko-bruselskou subordináciou,furt len to isté bútora mu len vždy na nový výgrc prehádže slovosled a pomení dve tri floskulky.

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Komentár k prejavu Andreja Kisku.

 • Rozumny Slovak sa za tohto medialneho pajaca musi iba ak hanbit,nic ine.

 • dobrá báseň:),
  ďakujem za príjemnú chvíľku, po nechvalne kiskovom prejave,
  spríjemnenú poéziou.

 • „Zvolenie Andreja Kisku je medzníkom v politickej histórii Slovenska. Ukážkový príklad, že vyjadrenia kandidáta pred voľbami a jeho postoje a činnosť po voľbách sú 2 rôzne svety.“

  Aké dva svety má autor na mysli? Andrej Kiska sa už predsa pred voľbami vyprofiloval tým, že sa začal obklopovať ľuďmi typu Bútora a osobami prepojenými na SDKU a tak muselo byť každému kto vie napočítať do 10 jasné, že jeho zameranie bude silne proUSA, proNATO a tým aj proEU. Andrej Kiska je totiž človek, ktorý urobí pre osobný prospech a aby bol občanom prvej kategórie čokoľvek, dokazuje to aj jeho žobranie o vstup do komunistickej strany, spred pár desaťročí. Kiska ma vôbec nesklamal, práve naopak, vedel som čo sa od neho dá očakávať a takýchto krokov príde v budúcnosti viac. Ľudia si síce zanadávajú, ale v nasledujúcich voľbách si vďaka propagande opäť zvolia tohto prašivca.

 • Tak ako sa pán Kiska podlizuje NATO a USA tak bude ešte prosiť aby Rusko zachránilo Európu!!! Kiska urobí najlepšie keď sa vzdá postu aj s pani Merkelovou lebo vedú európu a hlavne naše Slovensko k zahube

 • Šialenstvo dneška.

  Nerozlišuj jasne
  a snaž sa
  o
  tolerantnosť
  vraj.

  Až tak
  že bláznovstvom
  už nie je
  nič
  čo blázninca
  je hodné.

  Nerozlišuj jasne
  keď lož
  sa s pravdou mieša
  rafinovane
  a
  vhodne.

  Nehľadaj
  úmysel
  a
  skrytý profit
  moci.

  Dôsledok
  a
  niet pomoci ?

  Majster Lož
  čo pravdu
  vraj jedinú
  neotrasiteľne
  šíri.

  Šialené
  keď mnohí tvrdia
  že
  tri krát dva

  sú štyri.

Pridaj komentár