Komentáre uplynulého dňa

(MZC/World) Rusko-japonská dohoda o plyne, návrh ruských sankcií, návšteva Angely Merkel na Slovensku a veľa ďalších udalostí. Bol to zaujímavý deň…

Rusko-Japonský plynový kontrakt napriek prvému dojmu, prichádza v tú najlepšiu možnú dobu pre Rusko aj Japonsko.

Napriek japonským sankciám voči Rusku, sporom o Kurilské ostrovy a napätiu medzi Čínou a Japonskom, je táto dohoda pre obidve krajiny mimoriadne výhodná. Japonsko si tak udrží vplyv na Rusko. Rusi vyvážia svoje jednostranné vzťahy s Čínou spoluprácou s Japonskom a Japonci dorovnajú svoj vplyv v Ázijsko-pacifickej oblasti voči Číne.

Rusi už teraz plnia v tejto oblasti stabilizačnú úlohu. Napríklad vo vzťahoch medzi Vietnamom a Čínou.

Čaro tohoto kontraktu je že je zo všetkých možných o ktoré Rusi v Ázii usilujú najmenej nákladný a najviac výhodný pre Japonsko.

1350 km potrubia zo Sachalinu, by mohlo prepravovať viac ako 20 miliárd metrov kubických zemného plynu ročne, čo by zvýšilo ruský podiel dodávok zemného plynu v Japonsku zo v súčasných takmer 10% až na 17%, skvapalnený zemný plyn je cenovo dvakrát vyšší ako cena plynu z potrubí, píše Russia-insider.

„Cena zemného plynu bude dvakrát nižšia ako dovoz skvapalneného zemného plynu,“ povedal Takemoto jeden z 33 poslancov japonského parlamentu ktorí presadzujú rusko-japonský plynový kontrakt.

Zdroj:
http://russia-insider.com/?/russia_considers_natural_gas_pi?

Švédsko sa dostalo do úplne trápnej situcie. Aká ponorka?

Ani ruská, ani holandská, ani tanker, ani ponorka, možno lochnes, možno ufo.
Vojenská sledovacia technika za miliardy dolárov a doteraz nič len amatérska fotka švédskeho občana ako dôkaz


A podľa tejto fotky hneď v NATO vedeli že sú to Rusi

Btw: tie komentáre pod článkom v linku stoja za to

Zdroj:
http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/10/20/mysterioeses-u-boot-schweden-sperren-luftraum-ueber-insel-nattaroe/

Rusko je otvorené diskusii

V otvorenosti diskusie v ekonomických témach časopis expert v Rusku nemá konkurenciu a ani v Európe. Základom prijímaných politických rozhodnutí by mala vždy byť otvorená diskusia o dopadoch a rizikách. Rusi v ekonomických témach túto diskusiu majú, možno práve táto otvorenosť je jeden zo zdrojov dôvery občanov v Medvedeva a Putina.

Rusi už dnes odborne a verejne diskutujú čo sa stane ak cena ropy padne na 60 dolárov za barel. Hľadajú plán „B“ a my tu v Eurosojuze sladko spíme v našej „neochvejnej výnimočnosti…“

Zdroj:
http://expert.ru/expert/2014/43/rubl-fundamentalno-pereprodan/

Budú nové ruské sankcie?

Nové sankcie Ruska voči EÚ sú hotové. Zamerané sú na oblasti európskej priemyselnej produkcie ktoré sa posledné mesiace prepadajú.

Ak Rusko prijme tento sankčný zoznam, ekonomickí teoretici môžu rozpracovať novú definíciu pojmu kvantitatívne uvoľňovanie recesie v Eurozóne prostredníctvom ruských sankcií.

Mimochodom, kde sa vzali tu sa vzali Jaceňjuk objavil na účtoch Ukrajiny cez 3mld dolárov, šušká sa, že ide teda Rusom konečne niečo zaplatiť.

Dnes Bratislava hostí Merkelovú, vraj dostane aj čestný doktorát na Univerzite Komenského. Asi za to, že svojimi rozhodnutiami poslala EÚ do recesie…

Zdroj:
http://en.ria.ru/russia/20141020/194308796/Russia-to-Ban-Imports-of-Cars-Heavy-Equipment-Metallurgy.html

Tragédia na moskovskom letisku.

