Končí „Schengen“ v najbližších dňoch ?

Píšu o tom takmer všetky médiá s tým, že ak sa do 8 týždňov nepodarí vyriešiť migračnú krízu, tak Európania sami seba potrestajú uzavretím hraníc. Mnohé médiá tak apelujú na prijatie povinných kvót, ktoré by malo zachrániť Schengen.

Lenže to na čitateľa málo platí. Radšej si na hranici s Rakúskom siahne do vrecka pre pas, než mu v jeho meste bude do vrecka siahať nejaký neprispôsobivý týpek z radov migrantskej komunity. A ženám a dievčatám či dievčatkám by siahol aj niekde inde ako do vrecka, videli sme v Kolíne.

Schengen, ako taký,  je občanovi Slovenska ukradnutý, rozhodne nemieni meniť svoju každodennú (a hlavne každonočnú) bezpečnosť za Schengen.

Ale položme si otázku inak, ako zapôsobí uzavretie Schengenu? Nie tak dávno sme žili bez Schengenu, zastali na hraniciach, ukázali pas a život nebol o nič horší ako dnes.

Je ale zbytočné je uzatvárať Schengen, keď policajné zložky „uzavretých“ krajín sa z obavy pred obvinením z rasizmu budú báť zjednať zákonnosť na svojom území. A na hraničných priechodoch bude vznikať podobná situácia ako v Calais.

Policajné zložky tam síce dokázali a dokážu zastaviť kamión s európskym vodičom na kontrolnom stanovišti, ale nedokázali a dodnes nedokážu pred útokmi migrantov ochrániť kolónu ktorú tak vytvorili.

Dokonca to v Calais vyzeralo tak, že ako keby polícia ani nemala záujem ju ochrániť, skôr ju zaujímalo, aby vodiči kamiónov migrantov, ktorí im poškodili vozidlo a náklad, nevyriešili na mieste ručne stručným štýlom…

Je tu problém, aby nám nevznikli nové Calais v Holíči, či v Drietome…

V Európe môžu naozaj z tohto dôvodu nastať problémy v ekonomickej sfére. Poslať niekde kamión s tovarom do zahraničia bude ako za čias druhej svetovej vojny poslať konvoj lodí do Murmanska.

Táto „vojnová“ situácia v doprave spoľahlivo pošle Európu do recesie a krízy

Čo obnáša situácia v „Calais“ zóne, to rozprávajú obyvatelia Calais. Ich hlas na Slovensku veľmi nepočuť, majitelia médií dali zamestnancom pokyn vyhýbať sa prílišnému informovaniu  o negatívnych aspektoch migrácie.

Ak prerazí nejaká kolóna migrantov na Slovensko a vznikne situácia podobná tej v Calais, výrazne  sa zvýši riziko násilného si privlastňovania statkov „domorodcov“. Pričom statkom budú nielen peniaze či veci ale aj slovenské ženy a dievčatá…

Prípadné rabovania, útoky na majetok, zdravie občanov a hlavne na ženy a dievčatá, v našich pomeroch aktivizujú dobrovoľnú občiansku obranu. Veď my na Slovensku sa vieme pre dievča dobre „vymastiť“ aj bez migrantov…

Jeden z dôvodov, prečo Róbert Fico sa maximálne snaží vyhnúť kvótam na presídlenie migrantov, je obava s toho, že by sa čoskoro dostal do osudovej voľby. Voľby medzi tým, či štát podporí zákonnosť na svojom území a tým dobrovoľnú občiansku obranu alebo proti nej zasiahne, aby sa vyhol postihu z Bruselu. A to naozaj nie je win win situácia.

5. marca sú voľby.

Mnohé politické strany majú postoj voči kvótam na presídlenie migrantov je nejasný.

Vlastne majú jasný, sú za prijatie   povinných kvót na presídľovanie migrantov. Preto aby boli zadobre v mocnými v zahraničí, všemožne podporia hoc aj migračné toky.

Len vytrúbiť to pred voľbami medzi pospolitý ľud by znamenalo cestu mimo parlament. A z neparlamentnej pozície sa za povinné kvóty na presídľovanie migrantov na Slovensko hlasovať nedá.

Voľbou ktorejkoľvej politickej strany, ktorá hoc aj len v tichosti podporuje migračnú vlnu na Slovensko, volič približuje hrozbu násilia k sebe, ku svojmu domovu, ku svojim blízkym.

Dnes nestačí len osobne sa vyhnúť chybnej voľbe, ale je nevyhnutné posledné týždne pred voľbami vysvetliť svojim blízkym, ako sa reálne veci majú. Médiá to za nás neurobia, tie sú na druhej strane.

 

 

7 komentárov

  • Problém Shengenu je iný ako nám tuna prezentujú. Každý predsa vie, že kvóty ten problém nevyriešia a vôbec nezáleží ako sa budú snažiť. Aj keby to celá Európa prijala, aj tak sa to nevyrieši. Mne sa skôr vidí, že Shengen slúži ako zásterka, prostriedok, ako ospravedlniť určitý problém. Mám taký pocit, že sa ta týmto skrýva ekonomický prúšvich gigantických rozmerov, ktorý sa už nedá zastaviť a asi ani nejako ukočírovať. Dostávame sa na hranu a politici sa nám to snažia nejako podať a k tomu ešte hľadajú nejakého obetného baránka, najlepšie v štátoch V4.

  • Jediny, na koho sa v tomto da 100% spolahnut. je Kotleba. Tym nechcem povedat, ze nema chybu.

  • Most-Híd je proimigračný……otvorene

    • Mgr. Miroslav Vladyka

      Obdivujem madarskeho premiera za jeho perfektnu a nepriestrelnu politiku v otazke imigrantov a ochrany madarskych zaujmov. Preto nechapem politike Slovensko – madarskych politikov, ako napriklad Belu Bugara. Co su toto za spinavci, ked podporuju multikulturalnu Europu a idu proti vlastnemu narodu. Vsetci politici, ktori sedia od neznej revolucie v parlamente a nevedia nic ineho robit, iba sa prizivovat na praci ostatnych, nemusim menovat, vsetci ich pozname, by mali byt postaveni pred zakon za to, co sa tu udialo za poslednych 28 rokov. Vsetkych bez milosti odsudit na dozivotie.

  • Fico nieje volba. Ako vzdy pred tym nieco ine robi a nieco ine kona. Klamstvo je jeho pracovna metoda.

Pridaj komentár