Prezident francúzskej ropnej spoločnosti Total Christophe de Margerie s troma ďalšími ľuďmi na palube zahynul pri vzlete súkromného lietadla Falcon-50 na moskovskom letisku Vnukovo-3. Príčinou bol možno stret lietadla s údržbárskym vozidlom na vzletovej drahe. Podľa letového plánu sa lietadlo vracalo do Paríža.

Zdroj:
http://lifenews.ru/news/143203

Opať obvyklá otázka platenia za Ukrajinu

Naše agentúry  TASR a SITA neuviedli žiadnu informáciu o plyne v súvislosti s návštevou Angely Merkel na Slovensku. Pritom ruská agentúra TASS vydala vyhlásenie (1), že A.Merkel je presvedčená o nutnosti ďalšieho úveru pre Ukrajinu

Ťažko povedať, prečo sa to do správ nedostalo. Možno je to kvôli zrejmej neochote ľudí akceptovať po Grécku hádzanie peňazí do ďalšej čiernej diery. A možno práve preto sa u Spiegli objavili správy o katastrofe, ktorú Rusko (vraj možno) pripravuje odstavením plynovodu Nord Stream (2), či o vine ruských separatistov pri zostrelení letu MH-17 (vraj) potvrdených BND (3) alebo o švédskych brehoch približujúcich sa k ruskej ponorke (4)

Kumulácia podobných jóbovských zvestí, zjavne odtrhnutých od reality a zameraných na démonizáciu Ruska nehovorí podľa mňa o informovanosti. Namiesto toho sa zdá, že ide o vytvorenie situácie, kde Ukrajina sa správnym spôsobom vykreslí (opäť) ako obeť agresora a verejnosť s úľavou bude akceptovať nevyhnutnú demokratickú, humánnu a spravodlivú pomoc Únie vo výške mizerných pár desiatok miliárd eur.

Určite to bude riešenie, ktoré Ukrajincov poteší. Budú mať plyn, elektrinu, teplo. Ak nie všetkých, tak aspoň akcionárov a manažérov Medzinárodnej investičnej banky (uups, tým je predsa súčasný prezident Porošenko), ktorých od začiatku roka osvietil mimoriadnym prílivom geniality obchodný duch svätý. A tak banka v tomto roku navýšila svoje aktíva o 50%.

(1) – http://itar-tass.com/mezhdunarodnaya-panorama/1520230
(2) – http://www.spiegel.de/wirtschaft/soziales/gas-russland-boykott-haette-fuer-deutschland-drastische-folgen-a-997769.html
(3) – http://www.spiegel.de/politik/deutschland/mh17-separatisten-leugnen-schuld-nach-bnd-bericht-a-998035.html
(4) – http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/10/20/mysterioeses-u-boot-schweden-sperren-luftraum-ueber-insel-nattaroe/
(5) – http://www.epravda.com.ua/rus/news/2014/10/16/498759/

A medzitým ide Šefčovič vykopávať zombie plány

Naše tlačové agentúry na rozdiel od tých ruských nepriniesli správu, že slovenský kandidát na post eurokomisára pre energetiku Maroš Šefčovič odmietol podporu Únie pre projekt South Stream. Naopak, presadzuje oživenie dnes už mŕtveho projektu Nabucco, ako súčasť Južného plynového koridora. K téme sa ešte vrátime.

http://ria.ru/world/20141020/1029232500.html

One comment

  • Prechyľovanie a skloňovanie.
    V článku je použité Angely Merkel. To je nesprávne aj po Nemecky aj po Slovensky. Je to po Nemecky, Anglicky Angela Merkel a po Slovensky Angela Merkelová. A keď návšteva, tak Angely Merkelovej a nie Angely Merkel, jedno skloňovať a druhé nie?
    Návšteva Nového Town.

    Hlavne že mužské priezviská ako Putin, Medvedev nepíšete v originále a k tomu ich skloňujete, Merkelovú len raz. Je tu Merkel a Putina. Nepoukazujúc, prečo mená štátov nie sú uvedené v originále neskloňované, ale po Slovensky, keď tu je Angely Merkel?
    Kto či čo je to Medvedeva ?

Pridaj komentár